Μηνιαία Συνάντηση ACA 14 Σεπτ 2013, Κυριάκος Κουγιουμτζόγλου (#5)

  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Το έφτιαξα.

    Audiophile Club of Athens 14-9-2013 Meeting Wilson Audio Alexandria

    49  16 Sep 2013  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ κι από εμένα στον Κυριάκο και την υπέροχη οικογένειά του για την άψογη και θερμή φιλοξενία τους!

    Είναι τόσα πολλά που θέλω να γράψω αλλά με έχει απορροφήσει τόσο πολύ η ημέρα και η δουλειά που δεν έχω κουράγιο... Πριν λίγο γύρισα από νωρίς το πρωί και θα πάω για ύπνο...

    Πέρασα καταπληκτικά με όλους τους αγαπητούς φίλους και χάρηκα που είχα την δυνατότητα να ακούσω ένα τόσο εξαιρετικό σύστημα που θα ήθελα κάποια στιγμή να το ξανά ακούσω!

    Έχω τραβήξει και φωτογραφίες τις οποίες θα τις ανεβάσω στο φόρουμ με την πρώτη ευκαιρία!

    Από τις λίγες φορές που έχω χαθεί στην μουσική με αγαπητά κομμάτια όπως των 10CC και των Creedence Clearwater Revival!

    50  16 Sep 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Χθες απέφυγα να γράψω κάτι σαν επίλογο.
    Ίσως γιατί οι επίλογοι μου βγαίνουν λίγο μελό και δεν συνάδουν με την ιδιοσυγκρασία μου.

    Έτσι, αν και το Σάββατο το βράδυ κοιμήθηκα γύρω στις 4 το πρωί της Κυριακής, είχα στο μυαλό μου τον τρόπο που θα σας περιέγραφα τα γεγονότα της συνάντησης καθώς με είχε συνεπάρει η ανεπανάληπτη ατμόσφαιρα της συνάντησης αλλά και η αύρα της οικογενείας Toptubes!

    Θα πω μόνο ότι μέσα στον γενικό ορυμαγδό που πλανάται γύρω μας, αυτές οι μηνιαίες συναθροίσεις του club, είναι μια μουσική όαση που οδηγεί λυτρωτικά στο δρόμο της μεγάλης φυγής από όλα σφίγγουν ασφυκτικά την καθημερινότητά μας.
    Είναι σαν να ανοίγεις μια πόρτα και να βρίσκεσαι σε ένα δικό σου - κατά δικό σου- παράδεισο, όπου το σίγουρο είναι ότι θα υπάρχει ζεστή ανθρώπινη επαφή και πολλή και καλή μουσική!

    Αυτή την πόρτα, που ήταν η πόρτα του σπιτιού του, μας άνοιξε ο Κυριάκος και μονομιάς βρεθήκαμε και μοιραστήκαμε μαζί του τον δικό του μουσικό παράδεισο, που ισορρόπησε μεταξύ ενός σούπερ συστήματος τελευταίας τεχνολογίας και ενός παλιού αλλά καλοδιατηρημένου νοσταλγικού τζουκ μποξ!!!

    Εμείς δεν έχουμε παρά να ευχαριστήσουμε τον Κυριάκο, την Ελένη, την Αννούλα και τον Βασίλη για την ευγενική και θερμή φιλοξενία τους και να τους ευχηθούμε η ζωή να τους φέρει όλα όσα αξίζουν!

    ... και Κυριάκο όταν θα γίνει η μάζωξη των ανήσυχων νεολαίων με τις ροκιές, μην με ξεχάσεις, έτσι;;;

    51  16 Sep 2013  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Τι σύστημα και αυτό…

    Τόσες αναμνήσεις σε αυτό το χώρο.
    Από συναντήσεις για την κατασκευή αυτού του σάιτ μέχρι τεστ διακοπτικών ενισχυτών, συγκριτικά DAC, κάρτες περίεργες, μετρήσεις χώρου. Όλα τα έχει περάσει.

