Το σύστημά μου Horning Agathon + Kharma crm 3.2F (#10)

  • antkots

    antkots

    Registered

    Πετρο καλημερα (εχεις πμ),τι ωρα ειναι βρε Πετρο?
    Εχω ηδη αποδεχτει το καλεσμα σου,ετσι οπως ειδα το συστημα καταλαβαινω οτι θα ακουσουμε ωραια πραγματα.
    Ωραιο συστημα Πετρο!!

    109  10 May 2012  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Ευχαριστώ,σας περιμένω.

    110  10 May 2012  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Τωρα φεύγω απο τη δουλεια...

    111  11 May 2012  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Ελπίζω να περάσατε καλα...7 έφτασα Σπιτι! Αλλα κέρδισε ο Ολυμπιακός! Παμε να το σηκώσουμε!

    112  12 May 2012  
  • antkots

    antkots

    Registered

    Καλημερα σε ολους,κατ'αρχην θα ηθελα να ευχαριστησω τον Πετρο για το καλεσμα και την ευγενικη υποδοχη που μας ειχε ετοιμασει.

    Η απλοτητα και η ευγενεια του ηταν αυτη που εισεπραξα αμεσως και με εκανε να νιωσω "ελευθερα" στο σπιτι του.

    Πετρο σε ευχαριστω πολυ.

    Λοιπον ο Πετρος εχει στησει δυο ανεξαρτητα αξιολογα συστηματα σε δυο χωρους (ισογειο και υπογειο).

    Για την υποδοχη μας υποδεχθηκε ενα υπεροχο ακουσμα απο τα charma τα οποια τα συμπαθησα αμεσως (λιγα ηχεια συμπαθω,εως ελαχιστα),ωραια μαλακα φιλικα και ξεκουραστα,μονο ετσι μπορω να χαρακτηρισω αυτα τα ηχεια.

    Δημιουργουσαν μια ευχαριστη ατμοσφαιρα με καλη "εικονα" και αναλυση.

    Απιστευτο απο ενα ηχειο μετριου ογκου και δυο δρομων,πανακριβο ομως δε.

    Επειτα περασαμε στον κατω οροφο οπου τα μεγαλοπρεπη "θηρια" της Horning με δυο 12" εκαστο μας εδειξαν τις δυνατοτητες τους.

    Καταπληκτικα μεσαια και μεγαλη εικονα.

    Ο πετρος εχει στησει τελικα δυο υπεροχα αλλα διαφορετικα συστηματα τα οποια αναλογα με την μουσικη που θελει να ακουσει τα χρησιμοποιει.

    Εφοσων ειχε την δυνατοτητα και την οικονομικη αλλα και των χωρων,ανεση επραξε τελεια κατα την γνωμη μου.

    Τις αποψεις μας για τα συστηματα του Πετρου τις ειπαμε και τις σχολιασαμε εκεινη την στιγμη.

    Αυτο που εχω να πω (με ελαχιστα λογια για να μην "λερωσω" το νημα του Πετρου)ειναι οτι κατα την πρωτη ατυπη συγκεντρωση αυτου του φορουμ στο σπιτι του Πετρου εφυγα με θετικοτατες εντυπωσεις απο την αντιμετωπιση και την ροη των συζητησεων αλλα και το επιπεδο των παρευρισκομενων.

    Παιδια ευχαριστω για το καλεσμα,οσο αφορα το ACΑ,αλλα και τον Πετρο προσωπικα,που και εαν δεν με ηξερε μου εκανε την τιμη να με προσκαλεσει.

    113  12 May 2012  
  • jadis_boy

    jadis_boy

    ACA Member

    Θα συμφωνήσω και εγώ με τον προλαλήσαντα Αντώνη
    Ο Πέτρος είναι ένα παΐδι ανοιχτή καρδία
    Μας κοίταζε στα μάτια να μην μας λείψει τίποτα
    Ηχητικές εμπειρίες έχω μόνο από το κάτω σύστημα διότι το επάνω δεν πρόλαβα να το ακούσω αλλα κατά τα φαινόμενα αξιόλογο φαινόταν
    Ο κατω χώρος από ότι κατάλαβα είναι ένα playroom αποκλειστικά για τον Πέτρο
    Το σύστημα απέδωσε αρκετά καλά με αρκετά στοιχειά μιας λάμπας 2Α3
    Η δε δισκοθήκη εκλεκτή και πλήρης
    Το κρασάκι απίστευτο «Πετρο ένα μπουκαλάκι όταν σου περισσέψει θα το ήθελα >
    Η παρέα αν μη τι άλλο ενας και ενας με αρκετες αποψεις ενδιαφέρουσες γυρω από το χόμπι μας
    Πετρο σε ευχαριστώ για το όμορφο βράδυ και την καλη παρεα
    Επιφυλασσομαι πότε θα εχεις χρόνο να στο ανταποδώσω

