Ακρόαση στου Antkots... (#6)

  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Η μαγεία στο χόμπι μας είναι η απόλαυση της μουσικής και να την μοιράζεσαι με τους φίλους. Πιστεύω πως αυτός είναι και ο σκοπός της λέσχης και όχι η κόντρα για το ποιανού το ηχείο είναι για home cinema αλλιώς θα ήταν λέσχη αγώνων επιδόσεων ηχείων.

    Είναι διαφορετικό να καταθέτουμε την άποψή μας με επιχειρήματα και να κάνουμε ένα διάλογο που μπορεί να είναι και έντονος και αλλιώς είναι να μιλάμε με επιχειρηματολογίες του τύπου 'καλό είναι για home theater' μιλώντας για ένα ηχείο των 50 χιλιάδων...

    Άλλο το να μην σου αρέσει αυτή η άποψη ήχου της jbl και άλλο να το ακυρώνουμε...

    Τέλος δεν καταλαβαίνω γιατί είναι κακό ή αποτελεί τέλος πάντων μειονέκτημα, να έχει ένα σύστημα σαν του Αντώνη και μία σύσταση home theater. Πάντως πιστεύω πως σίγουρα αν τι σύστημα του Αντώνη ήταν αυστηρά δικάναλο με τα ίδια μηχανήματα τότε είμαι σίγουρος ότι θα το προσπερνούσες.

    61  16 Jul 2013  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    panelistas wrote:
    ...Ο προεδρος ειδε την φακα και δεν δαγκωσε,απλα συμφωνησε διαφωνωντας διακριτικα.Ο σκοπος επετευχθη....

    Η φακα αναφερθηκε στη μελλοντικη συναντηση του ΑΛΛΟΥ ΑΝΤΩΝΗ μας στην Κρητη στο αντιστοιχο ΘΕΜΑ.
    Μαλλον τα μπερδεψες λιγο. Δεν πειραζει...

    62  16 Jul 2013  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Είναι φανερό ότι ο panelistas έχει τρέλα με τα πάνελ και δεν του αρέσει τίποτα άλλο.

    Αυτό δεν σημαίνει ότι το σύνολο των ακροατών συμφωνεί. Τόσο των τεχνοκρατών όσο και των "περίεργων"-βινυλιολαμποκορνόφιλων….

    63  16 Jul 2013  
  • vet

    vet

    Registered

    antkots wrote:
    Τελος παντων..........αφου εγω την καταβρισκω και το κανω κεφι δεν εχει νοημα η συζητηση....
    Μηπως εισαι φιλος με τον Σκαλ?

    ξου ξου κακη κουβεντα βρε αντωνη βραδιατικα...
    αντε με τις παλιοκορνες σου, τι κορνες δηλαδη, χαλια, η καλη η κορνα θελει single ended λαμπα... τσ τσ τσ

    64  16 Jul 2013  
  • vet

    vet

    Registered

    AlexD wrote:
    Είναι φανερό ότι ο panelistas έχει τρέλα με τα πάνελ και δεν του αρέσει τίποτα άλλο.
    Αυτό δεν σημαίνει ότι το σύνολο των ακροατών συμφωνεί. Τόσο των τεχνοκρατών όσο και των "περίεργων"-βινυλιολαμποκορνόφιλων….

    εγω ειμαι τεχνοκρατης, μου αρεσουν τα quad, αλλα δεν μπορεις να πεις οτι εχουν ακρα.
    ΤΕΛΟΣ.
    Μετρημενα και ακουστα, δεν εχουν.
    Ομως μου αρεσουν.
    αλλο ομως να λες μου αρεσουν και αλλο να λες οτι τα quad ειναι πληρους φασματος.
    ε δεν ειναι...

    65  16 Jul 2013  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    ο πανελίστας δήλωσε πως έριξε φιτιλιά οπότε αμαρτία εξομολογημένη ουκ έστιν αμαρτία... ούτως άλλωστε πέτυχε το σκοπό του να ανάψει τα αίματα...

