Στον Αντώνη Κωνιωτάκη... ο καλός ο Κακός και ο Άσχημος! (#2)

  • VasilisM

    VasilisM

    ACA Member

    Εγώ στα έλεγα στην συγκέντρωση του Νώντα... να μην τον κάνετε μέλος του aca... τι άλλο περίμενες από τον άνθρωπο που τον φωνάζουν Dol o Fon aki...

    13  12 Nov 2013  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Βασίλη,άσε τα γύρω-γύρω και ξεκαθάρισε τη θέση σου!!!

    14  12 Nov 2013  
  • VasilisM

    VasilisM

    ACA Member

    Πέτρο τρελός είσαι, αυτοί θα με μπανάρουν , για το φαγητό να σας μιλήσω... ευχαρίστως εάν θέλετε...

    15  12 Nov 2013  
  • VasilisM

    VasilisM

    ACA Member

    Άσε που όπως είπα, με είχαν κλεισμένο στην “υπόγα” για 40 ώρες... επίσης στον καφέ τι μου έβαζε (λες γιαυτό να ήταν τόσο χάλια) ακόμα το ψάχνω... έχω και κενά μνήμης... εγώ δεν ξέρω τίποτα!

    16  12 Nov 2013  
  • johnVO

    johnVO

    Registered

    petkef wrote:
    Βασίλη,άσε τα γύρω-γύρω και ξεκαθάρισε τη θέση σου!!!

    Τί περισσότερο να πει...ήταν απόλυτα ξεκάθαρος!
    CD player(το συγκεκριμενο) vs πικάπ =1-0...τουλάχιστον στο συγκεκριμένο, κορυφαίο, από κάθε άποψη σύστημα.Αν κατάλαβα λάθος διορθώστε με

    17  12 Nov 2013  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Κρατείστε και μια πισινή...

    18  12 Nov 2013  
  • Anton

    Anton

    ACA Member

    Εχω κι εγω να πω πολλα, αλλα πνιγομαι (δουλεια) και ....προσπαθω να το χωνεψω.
    Ελπιζω σημερα βραδυ να γραψω τις εντυπωσεις μου.... Αχ, ατιμη αντροχωριστρα, τι μου ᾽κανες!

    19  12 Nov 2013  
  • Anton

    Anton

    ACA Member

    Παρασκευη βραδυ 8.11.13 εως Κυριακη 10.11.13 βραδυ = 46 ωρες μαζι.
    46 ωρες = 10 ωρες υπνο (5+5), 2 ωρες φαγητο-καφε, 4 ωρες βολτα με γευμα στο χωριο... συνολο 16. Οι υπολοιπες 30 ωρες μουσικη! Maniac?
    Οπως θελετε παρτε το, αυτο καναμε και ημασταν ολοι χαρουμενοι! Για τους δικους του λογους ο καθενας, αλλα και για ενα πολυ σημαντικο, κοινο λογο. Ζησαμε μαζι μια καταπληκτικη μουσικη εμπειρια. Κανενας απο μας δεν ειχε βιωσει κατι αναλογο, κοιταζομαστε στα ματια και ειμασταν ολοι εμβροντητοι απο αυτο που συνεβαινε. Εμενα και του Βασιλη ειχαν πεσει κατω οι μασσελες, ειχαμε πεσει κατω, ειχαμε διαλυσει τελειως, του Δολοφονακη του ειχε πεσει επισης η μασσελα, αλλα του ειχε μεινει ενα μονιμο χαμογελο ... θριαμβου, χαρας και ανειπωτης ευτυχιας! Τα καταφερε ο %&*@#῝)@!*&**%#, η αντροχωριστρα.
    Ειναι δυο μερες τωρα και δεν μπορω ακομα να το χωνεψω... οχι οτι απο CD ακουγαμε καλλιτερα απ᾽οτι με βινυλιο, αυτο το ηξερα οτι καποια μερα θα συνεβαινε..., αλλα το οτι θα εφτανα το ὁνειρο῾μου, πρωτα μεσω CD.
    Ειχα κανει ῾υπερβολικα᾽πραγματα για το βινυλιο, ειχα φτασει σε πολυ καλο επιπεδο και ερχεται ξαφνικα ενα γ@μημεν% transport + dac και με κανει σμπαραλια απο... την πρωτη κιολας νοτα, αλλα και τρισευτυχισμενο μαζι γιατι επιτελους καταφερα αυτο που ηθελα.... Να μην ακουω ενισχυτες, ηχεια, μηχανακια γενικως, να μην ακουω ψηλες, χαμηλες, μεσαιες, ουτε καν στερεοφωνικη η´τρισδιαστατη εικονα. Ο στοχος μου απο τοτε που ξεκινησα να ασχολουμαι σοβαρα μ᾽αυτο το maniac-hobby, ηταν να εχω μπροστα μου τη μουσικη σκηνη, ζωντανη, καθαρη και με ατοφια υποσταση! Στοχος υψηλος, αλλα ειχα καταλαβει οτι θα μπορουσε να επιτευχθει και ειχα κανει τις αναλογες και προαπαιτουμενες προετοιμασιες. Σιγα-σιγα με πολλα και πολυ προσεκτικα βηματα (οχι παντα επιτυχημενα ομολογουμενως).

