Μηνιαία Συνάντηση ACA 14 Δεκ 2013, Πάνος Αδαμόπουλος (#4)

  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Με την Καλλιόπη να είναι συνέχεια από κοντά ώστε να είναι σίγουρη ότι όλα πάνε καλά ...

    37  17 Dec 2013  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    38  17 Dec 2013  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Και μετά το φαγητό τα γνωστά πηγαδάκια πάλι στην κουζίνα αυτή τη φορά...

    39  17 Dec 2013  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Τελειώνοντας θα ήθελα να ευχαριστήσω την Καλλιόπη και τον Πάνο για την υπέροχη βραδιά και την ζεστή φιλοξενία τους!!!

    40  17 Dec 2013  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Σας παραθέτω και ένα κείμενο-σχόλιο που έγραψε ο Γιάννης Βλάχος για την βραδιά...

    Ότι γράφω παρακάτω είναι προσωπικές αντιλήψεις γενικώς και αυτών που άκουσα από το ηχοσύστημα του Πάνου.

    Σε παλαιότερη συγκέντρωση κάπου στη Ν Σμύρνη είχα πει ότι το πρώτο ζητούμενο που πρέπει να επιδιώκουν τα μέλη του ACA είναι η αναπαραγωγή της μουσικής από τα ηχοσυστήματα μας να μην ενοχλεί, και σας λέω για να επιτευχθεί αυτός ο στόχος είναι πολύ δύσκολο. Μετά έρχεται ο άλλος δύσκολος στόχος να γίνει η αναπαραγωγή αρεστή ενθουσιαστική συναρπαστική και να επιτευχθεί η ικανοποίηση που όλοι αναζητούμε.

    Θα ρωτήσετε είναι δυνατόν να επιτευχθούν αυτοί οι δύσκολοι στόχοι στην αναπαραγωγή της μουσικής; Με τα λόγου γνώσεως σας λέω ΝΑΙ και ψάξτε να βρείτε η φτιάξτε συστήματα για να τους επιτύχετε, γνωρίζοντας όμως πρώτα ότι το παν είναι ο ενισχυτής.
    Η αναπαραγωγή της μουσικής από το σύστημα του Πάνου μου άρεσε μέχρι ενθουσιασμού σε πολλά σημεία. Με άγγιξε και αυτό είναι μεγάλο επίτευγμα για μένα.

    Το πρόγραμμα που μας παρουσίασε ο Πάνος ήταν θαυμάσιο και 2-3 έργα δύσκολα στην αναπαραγωγή. Μέσω του ακούσματος αισθανόσουν ότι το έργο και οι εκτελεστές τι ήθελαν να σου πουν. Κατά τη γνώμη μου είναι σπουδαίο επίτευγμα να ανταποκριθεί σε όλων των ειδών της μουσικής. Ανταποκρίθηκε ακόμα και στην προοδευτική Rock μουσική.

    Οι πηγές με λίγο καλλίτερο (μικρή η διαφορά) κατά τη γνώμη μου το CD player έπαιξαν καλά. Και τα ηχεία επίσης ανταποκρίθηκαν. Ο ενισχυτής βρισκόμενος στα χέρια του πραγματικά μουσικόφιλου Πάνου με τις Ρωσίδες ενισχύτριες και προενισχύτριες μου παρουσιάστηκε αρκετά δυναμικός και μουσικός.
    Ο Πάνος από ότι κατάλαβα με τις επεμβάσεις του ξέρει τι να ζητήσει από ένα ηχητικό σύστημα.

    Η φιλοξενία στου Πάνου ήταν απαράμιλλη. Μας περιποιήθηκαν όμορφα και γλυκά κορίτσια η εγκυμονούσα σύζυγος του Πάνου και μια φίλη τους. Τα φαγητά (και ας λέμε να μη γίνονται) ήταν εξαιρετικά.

    Και κάτι ακόμα για τον Πάνο θα τον συνιστούσα τώρα που η κυρά του είναι έγκυος να βάζει να ακούγεται Mozart να είναι σίγουρος ότι θα έχει θετικά αποτελέσματα στο χαρακτήρα του παιδιού που θα γεννηθεί.

    Και ένας αφορισμός δικός μου.
    ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΗΧΗΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΕΝΑ ΔΙΣΚΟ CD Η ΒΥΝΙΛΙΟΥ ΚΑΙ ΦΘΑΣΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΘΕΙΣ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ
    Όλα τα πιο πάνω τα γράφει ένας κουφός και άμουσος ακροατής.

    ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΛΑΧΟΣ DIY

    41  17 Dec 2013  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Ήταν πολύ δύσκολο πραγματικά να το οργανώσω αφού μέχρι τελευταίας στιγμής έτρεχα μιας και ελεύθερος χρόνος που μου έμενε από την δουλειά ίσα που έφτανε.

    Όλα καλά όμως. Χαίρομαι που το απολαύσατε

    42  17 Dec 2013  
  • VasilisM

    VasilisM

    ACA Member

    Μπράβο Πάνο και με το καλό να έρθει το νέο μέλος της οικογένειας!

    43  17 Dec 2013  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Σε ευχαριστώ πολύ Βασίλη!

    44  17 Dec 2013  
  • gonis

    gonis

    ACA Member

    Ευχαριστω και εγω για την ωραια βραδια και την υπεροχη φολοξενια!
    Πανο προλαβες και εκανες το meeting γιατι με τον ερχομο του νεου μελους της οικογενειας (με το καλο ευχομαι)για ενα διαστημα θα το ξεχασεις το συστημα....

    45  18 Dec 2013  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Έτσι είναι. Γι αυτό έσπευσα να πάρω ένα meeting, για να μπορώ να είμαι τυπικός στις υποχρεώσεις μου ως προς το Club γιατί με τον ερχομό του παιδιού σίγουρα δεν θα μπορώ.

    46  18 Dec 2013  
  • LUXILLA

    LUXILLA

    Registered

    Πάνο μου συγχαρητήρια!

    Και για το υπέροχο σύστημα σου που το γνωρίζω πολύ καλά αλλα και για την άψογη συνάντηση που διοργάνωσες μαζί με την Καλιόπη!

    Να σου ευχηθώ διαδικτυακά με το καλό να έρθει και το νέο μέλος με υγεία και πολλές χαρές!!

    Πάνο .. η γυναίκα μου θέλει συνταγές.. κόλλησε με τον μπουφέ σου, όταν ξανα βρεθούμε έχε και το "βιβλίο" κοντά σου!

    Βγαίνω τώρα απο το νήμα γιατι μου άνοιξε η όρεξη..

    47  22 Dec 2013  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Ευχαριστώ πολύ φίλε Πέτρο για τις ευχές σου!

    Ευχαριστώ και για τα καλά σου σχόλια! Θα κανονίσουμε σύντομα συνάντηση για ακρόαση και ανταλλαγή συνταγών!!!

    48  22 Dec 2013  
 
page 4/5 rows 12/52 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 71ms (19 queries, 40ms)