Μηνιαία Συνάντηση ACA, 19 Ιανουαρίου 2013, Π. Κεφάλας

  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Καλημέρα σας φίλοι μου...

    Εχθές το βράδυ είχαμε την καθιερωμένη μηνιαία συνάντηση του συλλόγου μας. Ήταν μια ιδιαίτερη βραδιά καθώς είχαμε την κοπή της πίτας όπως κάθε χρόνο στην συνάντηση του Ιανουαρίου και πολλές εκπλήξεις όλων των ειδών...

    Η προσέλευση των μελών ήταν τουλάχιστον εντυπωσιακή με 28 μέλη παρόντα και ένα σύνολο 34 ανθρώπων που περάσαμε αξέχαστα... η προετοιμασία της οικοδέσποινας και του οικοδεσπότη ήταν άψογη και τους ευχαριστούμε πολύ...

    Άντε και του χρόνου να είμαστε όλοι υγιείς, και με καλές ακροάσεις εύχομαι.

    Παραδίδω από εδώ και κάτω το ρεπορτάζ της βραδιάς στην υπέροχη και υπερτυχερή Wanda να μας ταξιδέψει με τον δικό της μοναδικό τρόπο στην όμορφη βραδιά!!!

    1  20 Jan 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Παραλαμβάνω την ανωτέρω σκυτάλη και ο Θεός να λυπηθεί μερικούς - μερικούς!!!

    Λάβετε θέσεις, προσδεθείτε και μην καπνίζετε!
    Ετοιμαστείτε να σαλπάρετε στο μαγευτικό κόσμο της μουσικής και της συντροφιάς το Νο 1 site παγκοσμίως:

    ACA . GR!!!!!!!!!!!!

    P.S. Για τους όρους αυτής της υπηρεσίας θα αναφερθούμε στο εγγύς μέλλον. Ελπίζω ο Πρόεδρος να φανεί γενναιόδωρος

    2  20 Jan 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Χθες, ημέρα Σάββατο 19 Ιανουαρίου του σωτηρίου έτους 2013, είχαμε την τιμή να φιλοξενηθούμε στο ζεστό σπιτικό του φίλου μας Πέτρου και της γλυκύτατης συζύγου του Κατερίνας, όχι μόνο για να απολαύσουμε τα δύο(!) υπέροχα Συστήματά του, αλλά και να προβούμε στην τελετή κοπής της καθιερωμένης μοναδικής βασιλόπιτας, ευγενικής χορηγίας και δημιουργίας του κ. Θεόδωρου Καντζαβέλου!!

    Μπορείτε να θαυμάσετε, αλλά μην αγγίζετε ...

    3  20 Jan 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Η ώρα προσέλευσης ήταν γύρω στις 6.00 αλλά η αθρόα συμμετοχή πραγματοποιήθηκε μετά τις 7.00!

    Μας υποδέχθηκε ο ίδιος ο σπιτονοικοκύρης στο πανέμορφο σπίτι του, κάπου στα βόρεια προάστια!

    Στην είσοδο του σπιτιού, οι μανιώδεις καπνιστές της παρέας, πραγματοποιούσαν την αντισυγκέντρωση, μετατρέποντας το μπαλκόνι σε "καπνιστήριο εις το μπαρ" που λέγανε και στους παλιούς κινηματογράφους!

    Ο Πέτρος μας σύστησε την Κατερίνα, την συμπαθέστατη σύζυγό του, που πάντα ήταν με το χαμόγελο, έτοιμη να μας εξυπηρετήσει και να μας κάνει να αισθανθούμε "σαν στο σπίτι μας"!!!

    O Πέτρος και η Κατερίνα είναι ένα πολύ ταιριαστό ζευγάρι!

    4  20 Jan 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Στο ευρύχωρο σαλόνι δεσπόζει το Σύστημα της Παρέας, όπως το αποκαλεί ο Πέτρος, με κυρίαρχο χρώμα το μαύρο.

