Μια μικρη ελληνική γωνιά στο Cardiff (#9)

  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Περιμένουμε εντυπώσεις! Αφού όμως περάσει λίγο ρεύμα από τη γραμμή για καμιά εβδομάδα! Θυμάμαι όταν είχα κάνει το ίδιο άλλαζε ο ήχος για 6-7 μέρες μετά την εγκατάσταση. Δημήτρη τι καλώδιο χρησιμοποίησες?

    97  22 Apr 2013  
  • Zampelis

    Zampelis

    Registered

    Αντε να δουμε Mike!

    Ειμαι και εγω πολυ περίεργος! Έχω 8 μέτρα Oyaide Tunami. Εσύ τι καλώδιο έβαλες; Οι πρωτες εντυπώσεις σου ποιες ήταν;

    98  22 Apr 2013  
  • Zampelis

    Zampelis

    Registered

    Τελικά γύρισα σπίτι απόψε και ο ηλεκτρολόγος είχε εγκαταστήσει αυτό...

    Του τηλεφωνησα και μου ειπε οτι το Oyaide δεν κανει γι αυτη την εγκατασταση. Αυτο που έβαλε έχει solid core copper braids.

    Βασικα δεν εχω ιδέα εαν αυτα που λεει ισχύουν.. Είχα αγοράσει το Oyaide μονο και μόνο γι αυτη την δουλεια και τώρα έχω μείνει με 8 μέτρα που δεν ξέρω τι να τα κάνω και ένα αγνωστης προέλευσης καλώδιο για mains..

    Εσυ Mike τι καλώδιο έχεις;

    99  22 Apr 2013  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Ρε φίλε πολύ λεπτή μου φαίνεται η διατομή. Θα σε γελάσω αν δεν κάνω λάθος τεσσάρι, μονόκλωνο ηλεκτρολογικό.

    Αφού το έχεις που το έχεις το Oyaide να μην το χρησιμοποιήσεις?

    100  23 Apr 2013  
  • Zampelis

    Zampelis

    Registered

    Το τεσσάρι μονόκλωνο που χρησιμοποιείς όντως φαίνεται ποιο μεγάλο...

    To Oyade απ ότι μου είπε ο ηλεκτρολόγος δεν είναι σίγουρο εαν πληρεί τα safety regulations που εχουν εδώ στην Αγγλία για χρήση μέσα σε τοίχο. Το καλό είναι οτι τελικά το μέγεθος δεν ξεπέρασε τα 3 μέτρα, καθώς κατάφερε και το πέρασε πολύ έξυπνα μέσα απο τον τοίχο μέχρι τον πίνακα. Θα κοιτάξω να κόψω το Oyade σε μικρότερα κομμάτια και να το χρησιμοποιήσω στα components. Ούτως η άλλως δεν έχω κάποιο καλό καλώδιο μέχρι στιγμής για mains.

    101  24 Apr 2013  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Ναι σωστά, υπάρχουν και χώρες που ακολουθούν τα regulations!

    102  24 Apr 2013  
  • Zampelis

    Zampelis

    Registered

    vet wrote:
    1200 sacd rips!! Audirvana και γρήγορα...
    Και γιατι Medea? υποστηρίζει native dsd?
    Σούπερ σύστημα, να το χαίρεσαι...

    Ιδού!!

    103  8 May 2013  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Ωωωω, με Firmware Upgrade γίνεται Δημήτρη?

    104  8 May 2013  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    λεει κατι για input card

    105  8 May 2013  
  • Zampelis

    Zampelis

    Registered

    Μάλλον, απ οτι έχω καταλάβει... Πάντως απ οτι μου είπε θα κάνουν release μια ανανεωμένη έκδοση της αύριο με αλλαγμενο το μπροστινό panel, θα μοιάζει με αυτό του jason, με οθόνη για αλλαγές input και ηχου... Θα έχει και άλλο όνομα αλλά δεν μπορώ να το πω ακόμα!! Είναι μυστικό!! (hint: ο γιος της Μηδειας!) Για DSD μαλλον δεν θα χρειαστει να την στειλω πανω, αλλα ισως να την στειλω για αναβαθμηση του faceplate.

    106  8 May 2013  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Thunderbolt? Μα πόσο μπροστά!

    Αν δεν είχα Stylos, προσωπικά το DAC με το οποίο θα μπορούσα να ζήσω για πάντα θα ήταν αυτό. Το είχα για περίπου 3 χρόνια!

    107  8 May 2013  
  • Zampelis

    Zampelis

    Registered

    Αντε να δουμε που θα μας βγει!!!



    108  31 May 2013  
 
page 9/11 rows 12/123 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 69ms (19 queries, 40ms)