    το τι λέει ο καθένας για τα ηχεία και τα συστήματα είναι δικό του θέμα... όλοι σχεδόν από δω μέσα έχουμε ακούσει (και μάλιστα δις και τρις) το σύστημα του Αντκοτς και ξέρουμε τι παίζει και πως παίζει, επίσης ξέρουμε αν τα ηχεία του είναι για home cinema, για συναυλίες η για υπολογιστή...

    και μιας και μίλησα για αμαρτίες λίγο παραπάνω, δηλώνω προς Νικ Βετ (μιας και τον βλέπω στην παρέα) πως δεν θα του το συγχωρήσω ποτέ... μα ποτέ...

    66  16 Jul 2013  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Θα σας πω κάτι έτσι για να δείτε ότι το να χρησιμοποιούνται ηχεία για το Home cinema που ανήκουν στον χώρο των Audiophle, δεν είναι και σπάνιο φαινόμενο...

    Θα σας πω λοιπόν για τρία συστήματα που έχω δει με τα μάτια μου και ακούσει με τα αφτιά μου και όχι για κάποια που μου είπαν.

    Σύστημα πρώτο :6 τεμάχια Wilson Audio watt puppy μεσαίο Watch Center με ενισχυτικά Krell πολυκάναλους και A/V προενισχυτή Krell Showcase

    Σύστημα δεύτερο: 3 τεμάχια Avalon Eidolon speakers (2 μπροστινά και το τρίτο μεσαίο) και subwoofer Watch Dog. Ενισχυτές Ayre acoustics και A/V προενισχυτή Lexicon.

    Σύστημα τρίτο: Όλα τα ηχεία και τα subwoofer κατά παραγγελία από την Cessaro (κόστισαν μια περιουσία) κόρνες... ενισχυτικά Bolder και Cessaro (για τα sub)και A/V προενισχυτή Anthem Statement.

    Οπότε τι μας λέτε τώρα;;

    67  16 Jul 2013  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Συγνώμη για το κακό συντακτικό... Έγραφα βιαστικα στα προηγούμενα μηνύματα.

    68  16 Jul 2013  
  • antkots

    antkots

    Registered

    vet wrote:
    ξου ξου κακη κουβεντα βρε αντωνη βραδιατικα...
    αντε με τις παλιοκορνες σου, τι κορνες δηλαδη, χαλια, η καλη η κορνα θελει single ended λαμπα... τσ τσ τσ

    Νικο αυτη η κορνα θελει 1+ κιλοβατ στο καναλι και βαλε,μονο τοτε ανοιγουν οι ουρανοι......

    69  16 Jul 2013  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    antkots wrote:
    Καλημερα Πανο και σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια ,η ομορφη παρεουλα που βλεπεις μαζευτηκε σπιτι μου περυσι.
    Αλλα ειπα να "ανεβασω" στο σαιτ τα γουφερακια του 9800, ανευ λογου και αιτιας βεβαια........

    ξαναζεσταμενο φαγητο,γιαυτο ειπα να ριξω λιγο πιπερι να νοστιμησει,και να αναψουν και λιγο τα αιματα,αλλα οχι φυσικα να δυναμιτισω το διαλογο.

    70  17 Jul 2013  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    Toptubes wrote:
    Μάνο μην παίρνεις όρκο γιατί υπάρχει... ξέρεις ο γνωστός ύποπτος που δεν κοιτάει το δικό του σύστημα που κράζει αλλά θέλει να κάνει και κριτικές στα συστήματα άλλων...

    σιγουρα δεν εννοει εμενα.

    71  17 Jul 2013  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    Toptubes wrote:
    Το σίγουρο είναι ότι παίζει πολύ καλά και είναι κορυφαίο ηχείο... ο Αντώνης βέβαια τα παίζει όλα στα όρια τους και έχει συνήθως 8-9 μποφόρ κύμα στο δωμάτιο...

    αψογη τοποθετηση.

    72  17 Jul 2013  
 
page 6/15 rows 12/177 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 35ms (18 queries, 6ms)