    Για το Σύστημα δεν θα αναφέρω τίποτα...
    ... είναι άλλων χωράφια και ... μου έχει απαγορευθεί η είσοδος δια ροπάλου

    Μπορώ να σας το δείξω, αν θέλετε όμως ...

    5  20 Jan 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Όταν φτάσαμε, ο Πρόεδρος και ο Αντιπρόεδρος ήταν ήδη εκεί.
    Είχαν ανοίξει το παρουσιολόγιο και έβαζαν check mark στις νέες αφίξεις.

    • Απουσίασες δύο μέρες από το φόρουμ, με επέπληξε ο Πρόεδρος
      Κατάλαβα ότι θα λείπεις, αλλά να μην επαναληφθεί αυτό!
    • Ήμουν ταξίδι και το ίντερνετ δεν δούλευε καλά. Τι να έκανα; Προσπάθησα να δικαιολογηθώ εγώ, αλλά πού αυτός: Κατάρτι και πάλι Κατάρτι! Παλιά μου τέχνη κόσκινο!

    - Πρόεδρε, πέρυσι τέτοια εποχή μου έδωσες χάρη, στο σπίτι του κ.Μιχαλόπουλου, το ξέχασες; Εκλιπαρούσα εγώ.

    Τίποτα αυτός...
    Πρόεδρος αυστηρός και τυπικός! Λύσσα καταραμένη!!!

    Και όλο να έχουμε από κοντά τον Toptubes να λέει:
    - Βγάλτε με καμιά φωτογραφία ρε παιδιά, να τη δείξω στη γυναίκα μου, γιατί δεν με πιστεύει όταν λέω ότι έχω meeting μέχρι αξημέρωτα!!

    Ε, με βρήκε στις καλές μου και είπα να τον βοηθήσω:
    Ιδού!

    Δεν είναι βόας, δεν είναι κροταλίας, είναι εκπρόσωπος της Προεδρίας!!!!

    6  20 Jan 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Ε, είδα και απόειδα και είπα να φανώ και γω λίγο χρήσιμη στο φόρουμ (αφιλοκερδώς - δεν εννοείται )

    Γυάλισα λοιπόν την μηχανούλα μου και ήμουν έτοιμη για το φωτορεπορτάζ, μετά καυστικών σχολίων!

    Κανείς δεν γλύτωσε!
    Κανένα έλεος!!
    Όλα καταγράφηκαν και δεν αποτελούν υπερβολές του σκηνοθέτη!

    Όλος ο καλός ο κόσμος ήταν εκεί!
    Οι γυναικείες παρουσίες κοσμούσαν το χώρο και έδιναν μια όμορφη χαρούμενη νότα στην βραδιά !

    H Μαρία, η Κέλλυ, σταθερές αξίες του club, συντροφιά με τον εκλεκτό φίλο κ. Χρήστο Κανταρέλλη, με τον οποίο είχα την τιμή να συνομιλήσω και να αντιληφθώ ότι πρόκειται για έναν συμπαθέστατο κύριο, χαμογελαστό, ευδιάθετο και με χιούμορ!!

    7  20 Jan 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Όμως υπάρχουν και άλλες αξίες, διαχρονικές που ανεβάζουν τις μετοχές του club στο Χρηματιστήριο αξιών της Μουσικής, του ήχου και της Εικόνας γενικότερα, με το επιστημονικό τους υπόβαθρο και την ποιότητα του χαρακτήρα τους!

    Είναι οι άνθρωποι που επέλεξαν να ζουν με αξίες και να τις υπερασπίζονται σε κάθε στιγμή της ζωής τους!

    Κυρίες και Κύριοι...

    ... ο μοναδικός κ. Βασίλης Τσαντουλής, ο κ. Κωνσταντίνος Δαλκαλίτσης (αν δεν γράφω τα ονόματα σωστά, παρακαλώ να τα διορθώνετε) παρέα με τον κ. Χρήστο Κανταρέλλη σε χαλαρή κουβεντούλα!

