Μουσικές Εκδηλώσεις στην Κρήτη ΑΥΓ 2014

  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Την Τετάρτη 6 Αυγούστου στη Μουρνέ του Δήμου Αγίου Βασιλείου Ρεθύμνου είχα την ευκαιρία να παρακολουθήσω μία εξαιρετική συναυλία της Ελαιονώρας Ζουγανέλη.

    Σας δίνω ένα δείγμα από την βραδιά...

    Eleonora Zouganeli-Mourne, Kriti, 6 Aug 2014

    Πολύ μεγάλη ήταν η προσέλευση του κόσμου που γέμισε τον χώρο του πολιτιστικού συλλόγου και παρακολούθησε την Ζουγανέλη να τα "δίνει όλα" επί σκηνής. Πολύ ανθρώπινη και ζωντανή αξίζει να την βλέπεις και να την ακούς... νομίζω ότι τέτοιες παραστάσεις χρειάζονται για την μεταφορά πολιτισμού από το κέντρο προς όλες τις περιοχές της Ελλάδας.

    1  10 Aug 2014  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Εχθές Σάββατο 9 Αυγούστου στα Χανιά και συγκεκριμένα στο χωριό Βάμος Αποκορώνου, στο προαύλιο του Γυμνασίου του Βάμου παρακολούθησα την συναυλία του φοβερού τραγουδιστή και οργανοπαίχτη Γιάννη Χαρούλη.

    Ο Χαρούλης γνήσιος γόνος της Κρήτης τραγουδάει σε στυλ ethnic μεγάλο ρεπερτόριο τραγουδιών, έντεχνων, γνωστών συνθετών, αλλά και παραδοσιακών Κρητικών

    Giannis Haroulis-Vamos, Kriti, 9 Aug 2014

    Το μεγάλο προαύλιο του Γυμνασίου του Βάμου ήταν ασφυκτικά γεμάτο από περίπου 3000 θεατές που για τρεις και πλέον ώρες απόλαυσαν τον υπέροχο Χαρούλη...

    Από τις καλύτερες συναυλίες που έχω δει τα τελευταία χρόνια...

    Μπράβο στον ίδιο τον καλλιτέχνη αλλά και τους σπουδαίους μουσικούς του που μας χάρισαν αυτή την υπέροχη βραδιά.

    2  10 Aug 2014  
  • antkots

    antkots

    Registered

    Εχω παει εκει

    ΣΟΥΠΕΡ ΚΥΡΙΑΚΟ

    3  12 Aug 2014  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    μπράβο Κυριάκο.. δώσε μας κι άλλα τέτοια..

    4  12 Aug 2014  
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 33ms (17 queries, 5ms)