Eurovision 2015 (#4)

  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    καλημέρες.. έχετε δίκιο, τι πάω να τα βάλω στα διαδικαστικά με Ρουλι & Πλεο , πάντως δεν μας χαλά καθόλου η συμμετοχή της Κύπρου, άσε που έχουν κι ένα 12άρι σιγουράκι(??)

    37  23 May 2015  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Έτοιμοι για τον μεγάλο τελικό.

    Θέλω να κερδίσει η Ιταλία. Και η Αυστραλία δε θα με χάλαγε.

    38  23 May 2015  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Μάλιστα.

    Με αρκετές διαφορές η αποψινή βραδιά.

    Πρωτ' απ' όλα μια εντελώς διαφορετική δική μας συμμετοχή, σαφέστατα καλύτερη απ' ό,τι στον ημιτελικό, νομίζω πως έκανε ό,τι μπορούσε και το έκανε καλά.

    Η Σερβία σκέτη απογοήτευση. Το εντελώς αντίθετο από τον ημιτελικό. Με δυσκολία πάταγε επάνω στις νότες, ούτε την ίδια δύναμη είχε. Λες και άκουγες κάτι κουρασμένο.

    Στην Ιταλία απογοήτευση ήταν η σκηνοθεσία. Δεν ξέρω αν ήταν επιλογή των καλλιτεχνών, αλλά ήταν από τις πιο άνοστες σκηνικές παρουσίες.

    Θα περάσουμε στην αγωνία της ψηφοφορίας, όπου παραδοσιακά θα περιμένουμε τα douze points.

    Αμφίρροπη η αναμέτρηση. Για μια ακόμη φορά η Eurovision δείχνει ότι μόνο "ευκολάκι" δεν είναι για τα φαβορί, αφού μετράνε και άλλες λεπτομέρειες.

    39  23 May 2015  
  • rouli726

    rouli726

    Registered

    Ωραία βραδιά αν και κουραστική.. 27 τραγούδια επί σκηνής, σε τελικό, για πρώτη φορά στην ιστορία του διαγωνισμού.

    Εξαιρετικά βελτιωμένη η Μαρία Έλενα, ελπίζω σε μια θέση στη 15άδα, και 10άδα δε θα με χάλαγε

    Αν δεν κερδίσει η Ιταλία, θα φάω τις κοτσίδες μου

    Αν κερδίσει η Σουηδία, θα απογοητευτώ πολύ. Εκτός από τεχνολογία, μόνο ένα κλεμμένο τραγούδι είναι..τίποτε παραπάνω!

    40  23 May 2015  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Όντως. Αισθάνομαι λες και έπαιξα παράταση και μπροστά μου έχω τα πέναλτυ
    Πολλά τραγούδια, αλλά τουλάχιστον είχαμε φέτος κάμποσα καλά τραγούδια.

    Λοιπόν. Παρ' όλη την απογοήτευση λόγω σκηνικής παρουσίας...

    41  23 May 2015  
  • rouli726

    rouli726

    Registered

    Άντε και δεν έχω πάει Ρώμη ποτέ...χαχαχαχχα

    42  23 May 2015  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    μετά από πολλά χρόνια είδαμε 4-5 τραγούδια με το πραγματικό νόημα της λέξης στη Γιουροβίζιον.. Μακράν - μακράν απ' ότι έχουμε δει τα τελευταία χρόνια τα τραγούδια αυτά..

    1) Αυστραλία.. τι να πω απίθανο.. θύμισε αμερικάνικη Soul παραγωγή της Motown.. το αρτιότερο τραγούδι του διαγωνισμού.. ΜΠΡΑΒΟ!!

    2) Γερμανία.. Απίθανη παρουσία, φοβερό τραγούδι στέκεται άνετα εκτός Γιουροβίζιον.. το πιο προωτοτυπο, η πιο καλή τραγουδιστική ιδέα, μια απίθανη τύπισα με φωνάρα άπιαστη.. ΜΠΡΑΒΟ!!

    3) Ιταλία.. μαζί με της Αυστραλίας το αρτιότερο φωνητικά (όχι όμως και μουσικά) τραγούδι.. 23άρικα παιδάκια τενόροι.. ΜΠΡΑΒΟ!!