    Και όμως μου κάνει φοβερή εντύπωση ότι όταν ο Κυριάκος βάζει τελικά να παίξει το σύστημα που ο ίδιος έστησε τα κερδίζει όλα. Είναι ο γλυκός ήχος των ενισχυτών και το πικάπ, είναι το άνευ κριτικής ηχείο. Δεν ξέρω.

    Προσωπικά θεωρώ ότι στη φύση δεν υπάρχει τέλειο. Κάτι ορίζεται ως τέλειο και βάση αυτού υπολογίζουμε συγκριτικά όλα τα άλλα. Αν ένα σύστημα το ορίζω ως τέλειο είναι αυτό. Και είμαστε όλοι πολύ τυχεροί που μπορούμε και το ακούμε με ένα τηλέφωνο μιας και ξεπερνάει τα καλά συστήματα των εκθέσεων. Βάση αυτού μπορούμε να συγκρίνουμε όλα τα άλλα. Από τον ήχου του iphone μέχρι ένα καλοστημένο σύστημα σαν και αυτά που βλέπουμε κατά καιρούς στα περιοδικά και εδώ.

    52  16 Sep 2013  
  • gonis

    gonis

    ACA Member

    VLASSIS_S wrote:
    this video is private

    Ολο εκει ειναι το μυαλο σου...

    53  16 Sep 2013  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Anton wrote:
    Βρε Βλασση τα βρηκαμε με τον Γκονη, αλλα μπορει να ξανατσακωθουμε.... "η συγκρουση φερνει εξελιξη"!

    Φίλε με'σένα ξεμπέρδεψε.Τώρα ήρθε η σειρά μου.

    54  17 Sep 2013  
  • VLASSIS_S

    VLASSIS_S

    ACA Member

    Κουραγιο Πετρο, θα σου βγαλει την ψυχη για κανενα 3ωρο και μετα θα σε παει σπιτι του για πρωινο ....

    55  17 Sep 2013  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    Ηταν απο ολες τις πλευρες μια τελεια βραδια.
    Ενα καταπληκτικο ηχοσυστημα με φοβερα ηχεια.
    Πολυ καλες μουσικες επιλογες, ειδικα οταν διαλεγε ο Βασιλης...
    Μια Αννα που διακριτικα βοηθουσε οπου μπορουσε.
    Η Ελενη με ωραιοτατη μαγειρικη στα ορια της διαγραφης του Κυριακου (το εκανε επιτηδες)...
    Χρηστος Γκ.-Αντωνης (Κρητη), οπως παντα αχωριστοι και αγκαλιασμενοι, τοσο που ζηλεψε και ο Πετρος.
    Jukebox πολλων δυνατοτητων τα εβγαλε τα λεφτα του ACA ευρω-ευρω.
    Ο Μανος μετα τη μειωση της συνδρομης αποφασισε να βοηθησει και αρχισε προβες με την κιθαρα. Ο Πανος ηταν οπως παντα ησυχος.
    Τη βραδια τιμησε αυτοπροσωπως και η Βασιλισσα με τον Νικο.
    Παροντες και οι ενδο-εξωσχολικοι Αντωνης (μινιατουρες) και Γιωργος Αθανας.
    Αντε παλι ο Κυριακος το εκανε τελικα το Θαυμα του.
    Σιγα- σιγα να ετοιμαζομαστε και για τον Οκτωβριο στον Τσαντη και για το HIGH END SHOW του Οκτωβριου !!!

    56  17 Sep 2013  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Μη με κράξετε αλλά ήθελα πολύ να έρθω, προέκυψε κάτι πολύ απρόοπτο.

    57  17 Sep 2013  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Leg day?

    58  17 Sep 2013  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    χαχα, Leg Day ήταν αλλά τα προβλήματα τα αντιμετωπίζεις Κυριακή-Δευτέρα!

    Woman day!

    59  17 Sep 2013  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    ρε ασε τα σαπια....

    60  17 Sep 2013  
 
page 5/6 rows 12/72 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 91ms (19 queries, 52ms)