Τα λόγια της στιγμής ... (#386)

  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Χρονια πολλα, ΑΛηθως Ανεστη ο κυριος!
    η αγαπη να γεμισει τις καρδιες μας!

    4621  22 Apr 2014  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Καλημέρα φιλαράκια μου!

    Χρόνια Πολλά!

    4622  22 Apr 2014  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Καλημέρα Χριστός Ανέστη και καλή δουλειά σε όσους επέστρεψαν σήμερα...

    4623  22 Apr 2014  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

    Νομίζω οτι είμαστε απ'τα λίγα εξειδικευμένα με τον ήχο forum (αν όχι το μόνο),που δεν έχει ξεχωριστή κατηγορία αφιερωμένη στην ακουστική χώρου.

    4624  22 Apr 2014  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    νομίζω πως η κατηγορία hi end καλύπτει το θέμα.. έχουν κατά καιρούς αναρτηθεί σχετικά θέματα και έχουν γίνει συζητήσεις..

    4625  22 Apr 2014  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Το ξέρω. Όμως το θέμα έχει πολύ ψωμί και κάποιοι το 'χουν πολύ το θέμα (από εκείνους που γράφουν εδώ) και η άποψή τους αλλά και η εμπειρία τους χρήσιμη.
    Εξάλλου είναι η προϋπόθεση για να μπει κάποιος στο hi end.

    4626  22 Apr 2014  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Απλά, το λέω γιατί το βλέπω ξεχωριστό στα διεθνή μεγάλα φόρα.

    4627  22 Apr 2014  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    ας ανοίξουμε το θέμα να το συζητήσουμε και όταν μαζευτεί σταφ το κάνουμε νέα κατηγορία..

    4628  22 Apr 2014  
  • scoup

    scoup

    Registered

    καλησπερα!!!Καλο θα ηταν να αρχισουν την κουβεντα αρχιτεκτονες στο επαγγελμα διοτι εχουν μια σχεση με την ακουστικη βαση επιστημης κ να γινει συγκριση της θεωριας με την πραξη.

    4629  22 Apr 2014  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Υπάρχει πιθανότητα να μην συγκλίνει η θεωρία με την πράξη στο συγκεκριμένο θέμα; Σίγουρα έχεις κάποια εμπειρία μιας και είσαι μουσικός.

    4630  22 Apr 2014  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    να δώσω εγώ μια εξ εμεπειρίας απάντηση πριν από την πιο εξειδικευμένη του Γιώργου Σκουπ..

    έτυχε για 3+ χρόνια και υπήρχε κοντραμπάσο στο σπίτι μας (κάποιο μέλος της οικογένειας σπούδασε στο Μουσικό Λύκειο Παλλήνης)

    όταν μελετούσε σε έναν σχετικά μικρό χώρο, είτε με δοξάρι είτε με τα δάχτυλα, το τερατώδες όργανο ακουγόταν κανονικά, πολύ σωστά, χωρίς κανένα ίχνος μπουμαρίσματος η συντονισμού!!

    στον ίδιο χώρο κάποιο διάστημα έπαιζε σύστημα με ηχεία στο 1/10 του όγκου του κοντραμπάσου, όπου μπουμάριζε διαολεμένα..

    αυτό για τα συμπεράσματά μας...

    4631  22 Apr 2014  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Κάποια εξήγηση θα υπάρχει και γι αυτό όμως. Δεν έκανε κάποιος βουντού δηλαδή στα ηχεία.

    4632  22 Apr 2014  
 
page 386/620 rows 12/7432 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 129ms (19 queries, 94ms)