Μηνιαία Συνάντηση ACA, 25 Μαΐου 2013, Μάνος Μπιτσακάκης

  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Αγαπητοί μου φίλοι...
    Είπαμε ότι τα τελευταία χρόνια, όλες οι συναντήσεις του ACA, στέφονται από ιδιαίτερη επιτυχία, αλλά η χθεσινή συνάντηση δεν είχε προηγούμενο.

    Οι περισσότεροι και ιδιαίτερα ο οικοδεσπότης, περίμεναν ότι λόγω του τελικού του champions league, που συνέπεσε με την προγραμματισμένη ημερομηνία της συνάντησης του ACA, η προσέλευση θα ήταν τουλάχιστον χλιαρή...

    Αντί αυτού μια κοσμοσυρροή πλημμύρισε το σπίτι του Μάνου, άκουσε το υπέροχο σύστημα του(ρε τι έκανε πάλι αυτός ο πονηρός και το σύστημα κένταγε;), απόλαυσε τα φαγητά της Καίτης (όλα ήταν super όπως κάθε φορά, αλλά ο ανατολίτικος μπακλαβάς που έφτιαξε ήταν για βραβείο) και στο τέλος είδαμε όλοι μαζί και τον τελικό, ώστε να μη μείνει κανένας παραπονεμένος.

    Σε αυτό το σημείο, θα παραδώσω την σκυτάλη στην Wanda, που θα σας μεταφέρει με το γνωστό της πλέον φωτορεπορτάζ, στην καρδιά της συνάντησης, ώστε να το απολαύσουν και αυτοί που δεν μπόρεσαν να παρευρεθούν...

    1  26 May 2013  
  • emphasis

    emphasis

    Registered

    Καλημέρα σε όλους. Αν είναι δυνατόν να αναρτρηθεί η συνταγή του High End μπακλαβά.

    2  26 May 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Καλημέρα, φίλες και φίλοι!!!
    Και λέω πρώτα "φίλες" γιατί έχω τους λόγους μου...
    Θα δείτε και θα μάθετε στη συνέχεια

    Η χθεσινή μηνιαία συνάντηση στο καταπληκτικό σπίτι του Μάνου, θα μπορούσε να έχει τον τίτλο:

    ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΝΟΙΞΗ

    600X0

    ...καθώς όλα χθες το απόγευμα, θύμιζαν αναγέννηση...

    Τα λουλούδια, τα χρώματα, η μουσική, η καλή παρέα, ο δροσερός αέρας, η εξοχή, η καλή διάθεση και προπαντώς η ασυναγώνιστη φιλοξενία του Μάνου και της Καίτης!!!

    Δεν τολμώ να πω "ευχαριστούμε", γιατί μου φαίνεται πολύ λίγο ...

    3  26 May 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Χθες, καθώς ένα πολύ όμορφο σούρουπο είχε ξεκινήσει, πήραμε το μονοπάτι για το σπίτι του Μάνου.

    Αν φτάσεις μέχρι εκεί, μετά είναι μάλλον εύκολο να μην χαθείς ...
    Απλά, ακολουθείς τη μουσική!

    Την μουσική που αφήνεται να διαφύγει από το μοναδικό αυτό Σύστημα και να ενωθεί με την ανοιξιάτικη δροσερή αύρα του Μαΐου, μαγεύοντας τον κάθε περαστικό που τυχαία θα περνούσε έξω από το σπίτι...

    Πόσω μάλλον εμάς που ήμασταν και υποψιασμένοι!

    4  26 May 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Το σπίτι, εξωτερικά είναι πνιγμένο στο πράσινο και εσωτερικά γεμάτο από πολλές μορφές τέχνης, δοσμένες με μεράκι, ταλέντο και αγάπη!

    Όλα υπογεγραμμένα και με την σφραγίδα της καλής νοικοκυράς που φέρει ολοκληρωτικά την ευθύνη για την αισθητική και συναισθηματική ισορροπία του σπιτικού της.

    Η Καίτη είναι η Καλή Νεράιδα του Μάνου!
    Φαίνεται σε κάθε της λέξη, σε κάθε της κίνηση, σε κάθε της βλέμμα!

