Τα λόγια της στιγμής ... (#596)

  • scoup

    scoup

    Registered

    Καλημερα σε ολους....Ειναι μια ωραια μερα σημερα

    7141  19 Aug 2016  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    καλημέρα από το τροπικό κέντρο Αθήνας..

    7142  19 Aug 2016  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Καλημέρα φίλοι μου... τελευταίο ΠΣΚ πριν επιστρέψω στην δουλειά... κλαψ

    7143  19 Aug 2016  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    μετά το Euro 2016 όπου είδαμε λίγο καλό ποδόσφαιρο (σίγουρα όχι σαν κι αυτό που παίζει η μεγάλη ομαδάρα του Πειραιά και κατακτά πρωταθλήματα από τον Νοέμβρη), έχουμε και τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο που μας κρατούν συντροφιά με αρκετά καλές στιγμές από τους Έλληνες και ξένους αθλητές και ομάδες..

    έχουμε ήδη πάρει 5 μετάλλια, μπράβο και συγχαρητήρια στους αθλητές μας που μας σήκωσαν ψηλά από το βάραθρο που βρισκόμαστε..

    έχω παραακολουθήσει αρκετούς αγώνες και στίβο, χθες είχε καταπληκτικούς ημιτελικούς και τελικούς στην ελεύθερη πάλη γυναικών, όπου στα χαιλάιτς μια 22άχρονη γιαπωνέζα (Risako Kawai) αφού νίκησε για πλάκα όλες τις αντιπάλους της πανηγύρισε το χρυσό μετάλλιο ρίχνοντας στο ταπί τον προπονητή της και μετά τον σήκωσε στους ώμους σαν πούπουλο! απίστευτο παιδί, τρομερή αθλήτρια..

     

     

    στα χαιλάιτς και η ομάδα βόλλεϋ της Σερβίας, όπου νικώντας τις Αμερικάνες μπήκαν στον τελικό.. (όλες κακάσχημες, κοντές και χοντρές οι Σέρβες παίκτριες)..

     

    7144  19 Aug 2016  
  • scoup

    scoup

    Registered

    http://i24.ph0t0bucket.com/albums/c10/scoup4/26120-fotografia-g_zps6tvzy5p0.jpg

    Μιας κ ανεφερες την παλη φιλε Μανο ειδαμε επισης κ τον Lopez απο την Κουβα στα 130 κιλα Ελληνορωμαικης να γραφει ιστορια με 3 χρυσο μπαινοντας στο club των 9 αθλητων που το εχουν καταφερει...Απο παντα ως παλαιστης θαυμαζα τους κουβανους οπου τελικα εχουν φτιαξει παραδοση κ σχολη...!!!

    7145  19 Aug 2016  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Γιώργο τον είδα τον αγώνα, ήταν πραγματικά φοβερός με τα θηρία των 130 κιλών.. (μ' αρέσει τρελά η πάλη Ελεύθερη και Ελληνορωμαϊκή, δεν το ξέραμε ότι κάνεις πάλη! για ρίξε λεπτομέρειες..)

     

    Άντε και το πήραμε το 2ο Χρυσό με την Κατερίνα Στεφανίδη στο επι κοντώ με 4.85μ. ύστερα από συγκλονιστικό αγώνα με την Αμερικανίδα Σάντι Μόρις! το πρώτο μετάλλιο της χώρας μας στο επί κοντώ στην ιστορία των Ολυμπιακών Αγώνων.. Αυτό το μετάλλιο έχει ιδιαίτερη αξία γιατί απόψε στις 2.30 μετά τα μεσάνυκτα θα γίνει η απονομή στο ανοιχτό στάδιο και θ' ακουστεί ο Εθνικός μας ύμνος μπροστά σε χιλιάδες κόσμου! μπράβο στο χρυσό μας κορίτσι..

     

    7146  20 Aug 2016  
  • scoup

    scoup

    Registered

    Καλησπερα καλησπερα....!!!!

    Απο τα σχολικα μου χρονια ακομα ειχα την χαρα κ την τυχη να γνωρισω το αθλημα της Παλης στο στυλ της Ελληνορωμαικης.
    Για μια δεκαετια παλευα επαγγελματικα οπου αυτα τα χρονια ειναι σιγουρα τα καλυτερα της ζωης μου.

    Δεν θα επεκταθω για το αθλημα διοτι δεν μου φτανουν οι λεξεις που γνωριζω για να το περιγραψω ποσο συνθετο ειναι αλλα κ ποσο μοναδικο αλλα πανω απο ολα ποσο το αγαπω !!!

    Κριμα που η ομαδα μου δεν υπαρχει πλεον...

    Απολλων Σμυρνης για παντα !!!

    7147  20 Aug 2016  
  • scoup

    scoup

    Registered

    Ενα μονο σχολιο ( δεν κρατηθηκα..) για να εχουμε εικονα της δυσκολιας του αγωνα που ειδες...Την στιγμη που ο Lopez δενει τον τουρκο κ τον φερνει πανω απο το σωμα του κερδιζοντας ποντους ,αξιζει να λαβουμε υποψην οτι τα σωματα ζυγιζουν 130κιλα σε ηρεμια..!!!

