Ενας ψηφιακός Ελβετός (#6)

  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Φιλάράκι AV server έχω εδώ και δύο χρόνια και μέσω του DAC που έχω φτιάξει εγώ και που είναι αξιοπρεπές ακούω μουσική που μου έχει δώσει ο Άλεξ οπότε να μη φοβάσαι μήπως και το γυρίσω στο ψηφιακό μόνο...

    61  19 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Νατος ο παλιός!

    62  19 Nov 2011  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Μπα...έχουμε και μέλη που δέν αλαξοπιστούν με τίποτα!!!!!

    link

    63  19 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Εσυ θα έπρεπε να ντρέπεσαι που δεν τον έχεις βάλει ακόμα να παρει DAC, κάτσε να του πάμε κανά EMM LABS να ακούσει να δεις πως θα αλλαξοπιστησει!

    64  19 Nov 2011  
  • RHAPSODY

    RHAPSODY

    ACA Member

    Mikekan, δεν ξέρω ποιός επέμβηκε στα δύο κομμάτια κειμένου που έγραψα χθές (6:30), αλλά στην σύμπτυξη του κειμένου το κεφάλι πήγε στα πόδια !!!! και άλλαξε το νόημα που έγραψα.
    (ήταν δύο κομμάτια γιατί το πρώτο έφυγε εκ παραδρομής πριν τελειώσω το γράψιμο.

    65  19 Nov 2011  
  • DOLFON

    DOLFON

    Registered

    Mikekan wrote:
    Αυτη που σβήστηκε ειναι δική μου!

    Ήταν κυβέρνηση κοινής αποδοχής, δικιά σου, του andreascon και δικιά μου…

    66  19 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Χαχα ο Κυριάκος!

    Νόμισαμε ότι κατα λάθος σου βγήκαν δυο posts, θα το κοιτάξουμε!

    67  19 Nov 2011  
  • andreasecon

    andreasecon

    ACA Member

    Μα αυτό λέει Μιχάλη , κατά λάθος βγήκε σε δύο ποστς, απλά κατά την ένωση μπήκε πρώτα το δεύτερο και μετά το πρώτο !!

    68  19 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Ενταξει?

    69  19 Nov 2011  
  • RHAPSODY

    RHAPSODY

    ACA Member

    Je suis tout a fait satisfait.

    70  19 Nov 2011  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    gherop wrote:
    Μόνο από άτομα που δεν έχουν ακούσει ποτέ αναλογικό και ψηφιακό, οπότε δεν μπορούν να "αναγνωρίσουν" την πηγή. Αλλά τότε ίσως δεν θα ξέρουν και τίποτα από ήχο και μουσική.
    Συγνωμη αλλα αυτο δεν το καταλαβα,δηλαδη καποιος που ειναι μελος μιας jazz μπαντας,συμφωνικης ορχηστρας,η καποιος που πηγαινει σε συναυλιες και στο μεγαρο μουσικης,οποιοσδηποτε ρε παιδι μου που ασχολειται με αλλους τροπους με τη μουσικη επειδη δεν εχει ενα πανακριβο hi-fi σπιτι του δεν ξερει να αναγνωρισει σωστο ηχο και μουσικη?Και ξερουν αυτοι που αυτοχρησθηκαν γνωστες και προσπαθουν να ανοιξουν την πορτα με το κλειδι του σολ?
    71  21 Nov 2011  
  • apokon

    apokon

    ACA Member

    panelistas wrote:
    Συγνωμη αλλα αυτο δεν το καταλαβα,δηλαδη καποιος που ειναι μελος μιας jazz μπαντας,συμφωνικης ορχηστρας,η καποιος που πηγαινει σε συναυλιες και στο μεγαρο μουσικης,οποιοσδηποτε ρε παιδι μου που ασχολειται με αλλους τροπους με τη μουσικη επειδη δεν εχει ενα πανακριβο hi-fi σπιτι του δεν ξερει να αναγνωρισει σωστο ηχο και μουσικη?Και ξερουν αυτοι που αυτοχρησθηκαν γνωστες και προσπαθουν να ανοιξουν την πορτα με το κλειδι του σολ?

    Μάλλον ο Πρόεδρος δεν εξέφρασε αυτό που ήθελε να πει σωστά ή εσύ το εξέλαβες λάθος.
    Διότι αυτός που ασχολείται με τη μουσική ανεξάρτητα αν έχει όχι πανάκριβο σύστημα, αλλά ούτε καν σύστημα, έχει μεγαλύτερη πιθανότητα να αναγνωρίσει τη διαφορά μεταξύ ψηφιακού και αναλογικού, διότι πολύ απλά το δεύτερο είναι πολύ πιό κοντά στο ζωντανό.
    Ως προς την παρατήρηση σου περί κλειδιού του σολ, έχει μεγάλη δόση αλήθειας και αφορά κυρίως αυτούς που αγόρασαν πανάκριβα συστήματα για να παίζουν 10 βινύλια και 30 Cds.

    72  21 Nov 2011  
 
page 6/13 rows 12/153 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 39ms (18 queries, 10ms)