Μηνιαία Συνάντηση ACA, 2 Μαρτίου 2013, Μ. Κανακάκης

  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Καλημέρα φίλοι μου.
    Εχθές 2 Μαρτίου είχαμε την καθιερωμένη μηνιαία συνάντηση του συλλόγου μας, που στην ουσία είναι η συνάντηση του Φεβρουαρίου που ανεβλήθη, λόγω απρόσμενης επαγγελματικής υποχρέωσης του οικοδεσπότη, να μεταβεί στο εξωτερικό.

    Η αθρόα προσέλευση (περίπου 20 άτομα) ήταν αποτέλεσμα βέβαια από το γεγονός, ότι όλοι ήθελαν να ακούσουν τα περίφημα TIDAL του Μιχάλη, καθώς μας έχει πρήξει εδώ και ένα χρόνο με τα καινούρια του ηχεία και ενισχυτικά.

    Ο Μιχάλης αν και ανύπανδρος παρουσίασε εικόνα φουλ παντρεμένου στην προετοιμασία άρα... η μαμά του έκανε θαύματα από το παρασκήνιο!!!

    Την ευχαριστούμε πάρα πολύ καθώς και τον Μιχάλη για την πολύ όμορφη πραγματικά βραδιά.

    Παραδίδω από εδώ και στο εξής το ρεπορτάζ στην Smiley Queen ή κατά κόσμον Wanda να μας ταξιδέψει με τον δικό της μοναδικό τρόπο στην όμορφη βραδιά!!!

    1  3 Mar 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Καλημέρα αγαπητές φίλες και αγαπητοί φίλοι!

    Η αλήθεια είναι ότι στο μυαλό μου, πριν την χθεσινή συνάντηση είχα συνθέσει μια ιστορία να σας διηγηθώ ανάλογη με το προφίλ του οικοδεσπότη και την ιδιαίτερη συμπάθεια που τρέφω γι αυτόν.

    Όμως ο φίλος μας ο Mike έκανε και πάλι την ανατροπή.
    Την μια φορά μας μπέρδεψε αναβάλλοντας την μέρα και την ώρα της συνάντησης.
    Χθες, κρατούσε κρυμμένα μυστικά και ντοκουμέντα, σταυρόλεξα για πολύ δυνατούς λύτες.
    Γεμάτο αινίγματα ήταν και το μουσικό πρόγραμμα!

    Είναι ταλέντο φίλοι μου αυτό!
    Και δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει, αλλά ο αυτοσχεδιασμός είναι το φόρτε μου!

    Καλώς ήλθατε λοιπόν στο θαυμαστό κόσμο της απόλυτης μουσικής πανδαισίας δια μέσου των πολυσυζητημένων ηχείων του Mike!


    ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ ΤΩΝ TIDAL

    2  3 Mar 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Ο τίτλος της ιστορίας που είχα σκοπό να σας διηγηθώ θα ήταν το χιλιοτραγουδισμένο "listen to your heart", καθώς ήταν το μόνο που μου ερχόταν στο μυαλό όταν σχεδίαζα το θέμα της παρουσίασης!

    Μπήκα λοιπόν στο κλίμα μιας, εντελώς αντίθετης με την πραγματικότητα, εποχής, ρομαντικής και ονειρεμένης και φόρεσα την μπλούζα με την καρδούλα, έτσι για συμπαράσταση στον φίλο μας το Mike!

    Γιατί δεν είναι μόνο αυτά που ακούει για τα αγαπημένα του ηχεία, τα οποία πεισματικά αρνείται να αποχωριστεί, αν και κάποιοι από εδώ μέσα τον έχουν επανειλημμένα απειλήσει ότι θα τα κάψουν στο τζάκι, ότι θα τα πετάξουν στην θάλασσα να δουν αν ξέρουν κολύμπι, ότι θα τα ρίξουν από τον Πύργο των Αθηνών, ότι θα τα κάνουν περιστερώνες, ότι ... ότι... ότι..., είναι και αυτή η ρομαντική κατάσταση που διανύει! Αλλά αυτός εκεί!

    "Κάτω τα χέρια από τα πολύτιμα TIDAL μου!!!"

    Και ναι!
    Δεν διστάζει να φωτογραφηθεί μαζί τους σε πείσμα όλων!!!!

