Μια μικρη ελληνική γωνιά στο Cardiff (#5)

  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Βρε θα σας αφήσω εγω χωρίς Jacintha και Diana?

    Αν και ο Πετράν έβαλε πολυ ψηλα τον πήχη με τις μουσικές του επιλογές στη προηγουμενη συνάντηση!

    49  25 Feb 2013  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Σύμφωνα με τον ορισμό της τονικότητας,η Krall ως γυναικεία φωνή ακούγεται;

    50  25 Feb 2013  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Ναι εχει πολυ καλές παραγωγές η Krall!

    51  25 Feb 2013  
  • Zampelis

    Zampelis

    Registered

    Αντε να δουμε τι θα πουν οσοι τα ακούσουν λοιπον!! Είμαι πραγματικά πολύ περίεργος!

    Εγω εν τω μεταξυ περιμενω αύριο την Medea! Σήμερα μόλις παρέλαβα το δεύτερο σετ από NOS 6N8S 1578. Θα ξεκινήσω συλλογή!!

    52  26 Feb 2013  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Αντε καλο-ακουστες! Εννοείται περιμένουμε να μας πεις τι θα ακούσεις με το Medea!

    53  26 Feb 2013  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    αντε ηρθε το MEdea??

    (ηρθε το σημερα...χιχιχι)

    54  27 Feb 2013  
  • Zampelis

    Zampelis

    Registered

    Μόλις έφτασε! Είμαι γραφείο και δεν μπορώ να την ακούσω τώρα, αλλα την άνοιξα να δω πως φένεται μέσα!! Το βράδυ έχει ακρόαση

    55  27 Feb 2013  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Καλορίζικη!!! Περιμένουμε με αγωνία!! Το έχω ακούσει βέβαια το καινούργιο Medea πάνω στο καινούργιο Piano και το είχα συγκρίνει και με το παλιό Medea! Eίμαι περίεργος για τις εντυπώσεις σου!

    56  27 Feb 2013  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    περιμενουμε εντυπωσεις λοιπον..το κοστος του? αυτο εχει firewire?

    57  27 Feb 2013  
  • Zampelis

    Zampelis

    Registered

    Να σαι καλα Mike! Η εκδοση που εχω βασικά είναι ακομα ποιο νέα. Ta OP1-BP είναι επανασχεδιασμένα και βγαζουν καλύτερο ήχο απο τις παλιότερες υλοποιήσεις. Είναι μάλιστα ίσως η πρώτη MEDEA+ που χρησιμοποιεί την αναβαθμισμένη έκδοση των discrete opamps!!!!!

    58  27 Feb 2013  
  • Zampelis

    Zampelis

    Registered

    Ευχαριστώ Γιάννη!

    Βασικά είναι αναβάθμηση απο κανονική MEDEA. Το κόστος αναβάθμισης έφτασε τα 6000 ευρώ περίπου. Έχει async usb.

    59  27 Feb 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Γεια σου φίλε Δημήτρη!

    Πολύ ωραίο το Σύστημά σου, να το χαίρεσαι, να το εμπλουτίζεις και να έχεις πάντα όμορφα ακούσματα.

    Αν δεν κάνω λάθος και αν θυμάμαι καλά, εκεί κοντά στα Χριστούγεννα είχες παρουσιάσει και μια εφαρμογή για Χριστουγεννιάτικες Κάρτες.
    Οπότε τώρα ήρθε και ώρα της παρουσίασης του Συστήματος.

    Σου εύχομαι με το καλό να ολοκληρώσεις τον κύκλο των διδακτορικών σου σπουδών και να σε συντροφεύουν πάντα ξεχωριστές μουσικές στην ζωή σου.

    Όσο για τα TIDAL, νομίζω θα σου το συγχωρέσουν, όπως το συγχώρεσαν και στον Mike ...

    BTW, άψογα τα σχόλια σχετικά με τόνο - τονικότητα!!!

    60  27 Feb 2013  
 
page 5/11 rows 12/123 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 76ms (19 queries, 39ms)