    Τωρα που τα διαβαζω αυτα, βλεπω οτι καποιος που δεν με ξερει, θα μπορουσε να με χαρακτηρισει ... αναλογα και κατα το δοκουν, αλλα δεν με νοιαζει, ας εννοηθει, ας ερμηνευτει, ας χαρακτηριστει (οπως θελει και νομιζει ο καθενας), ο λογος και η αποψη μου.
    Συνεχιζω αυριο...

    20  12 Nov 2013  
  • johnVO

    johnVO

    Registered

    Τί σε νοιάζει πως θα σε χαρακτηρίσουν;
    Το θέμα είναι,ότι όπως λες, έζησες αυτό που ονειρευόσουν!
    Πολύ μεγάλη κουβέντα! Χαίρομαι που δεν έχεις ταμπού, ως προς το "μέσο",που έφτασες
    στην Νιρβάνα σου! Εγώ που σε γνωρίζω λίγο, ξέρω πως δεν έχεις τέτοιου είδους προκαταλήψεις!
    Ίσως για αυτό κατάφερες αυτό που λες...κοιτάζοντας το δάσος και όχι το δέντρο.
    Μακάρι να μπορέσουμε και άλλοι να πούμε, ότι τώρα ζούμε το όνειρο μας σε αυτό το χόμπυ...
    Αυτό δεν είναι και το ζητούμενο;

    21  13 Nov 2013  
  • Anton

    Anton

    ACA Member

    Συνεχιζω λοιπον...
    ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ. Ερχονται τα παιδια, τρισχαρουμενος εγω, θα ειχα παρεα για 2 μερες να μοιραστω μαζι τους, ολα οσα με απασχολουσαν στην χαοτικη αυτη πορεια του High-End, αλλα και κυριως να απολαυσουμε μουσικη, με τις αναλογες συζητησεις, προβληματισμους, παρατηρησεις, σχολια και ολα αυτα που μας κραταν κολλημενους σ᾽αυτη την ιστορια.

    Ξεροντας οτι ο Βασιλης ειναι φαν οπως και γω του βινυλιου, με ενδιεφερε πολυ η παρουσια του και η βοηθεια του, οι παρατηρησεις και οι ᾽αποψεις᾽του. Ειναι αλλοιως να εχεις εναν ᾽μάστορα᾽ (master που λενε κ στο χωριο μου), εκει, επι τοπου στον τοπο του....εγκληματος. Ξεροντας οτι δεν χαριζει καστανα, δεν χαιδευει αυτια, αλλα λεει αυτο που συμβαινει και ακουει, τον περιμενα σαν ερωτευμενη γκομενα..... μωρο μου εσυ!!!!
    Ο Μιχαλης ερχοταν για πολλοστη φορα και ηθελα ακομη μια φορα να εκμεταλευτω την παρουσια του.... εξ αλλου αυτο το συστημα το εχουμε στησει μαζι, μετα απο ατελειωτες ωρες πειραμματισμων και ακροασεων και ξανα ντουκου...
    Ακουγαμε απο τις 11 μεχρι τις 5.30 το πρωι, βινυλια, το ενα μετα το αλλο με συγκρισεις, δοκιμες, αλλα και χαλαρα - απολαυστικα σε μερικα μουσικα εργα. Σταματησαμε αναγκαστικα, οχι επειδη κουραστηκαμε, αλλα επειδη επρεπε και καποια στιγμη να κοιμηθουμε.... ηταν εξαλλου ηδη ξενυχτηδες τα προηγουμενα 2 βραδυα!
    Την επομενη ειχαμε, εξαλου να δοκιμασουμε και διαφορα.... καλουδια που ειχε φερει ο Μιχαλης μαζι του.... Που να᾽ξερα ο ερμος τι θα ακολουθουσε...
    Το ... ξεχασμενο πηγαδι, καραδοκουσε το θυμα του!!! Που λεει κ ο Πουλικακος.

    22  13 Nov 2013  
  • gonis

    gonis

    ACA Member

    Ευτυχως που το συγκεκριμενο συστημα-χωρος βρισκεται στο “εξωτερικο” γιατι αλλιως μας εβλεπα οι “ντοπιοι” να ακουμε μουσικη... στις καφετεριες...

    23  13 Nov 2013  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Τα συγχαρητήρια μου Αντώνη, φαίνεται ότι οι κόποι και οι θυσίες σου ανταμείφθηκαν! Περιμένουμε με ανυπομονησία τη συνέχεια!

    24  13 Nov 2013  
 
page 2/15 rows 12/169 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 119ms (20 queries, 76ms)