    3  3 Mar 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Για όλα τα πράγματα στη ζωή υπάρχει μια λογική εξήγηση! Μόνο ένα πράγμα εξαιρείται από αυτό τον κανόνα: η αγάπη, ο έρωτας ή αλλιώς αυτό που λέμε love at first sight, όλα τα άλλα έχουν λογικές προσεγγίσεις.

    Το ανακαλύπτει κανείς όταν μπαίνει στο χώρο του άλλου.
    Στο προσωπικό οχυρό του.

    Ένα πλατύ χαμόγελο, καθώς η πόρτα ανοίγει και ένας ζεστός χώρος, με διάχυτη την σφραγίδα της γλυκύτατης μαμάς του Mike!

    Το τραπέζι είχε ήδη στρωθεί και περίμενε τους καλεσμένους!
    Όλα ήταν προσεγμένα και τίποτα αφημένο στην τύχη του!

    Εις υγείαν των εκλεκτών μελών του aca!!

    4  3 Mar 2013  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    ετσι , ετσι , δωστε υλικο κ φωτο στο λαο!

    παμε δυνατα !

    γεια σου ρε Μαικ Τινταλακη!

    5  3 Mar 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Ο Mike είναι ένα πολύ αγαπητό μέλος!
    Επίσης είναι και από τους μικρότερους σε ηλικία, εδώ.
    Το ότι είσαι μικρός, μερικές φορές βολεύει...
    Ας πούμε ότι σου συγχωρούν άλλα που δεν θα συγχωρούσαν στους μεγαλύτερους.
    Άλλες πάλι φορές, σου λένε : άσε εσύ είσαι μικρός, δεν ξέρεις...

    Μήπως αυτό σκεφτόταν ποζάροντας σε αυτές τις φωτογραφίες από το παρελθόν που υπάρχουν παντού μέσα στο σαλόνι, αποδεικνύοντας ότι από μικρός ο Mike είχε μια καλή σχέση με το φακό και όχι μόνο αυτό!
    Ήταν και ένα πολύ γλυκό πιτσιρίκι!!!!

    6  3 Mar 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Όταν φτάσαμε στο σπίτι του Mike, κάποιοι φίλοι ήταν ήδη εκεί!
    Αλλά αμφότεροι Πρόεδρος και Αντιπρόεδρος, άφαντοι!!
    Μόνο που το απουσιολόγιο το κρατούσα εγώ, χθες βράδυ!
    Είναι μέσα στις αρμοδιότητες που απλόχερα μου παραχώρησε, μεταξύ άλλων, ο Πρόεδρος!

    Είχε ήδη νυχτώσει και η ΕΜΥ είχε εξαγγείλει βροχάς και καταιγίδας!
    Άντε να ακούσουμε τα TIDAL πριν αρχίσει να βρέχει, γιατί και αυτό θα βρουν τρόπο να το χρεώσουν στα ηχεία του καημένου του MIke.
    Ό,τι δηλαδή, ντε και καλά όταν παίζουν τα TIDAL παρουσιάζονται θεομηνίες και ακραία καιρικά φαινόμενα!
    Πάντως, αυτές οι φήμες ελέγχονται ως ανακριβείς!

    Τόσο που κάποιοι φίλοι, προφανώς για να το εξακριβώσουν, βρίσκονταν ήδη στο χώρο ακρόασης!
    Κάποιοι μάλιστα, κατά δήλωσή τους ήταν στην απογευματινή ακρόαση!

    7  3 Mar 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Ε, είπα και γω να μην χάσω την ευκαιρία και έλαβα θέση κεντρική να ακούσω αυτά που είχαν να μου πουν τα ηχεία του Mike!

    Αυτό που κρατάω στα χέρια μου είναι το τηλεκοντρόλ, το οποίο ο Mike, άφηνε κατά ελευθέρα βούληση, σε όποιον ήθελε να απολαύσει ακρόαση!

    Ο αγαπητός μας κ. Τσαντουλής ήταν αρκετά διακριτικός και δεν έκανε καμία παρατήρηση, αν και παρακολουθούσε με ιδιαίτερη προσοχή την απόδοση των ηχείων!