    Δηλ την ωρα φουλ δυναμης κ κινησης την ωρα της λαβης ενα τετοιο σωμα φτανει τα 500 κιλα χωρις δοση υπερβολης οποτε καταναβαινουμε για τι δυναμεις κανουμε κουβεντα...!!!!

    7148  20 Aug 2016  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Καλημέρα σε όλους!
    Scoup,συγχατητήρια ρε φίλε.Πάντα το έλεγα απο μέσα μου πως αυτό το παιδί μάλλον αθλητής θα είναι με τέτοιο κορμί.

    Να κάνω κι εγώ ενα σχόλιο για τους ολυμπιακούς αγώνες,οπου δεν είναι αγώνες αλλα games.Νομίζω έχουμε χάσει το νόημα με το κυνήγι της αριστείας των μεταλείων και ποιάς χώρας ο εθνικός ύμνος θα ακουστεί μιας και το σύμβολο των ολυμπιακών αγώνων καταργεί εθνικούς ύμνους.Οι συνθήκες με τις οποίες προετοιμάζονται οι αθλητες των διάφορων χωρών δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους (γήπεδα,προπονητές,γιατροί,διατροφή,υποστήριξη απο την πολιτεία κτλ).
    Αυτό που θέλω να πω είναι πως σημασία έχει η συμμετοχή,ο τερματισμός και αν κάποιος τσιμπίσει και κανα μεταλλιάκι μεγειά του με χαρά του.
    Και όπως είχε πει και κάποιος προπονητής της εθνικής μας ομάδας ποδηλασίας "στις εθνικές ομάδες δεν συμμετέχουν πάντα οι καλύτεροι".

    7149  21 Aug 2016  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Καλημέρα παιδιά. Πιστεύω ότι ο Πέτρος έχει μεγάλη δόση δίκιου σε αυτά που λέει και από την άλλη καταλαβαίνω και τον Μάνο για αυτά που λέει περί υπερηφάνειας και συγκίνησης με την ανάκρουση του Εθνικού μας ύμνου στις περιπτώσεις κατάκτησης χρυσών μεταλλίων. Και εγώ συγκινούμαι σε τέτοιες περιπτώσεις.

    Έλα ρε Γιώργο δεν το ήξερα ότι είχες ασχοληθεί τόσο πολύ με την πάλη... και σε έβλεπα με το σκάκι και λέω... εντάξει μωρέ τώρα ασχολείται με αυτά τα αδερφίστικα... φίλε έχω κάτι τύπους που μου κάνουν κάτι περίεργα... θα σε φωνάξω όταν είναι να καθαρίσεις...

    Να μην ξεχνάμε ότι απόψε στις 9:45 είναι ο τελικός μπάσκετ μεταξύ ΗΠΑ-Σερβίας και αναμένεται συγκλονιστικός... δεν έχει σημασία ότι οι Αμερικανοί παίκτες δεν δέχονται αντιντόπινγκ κοντρόλ από κανέναν και τους έχουν όλους γραμμένους καθώς διαμένουν σε ιδιωτικό σκάφος που δεν πλησιάζει κανένας και όχι στο Ολυμπιακό χωριό όπως και οι υπόλοιποι... και είναι φουλ στην ντόπα...

    7150  21 Aug 2016  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    καλημέρα σε όλους, καλή Κυριακή..

    πάλι γκρίνια.. δεν παίρνουμε μετάλλια γκρίνια.. παίρνουμε μετάλλια γκρίνια..

    7151  21 Aug 2016  
  • scoup

    scoup

    Registered

    Ο βηχας κ η γυμναστικη δεν κρυβονται...χαχαχαχα!!!
    Καλημερα φιλε !!!

    petkef wrote:
    Καλημέρα σε όλους!
    Scoup,συγχατητήρια ρε φίλε.Πάντα το έλεγα απο μέσα μου πως αυτό το παιδί μάλλον αθλητής θα είναι με τέτοιο κορμί.
    Να κάνω κι εγώ ενα σχόλιο για τους ολυμπιακούς αγώνες,οπου δεν είναι αγώνες αλλα games.Νομίζω έχουμε χάσει το νόημα με το κυνήγι της αριστείας των μεταλείων και ποιάς χώρας ο εθνικός ύμνος θα ακουστεί μιας και το σύμβολο των ολυμπιακών αγώνων καταργεί εθνικούς ύμνους.Οι συνθήκες με τις οποίες προετοιμάζονται οι αθλητες των διάφορων χωρών δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους (γήπεδα,προπονητές,γιατροί,διατροφή,υποστήριξη απο την πολιτεία κτλ).
    Αυτό που θέλω να πω είναι πως σημασία έχει η συμμετοχή,ο τερματισμός και αν κάποιος τσιμπίσει και κανα μεταλλιάκι μεγειά του με χαρά του.
    Και όπως είχε πει και κάποιος προπονητής της εθνικής μας ομάδας ποδηλασίας "στις εθνικές ομάδες δεν συμμετέχουν πάντα οι καλύτεροι".
    7152  21 Aug 2016  
 
page 596/620 rows 12/7432 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 114ms (19 queries, 83ms)