    Για τον κ. Τσαντουλή θα αφιερώσω ολόκληρο ποστ αργότερα ...

    Άσχετο: Τον Alex, πότε θα τον δούμε;

    8  20 Jan 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Η παρέα, όλο και μεγάλωνε καθώς προχωρούσε η ώρα.
    Και η παρουσία των γοητευτικών κυριών όλο και κυριαρχούσε στο χώρο!

    Και γω, εκεί επί των επάλξεων της ενημέρωσης και της καταγραφής! (Ακούς Πρόεδρε;)

    Όπως βλέπετε ο μάγος της πένας Μάνος, συνοδευόμενος από την ωραιότατη σύζυγό του!

    9  20 Jan 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Σε κάποια στιγμή, καταφθάνει μια όμορφη νεαρή κυρία, άγνωστη την ομήγυρη, αλλά γνωστή στους οικοδεσπότες, η οποία έμελλε να παίξει σπουδαιότατο και καίριο ρόλο στην συνάντηση!

    Ούτε εκείνη το ήξερε τη δεδομένη στιγμή, ούτε εμείς!
    Άγνωσται αι βουλαί του Κυρίου (Αν δεν τα γράφω καλά τα αρχαία και έχουμε κανένα φιλόλογο εδώ, με βλέπω να μου ανοίγει κανένα κεφάλι)

    Αργυρώ και Πέτρος!
    Η Αργυρώ όχι μόνο είναι μια κούκλα, αλλά έχει και ένα χέρι η άτιμη...

    10  20 Jan 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Είπα και γω να κάνω μια γύρα και να αποθανατίσω τις παρεΐτσες και τα πηγαδάκια που είχαν αρχίσει να δημιουργούνται.

    Αλλά το έργο μου ήταν εξαιρετικά δύσκολο, καθώς σκόνταφτα συνέχεια σε ένα μυστήριο τύπο που βρισκόταν στην καρακοσμάρα του και δεν φαινόταν να έχει συναίσθηση του χώρου και του χρόνου!

    Το βλέμμα του ήταν απλανές, χαμένο στο διάστημα και το χαμόγελό του ολίγον από χαζοχαρούμενο έως αυτό που λέμε: "Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι θεόστραβος!!!"

    Όχι, πείτε μου σε ποιόν ταιριάζει γάντι αυτή η περιγραφή;
    Όποιος το βρει, κερδίζει ένα βινύλιο με καψουροτράγουδα!

    Είπα να τον συνετίσω λιγάκι, ως καλή μητέρα και να του δώσω μερικές πολύτιμες συμβουλές.

    ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!!!!!


    Έρωτας είναι η αιτία!!!

    11  20 Jan 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Ε, είπαμε να περιθάλψουμε τον προαναφερόμενο άρρωστο και να του συμπαρασταθούμε ως φίλοι!

    Ας βάλουμε ένα χεράκι, να του κάνουμε και κανένα μαθηματάκι, να πούμε και καμιά κουβεντούλα πριν το Σύστημα να αρχίσει να παίζει και πού θα πάει;

    Θα συνέλθει κάποια στιγμή!
    Ο Θεός είναι μεγάλος!

    Τον κυκλώσανε λοιπόν οι φίλοι του, μη μας ξεφύγει και τον ψάχνουμε και είπαμε να το γιορτάσουμε αποθανατίζοντας τη στιγμή!

    Ο ταμίας κ. Τάσος Συρίγος, ο οικοδεσπότης της προηγούμενης συνάντησης που δυστυχώς δεν μπορέσαμε μετά του συζύγου μου να παραβρεθούμε, αλλά εκτιμούμε ιδιαίτερα την ευγενική του πρόσκληση, κ. Άκις Μιχαλόπουλος, ο ερωτοχτυπημένος Mike υποβασταζόμενος από τον υποστηρικτή φίλο Πέτρο!

    12  20 Jan 2013  
 
page 1/11 rows 12/128 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 75ms (19 queries, 39ms)