Super σύστημα στην Κρήτη (#3)

  • Anton

    Anton

    ACA Member

    Ευχαριστω πολυ που ηρθατε, εστω για λιγο και ευχαριστω επισης για τα καλα σας λογια! Κατα καποιο τροπο στην Κρητη ειμαστε καπως απομονωμενοι, οποτε για μενα ηταν πραγματικα μεγαλη χαρα μια τετοια συναντηση.

    25  22 Aug 2012  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    Εμείς πρέπει να σε ευχαριστήσουμε για την πρόσκληση και την ευγενική φιλοξενία που μας παρείχες. Αξιζουν συγχαρητήρια σε εσένα γιατί δεν έχεις απλά συνδυάσει άριστα μηχανήματα που παίζουν καλά σε έναν χώρο, αλλά έχεις επέμβει ΔΡΑΣΤΙΚΑ σε αυτόν, σύμφωνα με τις δικές σου ΜΟΥΣΙΚΕΣ-ΑΚΟΥΣΤΙΚΕΣ προτιμήσεις. Δυστυχώς οι φωτο από μόνες τους δεν μπορούν να περιγράψουν όλα όσα αισθανθήκαμε...

    26  22 Aug 2012  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Ωραίο σύστημα!!Έχω ακούσει για αρκετά καλά συστήματα στην Κρήτη.Μάλιστα υπάρχει και το γνωστό DIY team που μας εκπλήσσει κατα καιρούς...

    Και sme πικάπ.Με 12άρι βραχίονα.Ωραίος!!!

    27  22 Aug 2012  
  • Michalis_F

    Michalis_F

    Registered

    άχρηστος ακόμα και για να τραβήξει μία φωτογραφία ο φωτογράφος του πόστ 16. : )

    ούτε πάρκινσον -χτύπα ξύλο!- να είχε…

    (πάντως πήγε για μαγνητική : ) )

    να είστε όλοι καλά!

    και, επιτρέψτε μου, ειδικά ο αγαπητός Γ.Χ.

    28  22 Aug 2012  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Anton καλώς ήρθες και να σε βλέπουμε συχνά να μοιραζόμαστε τις μουσικές μας αναζητήσεις!

    29  22 Aug 2012  
  • antkots

    antkots

    Registered

    gherop wrote:
    Kronos Audio turntable με βραχίονα Graham Phantom B-44 και κεφαλή EMT Jubilee Series Gold από Καναδά.
    Στο πίσω μέρος φαίνεται η εξαιρετική δουλειά που έγινε από τον ίδιο τον Αντώνη για τη διαμόρφωση της ηχητικής του χώρου. Το πάχος των υλικών είναι 0.5 μέτρα (δεν φαίνεται) !!!
    Αυτο ειναι το μοντελο που τα δυο πλατω περιστρεφονται αναποδα?
    30  22 Aug 2012  
  • antkots

    antkots

    Registered

    Εννοω αμφιροπα.

    31  22 Aug 2012  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Αυτό είναι Αντώνη Κοτς... και προσωπικά έχω ερωτηματικά με την συγκεκριμένη υλοποίηση και τα αποτελέσματά της...

    Αυτό που πιστεύω πως θα έπαιξε καλύτερα(και το οποίο μ' αρέσει περισσότερο σαν όψη και κατασκευή) είναι το SME με τον 12άρη βραχίονα...

    Χαιρετίζω τον φίλο Αντώνη και τον συγχαίρω για το σύστημά του...

    Χαίρομαι που βλέπω να υπάρχουν τέτοια συστήματα στην πόλη όπου γεννήθηκα και μεγάλωσα...

    32  22 Aug 2012  
  • Anton

    Anton

    ACA Member

    Manos_Bits wrote:
    Αυτό είναι Αντώνη Κοτς... και προσωπικά έχω ερωτηματικά με την συγκεκριμένη υλοποίηση και τα αποτελέσματά της...
    Αυτό που πιστεύω πως θα έπαιξε καλύτερα(και το οποίο μ' αρέσει περισσότερο σαν όψη και κατασκευή) είναι το SME με τον 12άρη βραχίονα...
    Χαιρετίζω τον φίλο Αντώνη και τον συγχαίρω για το σύστημά του...
    Χαίρομαι που βλέπω να υπάρχουν τέτοια συστήματα στην πόλη όπου γεννήθηκα και μεγάλωσα...

    Είναι θέμα γουστου, το SME είναι πιο συμπαγές κ οργανικό στον ήχο, σε εμπλέκει συναισθηματικά, το Kronos είναι λίγο πιο αερινο κ περιγραφικο. Είναι κορυφαία κ τα δυο με διαφορετικές προσωπικότητες.

    33  22 Aug 2012  
  • Anton

    Anton

    ACA Member

    Ο χώρος έχει φτιαχτεί μετα απο ακουστική μελέτη κ οδηγίες απο τον μηχανικό ήχου Τάκη Χελιωτη (καλα να ναι) και έχει full treatment με RPG υλικά - βοηθήματα. 3 χρόνια μου πήρε να τον τελειώσω! Αλλα είναι ότι ωραιότερο έχω κάνει ποτέ!

    34  22 Aug 2012  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Χαίρομαι που γνωρίζω και έναν χρήστη που επιτέλους έκανε μελέτη στο χώρο του.Είναι κάτι πολύ βασικό στην αρτιότητα οποιουδήποτε συστήματος.

    35  22 Aug 2012  
  • Anton

    Anton

    ACA Member

    AlexD wrote:
    Χαίρομαι που γνωρίζω και έναν χρήστη που επιτέλους έκανε μελέτη στο χώρο του.Είναι κάτι πολύ βασικό στην αρτιότητα οποιουδήποτε συστήματος.
    Όταν τελείωσε, κατάλαβα τι γίνεται. Έχοντας την εμπειρία τολμώ να πω ότι είναι το βασικότερο όλων! Πρώτα ο χώρος μετα τα ρεύματα κ η στήριξη (rack) και μετα τα μηχανήματα!
    36  22 Aug 2012  
 
page 3/15 rows 12/178 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 71ms (19 queries, 43ms)