    114  12 May 2012  
  • andreasecon

    andreasecon

    ACA Member

    Μια ακόμη όμορφη βραδιά κοντά σε αγαπητους φίλους. (πολυ σημαντικό στην κατασταση που βρισκόμαστε....).

    Η φιλοξενία του Πέτρου εξαίρετη (ως συνήθως), το κρασί καταπληκτικό , τα συστηματα πολυ ωραία (προσωπικά έχω μια συμπάθεια στο επάνω με τα kharma) και το κυριότερο οι μουσικές καταπληκτικές . Τα ντοκουμέντα τα έχει ο Κυριάκος, οπότε περιμένουμε να τα ανεβάσει (μην τον πιέζουμε και πολυ, μεγάλος άνθρωπος...)

    Πέτρο για μια ακόμα φορά ευχαριστούμε πολυ για την όμορφη βραδιά

    115  12 May 2012  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Πολύ όμορφη η βραδιά με καλή παρέα και συζήτηση...
    Ακούσαμε δυο ξεχωριστά σε κατεύθυνση, ήχο και φιλοσοφία συστήματα, στημένα πολύ καλά, που απέδωσαν επίσης πολύ καλά...

    Η φιλοξενία του Πέτρου άψογη... Παριανή τσικουδιά και κρασί άλλο πράμα... ότι έπρεπε για να ξεχάσω την πίκρα από την ήττα του ΠΑΟ και καπάκι την πρόκριση του γαύρου...

    Πέτρο ευχαριστούμε για όλα... συγχαρητήρια για τα ωραία συστήματα, τις ρακές και τις ωραίες μουσικές...

    116  12 May 2012  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Σας ευχαριστώ πολύ όλους!!!
    Η μουσική μας παρέσυρε,η παρέα καταπληκτική,ήπιαμε τις τσικουδιές και τα κρασάκια μας και να'μαστε καλά να ξαναβρεθούμε!

    Jadis-boy: εννοείται πως όταν έρθω σπίτι σου θα φέρω και κρασί(όποτε μπορείς πες μου).

    117  12 May 2012  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    Ο Πετρος ειναι απο τους τυχερους που μπορουν να παιζουν με 2 συστηματα.
    Το "επανω" ειναι αναλυτικο, με δυναμικα και με μεγαλη εικονα. Το "κατω" που ειναι στο play room ειναι μουσικοτατο και δεν ασχολεισαι με τιποτα αλλο.
    Δεν ειναι τυχαιο που το φαγητο, η τσικουδια και το κρασι ηταν κατω....
    Ετσι μετα απο την πρεσεκτικη ακροαση των Charma (επανω) αφοσιωθηκαμε στα Horning.
    Ο Πετρος πολυ υπομονετικος μας φιλοξενησε υπεροχα και περασαμε ολοι μια υπεροχη βραδια με σπανιες και υπεροχες ερμηνειες. Ακουσαμε ακομα και Ικαριωτικη μουσικη.
    Νομιζω οτι το ACA αποκτα πολυ συντομα ενα ακομα πολυ αξιολογο ΜΕΛΟΣ.

    118  12 May 2012  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Δεν έχω και πολλά να πω για τα συστήματα και για την φιλοξενία του Πέτρου καθώς τα είπαν όλα οι φίλοι που παραβρέθηκαν σε αυτή την πολύ όμορφη και χαλαρή συνάντηση. Παραθέτω λοιπόν τις φωτογραφίες της βραδιάς...

    Το πρώτο σύστημα που ακούσαμε στον πάνω όροφο με τα Kharma...

    119  12 May 2012  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Εδώ η παρέα κατά την ακρόαση...

    120  12 May 2012  
 
page 10/13 rows 12/147 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 51ms (18 queries, 7ms)