Eurovision 2015 (#2)

  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Όσο περισσότερο ακούω τα τραγούδια, τόσο περισσότερο απογοητεύομαι για τη δική μας συμμετοχή.

    Στον δικό μας ημιτελικό θα είναι η Σερβία

    Bojana Stamenov - Ceo svet je moj [Serbia Eurovision 2015]

    Και η Αλβανία

    https://www.youtube.com/watch?v=85olNG1XOGw

    Σίγουρα ρόλο θα παίξει η σκηνική παρουσία, όπως πάντα άλλωστε σε ένα τηλεοπτικό διαγωνισμό, σίγουρα θα πρέπει να περιμένουμε και το τελικό edit στο Αλβανικό τραγούδι, όμως προβλέπω να μας προσπερνούν αυτά τα δύο.

    Semi-final 1
    link

    Semi-Final 2
    link

    Grand Final
    link

    13  8 Mar 2015  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Διόρθωση στο προηγούμενο. Ο συνθέτης απέσυρε το τραγούδι και η ερμηνεύτρια θα εκπροσωπήσει τη χώρα της (Αλβανία) με άλλο τραγούδι.

    Αυτό εδώ.

    Elhaida Dani - I'm alive (Albania) 2015 Eurovision Song Contest

    Υποδεέστερο κατά τη γνώμη μου.

    14  20 Mar 2015  
  • rouli726

    rouli726

    Registered

    Hello!!!
    Βραδιά τελικού euroleague απόψε, οπότε, ως ανάποδος άνθρωπος, είπα να πω ένα γεια

    Φτάσαμε 2 μέρες πριν τον πρώτο ημιτελικό, καλέ!

    Προσφάτως κατάφερα να ολοκληρώσω την ακρόαση όλων των φετινών τραγουδιών-συμμετοχών(δεν είναι και λίγα πανάθεμά τα!).. και γενικά η εντύπωσή μου είναι πως μάλλον δεν θα κόψουμε τις φλέβες μας Τρίτη και Πέμπτη, ούτε από ενθουσιασμό ούτε από βαρεμάρα.
    Μέτρια προς καλά τα περισσότερα τραγούδια, μερικά εντελώς αδιάφορα και λίγα αρκετά καλά.
    Ξεχωρίζω τα εξής, αν και ενάντια στα προγνωστικά:
    Ελλάδα, φυσικά
    Ιταλία, φαβορί για μένα, τα προγνωστικά το φέρνουν στην πεντάδα.
    Μαυροβούνιο, οκ είμαι φαν του Γιοκσίμοβιτς, αν και δεν είναι από τα καλύτερά του.
    Ελβετία.
    Νορβηγία, το αγαπημένο μου, αν και λίγο ..ιδιαίτερο. Πολύ ψηλά στα προγνωστικά, επίσης.
    Γεωργία, "δυνατό" κομμάτι.
    Μάλτα, ίδιος τίτλος με το τραγούδι της Γεωργίας...χμμμ..δεν ξέρω ποιο μου αρέσει περισσότερο
    Βέλγιο, δεν ξέρω γιατί, αλλά μου κάνει ένα κλικ.
    Ηνωμένο Βασίλειο, γιατί δεν είναι "μια από τα ίδια".
    Πολωνία, μάλλον η μελωδία με κερδίζει..
    Kαι...last but not least.. για άλλη μια φορά, το Αζερμπαιτζάν στέλνει ένα τραγούδι που μου αρέσει πολύ.

    15  17 May 2015  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Ξεκινά ο πρώτος ημιτελικός στον οποίο μετέχει η δική μας συμμετοχή. Οι πρώτοι δέκα περνάνε από τους 14. Αναμένεται να περάσουμε.

    Και στη σκηνή ο/η νικήτρια του περσινού διαγωνισμού... .

    16  19 May 2015  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Διορθωση. 16 συμμετεχουν. Ξεκιναμε με τη Μολδαβια.

    17  19 May 2015  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Δυνατο το Βελγιο. Μπουμ τσικι τσικι μεν το τραγουδι, αλλα ξεχωριζει.

    Και εφτασε η δικη μας σειρα. Καλη επιτυχια... .

