Η ψυχοθεραπεία μου! (#26)

  • johnVO

    johnVO

    Registered

    Καλημέρα!
    Το στρώσιμο συνεχίζεται...όπως καταλαβαίνεται οι αλλαγές που έγιναν ήταν πολλές και ακόμα δεν έχουν έρθει όλα, στο επιθυμητό σημείο.
    Επειδή θεωρώ τον εαυτό μου ακομπλεξάριστο, στο θέμα "πως παίζει το σύστημα" και δέχομαι κάθε είδους κριτική, (από ολες τις γνώμες κάτι παίρνω...)θα παραθέσω κάποιες απόψεις φίλων,που το άκουσαν:

    1) η σκηνή είναι χαμηλή,
    2)η σκηνή είναι σωστή σε ύψος
    3)η σκηνή θα έπρεπε να είναι μεγαλύτερη σε πλάτος και βάθος
    4)τονικά είναι πολύ καλό
    5)το χαμηλό του, είναι καλό και σωστό
    6) θα ήθελαν περισσότερες αρμονικές,
    7) έχει πάρα πολύ λεπτομέρεια,είναι πολύ διάφανο,
    8)θα ήθελαν λίγο περισσότερη λεπτομέρεια,
    9) θα ήθελαν καλύτερο imaging
    10) πολύ ωραίο imaging...

    Όπως καταλαβαίνετε οι απόψεις των ακροατών, σε κάποια πράγματα ταυτίζονται και σε άλλα είναι αντίθετες...
    Η γνώμη μου πάντως είναι,πάντα λαμβάνοντας υπόψη τους περιορισμούς. που εισάγει ένας μικρός, σαν τον δικό μου χώρος,ότι βελτιώσεις μπορούν να γίνουν...
    Ας ακούω πρωταρχικά την μουσική μου και βλέπουμε...είναι ωραίο το ταξίδι...

    301  9 Jan 2015  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Γιάννη ευχαριστούμε για την ενημέρωση και επίσης ευχαριστούμε που τα γράφεις 'όλα' και χωρίς 'λογοκρισία'..

    μιας και αναφέρεσαι σε γνώμες φίλων, αγγίζεις ένα μεγάλο και πολύ γνωστό θέμα.. δυστυχώς αυτό που ισχύει είναι πως οι γνώμες των ακροατών είναι παντελώς διαφορετικές αφού ο καθένας κρίνει με τα δικά του κριτήρια και την πείρα που διαθέτει..

    καλές ακροάσεις..

    302  9 Jan 2015  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Γιάννη αυτά που αναφέρεις για τη σκηνή είναι καθαρά θέμα χώρου. Είναι αδύνατο να είσαι τόσο κοντά στο ηχείο και να είναι ψηλή η σκηνή, στο λέω από προσωπική εμπειρία, στο προηγούμενο χώρο ότι μηχανήματα - ηχεία και να είχα η σκηνή ήταν χαμηλή.

    Τις αρμονικές και τις λεπτομέρειες τις αφήνω ασχολίαστες. :P

    303  9 Jan 2015  
  • geno

    geno

    Registered

    Ερώτηση κρίσης: όσοι διατύπωσαν άποψη το έκαναν με ποια αναφορά; γιατί πιστεύω ότι σαν "οδηγό" είχαν το.. δικό τους σύστημα;

    304  9 Jan 2015  
  • johnVO

    johnVO

    Registered

    Δεν νομίζεις, ότι ενδόμυχα όλοι το ίδιο κάνουμε,όταν διατυπώνουμε άποψη;

    305  9 Jan 2015  
  • geno

    geno

    Registered

    Γι αυτό το έγραψα, έστω ασυνείδητα αυτό συμβαίνει το οποίο εννοείται ότι είναι λάθος! το κάνουν οι περισσότεροι δυστυχώς.

    306  9 Jan 2015  
  • geopolitis

    geopolitis

    Registered

    Mikekan wrote:
    Τις αρμονικές και τις λεπτομέρειες τις αφήνω ασχολίαστες. :P

    οταν ακουσω καποιο συστημα που να εχει περισσοτερη αναλυση απο του Γιαννη εγω παντως θα του το πω ...

    307  9 Jan 2015  
  • aar

    aar

    Registered

    johnVO wrote:
    Ας ακούω πρωταρχικά την μουσική μου και βλέπουμε...είναι ωραίο το ταξίδι...

    Μα η ομορφια της υποθεσης ειναι το ταξειδι.
    Τωρα οσον αφορα το μηκος πλατος βαθος υψος τα πραγματα ειναι πολυ απλα
    Ο καθενας ερμηνευει τα ακουσματα του συμφωνα με τον (χαρτη) που εχει δημιουργηθει στο μυαλό του απο το συνολο των ακροασεων του.
    Και βεβαια η καθε διαφορετικη γνωμη θα πρεπει να εχει διαφορετικη βαρυτητα αναλογα μα το ατομο που την εκφερει.

    Οποτε
    1. Οι διαφορετικες αποψεις θα πρεπει να ειναι απολυτα σεβαστες.
    2. θα πρεπει ο καθε ενας απο εμας να αξιολογει και να υιοθετει πρακτικες και συμβουλες απο ατομα με μεγαλυτερη εμπειρια με στοχο την βελτιωση.

    Γιατι παντα υπαρχει καποιος που γνωριζει περισσοτερα.

    308  9 Jan 2015  
  • VasilisM

    VasilisM

    ACA Member

    aar wrote:
    Τωρα οσον αφορα το μηκος πλατος βαθος υψος τα πραγματα ειναι πολυ απλα... Ο καθενας ερμηνευει τα ακουσματα του
    συμφωνα με τον (χαρτη) που εχει δημιουργηθει στο μυαλό του απο το συνολο των ακροασεων του.
    Και βεβαια η καθε διαφορετικη γνωμη θα πρεπει να εχει διαφορετικη βαρυτητα αναλογα μα το ατομο που την εκφερει.

    αυτό το "παιδί" (ο Θανάσης μας) όταν είναι σε οίστρο... ζωγραφίζει...

    309  24 Jan 2015  
  • johnVO

    johnVO

    Registered

    Χθεσινές επισκέψεις από τον κύριο "Επιθεωρητή"...στον ανακαινισμένο χώρο μου.

    310  7 May 2015  
  • johnVO

    johnVO

    Registered

    311  7 May 2015  
  • johnVO

    johnVO

    Registered

    312  7 May 2015  
 
page 26/27 rows 12/321 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 86ms (19 queries, 46ms)