    5  26 May 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Παντού μέσα στο χώρο κυριαρχεί η καλλιτεχνική παρουσία!
    Καλλιτεχνική original, παντού, στους τοίχους στα ράφια, στο πάτωμα, παντού η παρουσία του νεαρού καλλιτέχνη, γιου του Μάνου, που με το ταλέντο του και την νεανική του ορμή για δημιουργία, γεμίζει το χώρο με τα έργα του!

    Έργα, ιδιαίτερα, με προσωπικότητα που χαρακτηρίζουν τον νεαρό καλλιτέχνη και προσδίδουν στον χώρο τον αέρα της διαφορετικής άποψης και δημιουργίας!

    6  26 May 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Σιγά - σιγά η προσέλευση των εκλεκτών φίλων της κοινότητας άρχισε και μικρά πηγαδάκια ξεκίνησαν...

    Οι κουβέντες, διαφορετικές, ανάλογα με το προφίλ της παρέας...

    Να, ας πούμε ότι μαζευτήκαμε εδώ ωραίες γυναικείες παρουσίες και με το κέφι μας, δεν αργήσαμε να δημιουργήσουμε ευχάριστο κλίμα!
    Το αεράκι βέβαια μας χαλούσε ολίγον την κόμη, αλλά ...
    ... το αντέξαμε κι αυτό!

    7  26 May 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Το μπαλκόνι στην αρχή φιλοξενούσε μόνο γυναικείες παρουσίες!

    Ευκαιρία ήταν να πούμε και μεις τα δικά μας, να γνωριστούμε καλύτερα και να επωφεληθούμε από την χαλάρωση της στιγμής!
    Εξάλλου εμείς οι κυρίες πάντα βρίσκουμε κάτι να πούμε και να γελάσουμε!

    Περνάμε πάντα καλά και αυτό φαίνεται στο χαμόγελό μας!

    Κορίτσια, χαμογελάτε γιατί χανόμαστε!!!!

    8  26 May 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Στην παρέα μας προστέθηκε και ο κ. Απόστολος!

    Ήθελε μια φωτογραφία μαζί με την Μαρία μας και δεν του χάλασα χατήρι!

    - Τι τίτλο θέλετε να δώσω σε αυτή τη φωτογραφία; Τον ρώτησα σαν καλη επαγγελματίας
    - Η ωραία και το τέρας, μου είπε και έμεινα κάγκελο!!

    9  26 May 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Δεν μπορώ να πω...

    Το μπαλκόνι είχε την τιμητική του!
    Γιατί όχι, άλλωστε!
    Απολάμβανες τον δροσερό αέρα και άκουγες και την μαγευτική μουσική που ήταν διάχυτη μέσα και έξω από το σπίτι!

    Προς το παρόν, όμως ...

    Γιατί αργότερα ήθελες οπωσδήποτε μπουφάν ή ζακέτα!
    Εξοχή βλέπεις...
    Όλα θυμίζουν πως το καλοκαίρι έρχεται με γέλιο και καλή μουσική!

    10  26 May 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Οι κύριοι της παρέας προτίμησαν να βρίσκονται στην πηγή του ήχου και να σχολιάζουν το Σύστημα του Μάνου, προσπαθώντας να βρουν τον λόγο που έκανε τον ήχο να μαγεύει το χώρο!

    Δεν ξέρω αν ο Μάνος αποκάλυψε το μυστικό!
    Για μένα ήταν αρκετή εκείνη η αίσθηση της πληρότητας που αφήνουν οι νότες στο πέρασμά τους!
    Εξάλλου για μένα η μουσική ήταν πάντα η υπόκρουση της ζωής μου!

    11  26 May 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Αίφνις στην παρέα έκανε την εμφάνισή του και η αυτού εξοχότης ο Αντιπρόεδρος του aca αυτοπροσώπως με χτυπητό χρωματάκι στο μπλουζάκι, απόλυτα εναρμονισμένο με τα χρώματα που επιτάσσει η ανοιξιάτικη μόδα!

    Παρέα με τον κ. Μιχαλόπουλο (που πάντα με δυσκολεύει στην σωστή λήψη των φωτογραφιών αλλά έχω αρχίσει να συνηθίζω πια) και τον φίλο μου τον petkef, που αν δεν αλλάξει avatar, αρνούμαι κατηγορηματικά να τον συμπεριλάβω στην παρουσίαση!!!

    12  26 May 2013  
 
page 1/7 rows 12/81 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 47ms (18 queries, 6ms)