Μηνιαία Συνάντηση ACA, 16 Μαρτίου 2013, Β. Ησυχόπουλος

  • petkef

    petkef

    Registered

    Κρίμα που δεν κατάφερα να έρθω,όπως και να το κάνουμε τα πάρτυ των παιδιών προέχουν απο τα δικά μας.

    Ηθελα πολύ να ακούσω το σύστημα του Βαγγέλη.
    (διπλό το κακό γιατί σε μία φωτό είδα και μυζηθροπιτάκια...)

    25  18 Mar 2013  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    μπραβο ρε παιδια! για πειτε εντυπωσεις , μουσικες και παρασκηνια...

    26  18 Mar 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Μπράβο Κυριάκο!
    Εκπροσώπησες αξιοπρεπώς την κατηγορία "ενημέρωση"!

    Η συνάντηση τράκαρε με το τριήμερο, αλλά οι απώλειες ήταν έως και ελάχιστες. Η συμμετοχή των εκλεκτών μελών απέδειξε ότι η μουσική δεν σταματά ποτέ και πουθενά, ειδικά όταν πρόκειται για το aca!

    27  19 Mar 2013  
  • Guest

    Guest

    Θα ήθελα να ευχαριστήσω από εδώ όσους με τιμησαν με την παρουσία τους στη τακτική συνάντηση του A.C.A στις 16 -3 -2013 στο χώρο μου.Για όσους δεν κατάφεραν να έρθουν να ακούσουν το σύστημα μπορούν να μου τηλ στο 6944 697392.Let's hope!

    28  20 Mar 2013  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Αν και καθυστερημένα θα ήθελα να ευχαριστήσω τον κ.Βαγγέλη Ησυχόπουλο για την φιλοξενία του.

    Επίσης θα ήθελα να ευχαριστήσω τους παρευρισκόμενους για την θερμή υποδοχή μου στην προγραμματισμένη συνάντηση του Club αλλά και για τα θετικά σχόλια και απόψεις που εκφράστηκαν για το πρόσωπό μου.

    Έφθασα πρώτος στον χώρο του κ. Βαγγέλη και έτσι μετά την γνωριμία μας είχα την ευκαιρία να ακούσω και το σύστημα από νωρίς. Δεν είχα ξανακούσει τα συγκεκριμένα ενισχυτικά αλλά είχα ξανακούσει τα ηχεία στο παρελθόν σε έκθεση.

    Το κλίμα ήταν πολύ φιλικό και ζεστό και οι audio συζητήσεις αλλά και απόψεις έδιναν και έπαιρναν συνεχώς. Είχα την ευκαιρία να γνωριστώ και να έρθω σε επαφή με μέλη του Club και να συζητήσουμε για το χόμπι μας.

    Δεν θα μπορούσα βέβαια να παραλείψω και σχόλια για το μουσικό πρόγραμμα που ήταν πολύ καλό με πρώτο κομμάτι από τους Enya που δυστυχώς δεν ρώτησα πιο είναι. Ακούσαμε blues, rock, και κλασσική μουσική και στο τέλος παρακολουθήσαμε και ένα απόσπασμα από την συναυλία pulse των pink floyd σε DVD. Το χιούμορ δεν έλειπε και ο χρόνος πέρασε πραγματικά γρήγορα.

    Να ευχαριστήσω και άλλη μια φορά τον οικοδεσπότη για τις ετοιμασίες και την φιλοξενία!

    29  22 Mar 2013  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    H ιδιοτητα του μελους του ACA ειναι πραγματικα μοναδικη αναμεσα στους λατρεις της μουσικης και της οσο πιο τελειας αναπαραγωγης της, γιατι μας δινεται η ευκαιρια να "εκτιθεμαστε" αποκτωντας ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ στις διαφορετικες μουσικες προτιμησεις και ηχητικες "αποψεις" αλλων φιλων και μελων του ΟΜΙΛΟΥ, ο καθενας των οποιων εχει μια σημαντικη ΔΙΑΔΡΟΜΗ στο χωρο. Απο την αποψη αυτη ολοι μας κερδιζουμε παρα πολλα.
    Ετσι λοιπον δεν ηταν εκπληξη για εμενα η Μηνιαια Συναντηση στο σπιτι του Βαγγελη, μιας και ειχε δωσει τα καλυτερα δειγματα "γραφης" μολις προ 3 ετων. Ηταν οπως την περιμενα, καταπληκτικος ηχος και αρτια οργανωση, με φαγητα στα ορια να ληφθουν μετρα εναντιον του.
    Απο τα πολυ αξιολογα μηχανηματα που συμμετειχαν στην Εκδηλωση, μου εκαναν μεγαλη εντυπωση οι ιδιαιτερα προσιτοι PSE τελικοι ενισχυτες οι οποιοι κυριολεκτικα εφθασαν τα ηχεια στα ορια τους, τοσο απο πλευρας οδηγησης οσο και μουσικης εκφρασης.
    Το ηχητικο αποτελεσμα ηταν ιδιαιτερα καλο ακομα και οταν η αιθουσα ηταν γεματη, δειγμα οτι τιποτα δεν ειχε αφεθει στην τυχη του.
    Συγχαρητηρια λοιπον Βαγγελη και απο εμενα για την αψογη φιλοξενια και Παρουσιαση.

    30  23 Mar 2013  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Όντως το σύστημα έπαιζε εξαιρετικά και αυτό που μου άρεσε πάρα πολύ ήταν ο εστιασμός των ειδώλων, κάτι που είχα την ευκαιρία να παρατηρήσω καλύτερα όταν έφθασα στο σπίτι του κ. Βαγγέλη και άκουσα κάποια κομμάτια μόνος.

    31  23 Mar 2013  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    είχα ακούσει το σύστημα σου Βαγγέλη 2-3 φορές με τα Theta digital ‘Citadel’ mono-blocks και τον Ayon Audio 'Spheris' preamplifier... απίθανος και αψεγάδιαστος ήχος... ματσάρισμα συστήματος για Oscar... ειδικά με την αναλογική πηγή...

    τώρα απ' ότι ακούω από τις εντυπώσεις των παρευρισκομένων, παίζει εξ ίσου καλά με τα λαμπάτα αδερφάκια του 'Spheris' τα 'Thor'... ελπίζω κάποια στιγμή να τ' ακούσω...

    32  23 Mar 2013  
 
page 3/3 rows 12/32 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 71ms (19 queries, 41ms)