    Να σας πω όμως ότι ο Mike έκλεινε κατά καιρούς την πόρτα του χώρου ακρόασης, ίσως για να εκδικηθεί αυτούς που ήταν μέσα (sorry Mike, εσύ είπες να μην δείξω κανένα έλεος )

    8  3 Mar 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Οι καπνιστές της παρέας, αλλά και όσοι ήθελαν να απολαύσουν την υπέροχη νυχτερινή Αθήνα, είχαν ήδη βγει στην ευρύχωρη βεράντα του σπιτιού.

    Ευτυχώς που χθες βράδυ δεν έκανε τόσο πολύ κρύο...

    Αλλά εγώ δεν έχανα την ευκαιρία.
    Το φωτογραφικό μου καθήκον με καλούσε συνεχώς!

    Χθες βράδυ γνωριστήκαμε, δια ζώσης που λέει και το λεξικό, με τον αγαπητό φίλο, εισηγητή του επιτυχημένου θέματος "Μινιατούρες αυτοκινήτων υπό κλίμακα", antkots!
    Αντώνη χάρηκα πολύ για την γνωριμία μας!

    Εδώ με τους καλούς μας φίλους petkef και gonis σε εύθυμη διάθεση!

    9  3 Mar 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω, ίσως ήταν η βραδιά, ίσως ήταν τα ηχεία του Mike, ίσως ήταν ο ανάδρομος Ερμής, πάντως χθες ταλαιπωρήθηκα ολίγον με την συλλογή του φωτογραφικού υλικού, καθώς δεν υπήρχε ακριβής συντονισμός μεταξύ των φωτογραφιζομένων.

    Παρά τις σαφείς οδηγίες του φωτογράφου υπήρχε μια παράξενη κινητικότητα. Να εδώ ο Toptubes, μασάει...
    Δεν φαντάζομαι να κατηγορηθούν πάλι αυτά τα ταλαίπωρα ηχεία... Μπαααα...

    10  3 Mar 2013  
  • antkots

    antkots

    Registered

    Θα ηθελα και εγω με την σειρα μου να ευχαριστησω το Μιχαλη που παρ'οτι δεν ειμαι μελος του club με τιμησε με την προσωπικη του προσκληση.
    Ημουν ο πρωτος που κατεφθασε (18:17) στο σπιτι του Μιχαλη και αμεσως εγκλιματιστηκα με το θερμο του καλωσορισμα.
    Περασαμε ενα ομορφο βραδυ με ομορφες ηχητικες ακροασεις και μετα του αναλογου ποτοφαγητου.
    Επιτελους γνωρισα απο κοντα την ευγενεστατη Wada-Σοφια η οποια ειναι η μονη πλεον που συμμετεχει ενεργα στα Like των "μινιατουρων".
    Σοφια χαρηκα πολυ που γνωρισα εσενα και τον αξιολογο συζυγο σου (Zoglair).
    Μιχαλη σε ευχαριστω και παλι για την ομορφη βραδυα που μου προσφερες,να εισαι καλα φιλε.

    11  3 Mar 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Καθώς περνούσε η ώρα, είχαμε και νέες αφίξεις ...

    Δεν ξέρω γιατί, αλλά καθώς κάποιοι φίλοι με χαιρετούσαν με ρωτούσαν το ίδιο πράγμα: Τι θα κερδίσω σήμερα

    Έχει γούστο να κληρωθούν τα TIDAL, σκέφτηκα ...

    Αφήστε, δεν είναι να σου τύχει μια φορά το φλουρί, αυτά παθαίνεις ...

    Πάντως, με τον Πρόεδρο συζήτησα ότι θα μπορούσε στην επόμενη πίτα, εφόσον βέβαια με καλέσουν, το φλουρί να έχει δώρο μια καλή φωτογραφική μηχανή, αδιάβροχη κατά προτίμηση, αυτή που μου είχε προτείνει ο jonny o kotsidis, γιατί έχω βάσιμες δυνατότητες να πετύχω και πάλι το φλουρί!

    Αλλά από ό,τι κατάλαβα δεν θα με καλέσουν, γιατί με αγριοκοίταξαν ...

    12  3 Mar 2013  
 
page 1/5 rows 12/54 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 81ms (19 queries, 43ms)