    18  19 May 2015  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Για την ωρα λιγα τραγουδια ξεχωριζουν. Ξεχωριζει ο απαραδεκτος ηχοληπτης της νεριτ αυξομειονοντας ενταση

    Η δικη μας συμμετοχη δεν ξεκινησε καλα. Ειχε ομως ωραια σκηνικη παρουσια. Πολλες ανασες. Σαν να δικαιωνομαι που ελεγα κατι για τη φωνη της Μαρια Ελενα. Γκουχ...

    Σε αμεση συγκριση, η φωνη της σερβικης συμμετοχης και της ρωσικης, μακραν οι καλυτερες.

    19  19 May 2015  
  • rouli726

    rouli726

    Registered

    Γενικά από ό,τι κατάλαβα πρέπει να υπήρχε θέμα με τα ακουστικά τους γτ κι η Σερβία κι η Αλβανία είχαν κάτι ..φαλτσάκια.

    Μια χαρά η Μαρία Έλενα αλλά ευτυχώς που είμαστε σε αυτόν τον ημιτελικό. Ο άλλος είναι..σφαγή!!

    Άντε καλή μας επιτυχία, αν και θεωρώ θα είμαστε στις 10 που προκρίνονται.

    Υ.Γ.Ο ήχος της ΝΕΡΙΤ για μια ακόμη φορά, επιεικώς απαράδεκτος!!

    20  19 May 2015  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Αυτό που έκανε στο τραγούδι της Λευκορωσίας πάντως ήταν για μήνυση. Μα πάνω εκεί που ξεκινούσε το χορευτικό; Πωωωωωωω λέμε τα νεύρα μου!

    Η Μαρία Έλενα δεν κατάλαβα γιατί ξεφύσαγε στο μικρόφωνο. Μάλλον φταίει ο τίτλος του τραγουδιού...

    Δε μου αρέσει το δικό μας τραγούδι. Έκανα προσπάθεια να μου αρέσει αλλά δεν τα κατάφερα.

    Θεωρώ ένα από τα χειρότερα τραγούδια που έχω ακούσει σε eurovision το τραγούδι της Ουγγαρίας. Και να θέλεις να μην κοιμηθείς δεν γίνεται. Δύο γάτες άρχιζαν να γουργουρίζουν εδώ πέρα με το που ξεκίνησε.
    Μέχρι τη μέση του τραγουδιού είχαν αποκοιμηθεί. Παίζει και να ολοκλήρωσαν καμιά δεκαριά REM μέχρι να τελειώσει.

    Τεσπα, προχωράμε στην ψηφοφορία... .

    21  19 May 2015  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Το Βέλγιο η Ρωσία και η Σερβία που μου άρεσαν πέρασαν στον τελικό. Περάσαμε κι εμείς, αναμενόμενο βέβαια.

    Το απίστευτο είναι ότι πέρασε και η Ουγγαρία....

    22  19 May 2015  
  • rouli726

    rouli726

    Registered

    οκ εκεί που είπε ουγγαρία με έπιασε ένας κρύος ιδρώτας αλλά ευτυχώς, λόγω χρόνου, το πήγαν γρήγορα και συνήλθαμε

    καληνύχτες!!

    23  19 May 2015  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    καλημέρα.. καλημέρα.. ε όχι και να λείψει η δική μου κριτική!!

    κατ' αρχάς δυο εντελώς αντίθετα συναισθήματα που με κυρίευσαν στον χθεσινό ημιτελικό..

    πρώτα το κακό, αφορά στο ανθρωπο-υβρίδιο Κονσίτα που έλυνε και έδενε στην πλατφόρμα των διαγωνιζομένων παραμορφώνοντας την εικόνα.. ξέρετε τις απόψεις μου γι αυτό, τις εξέθεσα πέρυσι..

    δεύτερο το καλό, ότι εκτός κανα δυο εξαιρέσεων φέτος ήταν παντελής η έλλειψη των κιτσ τεκταινόμενων(κολοτούμπες, γιαγιάδες, κλπ κλπ) και οι παρουσίες όλων πάνω στη σκηνή ήταν λιτές και όμορφα δομημένες, το χω ξαναπεί δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο και ομορφότερο να βλέπεις το γκρουπ στη σκηνή με τα όργανα και τους ενισχυτές να παίζει με τη συνοδεία μιας καλής σκηνοθεσίας!!

    24  20 May 2015  
 
page 2/5 rows 12/57 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 72ms (19 queries, 40ms)