    Ακόμα 2-3 τραγούδια που μπορούν να σταθούν με κάποια ποιότητα το δικό μας της Νορβηγίας και της Ισπανίας μ' ένα απίθανο πλάσμα, μια κοπέλα-άγγελο βγαλμένη από την Χώρα της Νάρνια και από τα Χερουβίμ..

    η καλύτερη Γιουροβίζιον των τελευταίων 20 ετών..

    43  23 May 2015  
  • rouli726

    rouli726

    Registered

    Πέρυσι κέρδισε το Skyfall...ε σόρρυ εννοούσα η Αυστρία, φέτος ο David Guetta...ε σόρρυ εννοούσα η Σουηδία!
    χαχαχαχαχααχχαχα

    Μεγάλη συμπύκνωση βαθμών στις πρώτες θέσεις, με αποτέλεσμα να καταφέρουμε εμείς να ανέβουμε μόνο 1 θέση σε σχέση με πέρυσι, 19η από 20η.

    Να πω και του χρόνου.....? χμμμ..τεσπα..!

    44  23 May 2015  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Απ' ό,τι βλέπω Έφη, αύριο μην παίξεις τζόκερ.... χαχαχααχα

    Επίσης πάλι Βενετία σε βλέπω να τη βγάζεις

    Anyway. Πράγματι ένας εκπληκτικός διαγωνισμός. Κέρδισε ο.... χμμμ εκείνος που έχει κάνει επιστήμη την τέχνη του τηλεοπτικού διαγωνισμού.
    Είναι λιγάκι βαρετό να ξαναδούμε τόσο σύντομα τον διαγωνισμό να φιλοξενείται στη Σουηδία και πάλι.

    Κατά τα λοιπά, επιτέλους ΔΕΝ ανταλλάξαμε δωδεκάρια με την Κύπρο, γενικά ήταν περιορισμένες οι συμμαχίες σε σχέση με άλλες χρονιές, όχι ότι δεν υπήρχαν βέβαια.

    Ήθελα να κερδίσουν οι Ιταλοί. Διότι το τραγούδι που στέλνουν βγαίνει από τον διαγωνισμό του Σαν Ρέμο πάντα, και όπως και να το κάνουμε οι τύποι συμμετέχουν με την κουλτούρα τους. Εννοείται ότι σε σχέση με τη Σουηδία θα προτιμούσα να κερδίσει η Ρωσία. Δεν συνέβη.

    Εμείς μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας, 19οι. Μας άξιζε κάτι παραπάνω, κυρίως γιατί απόψε ήτν καλή η παρουσία μας.

    Αυστραλία. Οου γιεα! Από όταν ανακοινώθηκε το τραγούδι μου άρεσε.
    Βέλγιο, απλά το γνώρισα στον ημιτελικό και μου άρεσε. Περισσότερο γιατί δεν το συνηθίζει να στέλνει τέτοια τραγούδια και επειδή ήταν μπουμ τσικι τσίκι, με διαφορά κουνούσε τον καναπέ στο σαλόνι το sub, σε αυτό το τραγούδι.

    45  23 May 2015  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    το αποτέλεσμα στη Γιουροβίζιον το βγάζουν οι συμμαχίες αλλά φέτος έπαιξε μεγάλο ρόλο και η πολιτική.. από τη μια έφαγε γιούχα η πολύ καλή κοπελίτσα με το συμπαθητικό τραγούδι της Ρωσίας λόγω της στάσης του Πούτιν επί της Ουκρανίας και από την άλλη η Γερμανία πλήρωσε την πολιτική της Μέρκελ και του Σόιμπλε με μηδέν (0) βαθμούς.. απίστευτο, από τα ωραιότερα κομμάτια και τις παρουσίες!! πόσο υποκριτές και εμπαθείς θα συνεχίσουμε να είμαστε οι άνθρωποι!!

    παντελώς χαζοτράγουδο της Σουηδίας, δεν θα παιχθεί, έχει ήδη ξεχαστεί.. και του χρόνου..

    46  23 May 2015  
  • rouli726

    rouli726

    Registered

    David Guetta - Lovers On The Sun (Official Video) ft Sam Martin

    Måns Zelmerlöw - Heroes - Sweden - Preview Video - 2015 Eurovision Song Contest

    find the differences.....

    47  23 May 2015  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Καλός διαγωνισμός, κακό αποτέλεσμα.

    48  23 May 2015  
 
page 4/5 rows 12/57 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 83ms (19 queries, 44ms)