Τα λόγια της στιγμής ... (#587)

  • scoup

    scoup

    Registered

    PB recovered post #66849

    Kαλημερα καλημερα καλημερα !!!

    7033  11 Mar 2016  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Καλημέρα και καλή Κ. Δευτέρα σε όλους... πάω να μαγειρέψω

    7034  14 Mar 2016  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    Καλημερα σε ολους τους φιλους.
    Σημερα το πρωι μολις ξυπνησα ακουσα τα κουαρτετα 22 και 23, καθως και το Adagio και Φουγκα KV546 του Μοτσαρτ με το κουαρτετο Talich (Caliope 5245), μετα τα κουιντετα για κλαρινετο του Μοτσαρτ K.581 και του Μπραμς op.115 με το ιδιο κουαρτετο (Caliope 5249) και τωρα τα αγαπημενα μου κουαρτετα του Γιανατσεκ, Kreutzer και Intimate letters και παλι με το ιδιο κουαρτετο στην υπεροχη ερμηνεια του 1985, (Caliope 9699).
    Οπως βλεπετε η Caliope σημερα εχει την τιμητικη της...
    Ειναι υπεροχο να ακους αυτη τη μουσικη και εξω να βρεχει ασταματητα !!!

    7035  14 Mar 2016  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    καλημέρα.. ιδανική μέρα και mood για κλασική μουσική.. εγώ, μιας και ψάχνω για κάπως πιο άγνωστους συνθέτες αυτόν τον καιρό, άκουσα την Συμφωνία σε G Minor του Γάλλου Francois Martin (Cappricio DDD).. ο Συνθέτης αυτός πέθανε στα 30 του!!.. επίσης το συμφωνικό κονσέρτο σε Α Minor και την Fantaisie Russe σε B minor του ρώσσου Eduard Napravnik (Hyperion AAD).. ψηφιακά, μιας και ακούω το νεοαποκτηθέν DAC..

    7036  14 Mar 2016  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    Συνεχιζεται απο το p. 7035
    Και η ακροαση συνεχισθηκε με την κατα τους "ειδικους" καλυτερη ερμηνεια των δυο κουαρτετων του Janacek με το Janacek Quartet (Supraphon 3460-2 111) CD που περιεχει και το κουαρτετο Ν.2 του Novak.
    Προσωπικα προτιμω την ερμηνεια με το κουαρτετο Talich, ισως επειδη εχει πιο μαλακο ηχο και λιγοτερο stress.
    Στη συνεχεια σειρα ειχε ο Dvorak με τα κουαρτετα Ν.4 και 5 με το Panocha Quartet
    (Supraphon 11 1453-2 131).
    Για αργοτερα θα ψαξω να βρω το κουαρτετο N.8 του Shostakovich που εχω πολυ καιρο να ακουσω ...

    7037  14 Mar 2016  
  • scoup

    scoup

    Registered

    “Τι ακουστικα τριγωνα κ ισες αποστασεις...εμενα δεν μου αρεσουν εκει οι καναπεδες”...απαντηση γυναικας για τα ηχεια

    Καλησπερα καλησπερα !!!

    7038  17 Mar 2016  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Manos_Bits wrote:
    .....................
    επίσης με χαρά πληροφορηθήκαμε ότι το meeting Μαρτίου του club μετατίθεται για το επόμενο Σάββατο στον χώρο του Βαγγέλη του Ελβετού, σε ένα από τα αγαπημένα μου συστήματα, με Montana, Cat, Vekian.. κλπ. κλπ. ωραία πράγματα.........

    καλημέρα.. καλό ΠΣΚ..
    απ' ότι πληροφορηθήκαμε, άκυρο το αυριανό meeting στου Βαγγέλη..

    7039  18 Mar 2016  
  • RHAPSODY

    RHAPSODY

    ACA Member

    Καλημέρα σε όλους,

    Με πολύ όρεξη και κέφι ετοιμαζόμουν γιά την συνάντηση, να σας υποδεχτώ στον χώρο μου, να σας δω, να ακούσουμε μουσική και να περάσουμε μία ωραία βραδιά.
    Ενα τεχνικό πρόβλημα με ένα μηχάνημα απεφάσισε όμως διαφορετικά.
    Εκανα χθές ότι ήταν δυνατό να το επιλύσω. Δεν το κατάφερα γιατί ο χρόνος με νίκησε.

    Η συνάντηση δεν θα γίνει, αλλά αναβάλλεται για την επόμενη φορά

    Βαγγέλης

    7040  18 Mar 2016  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    Βαγγελη κριμα γιατι θελαμε πολυ να σε δουμε και να σε "ακουσουμε"!!!
    Δυστυχως δεν προλαβαινουμε για Συναντηση σε χωρο του Μιχαλη Γ. που ηταν αρχικα ο οικοδεσποτης για την αλλη εβδομαδα λογω 25ης Μαρτιου. Οποτε η επομενη Συναντηση ειναι στον Πανο Αδ. κανονικα τον Απριλιο.

    7041  18 Mar 2016  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Βαγγέλη πραγματικά κρίμα γιατί κάθε φορά οι συγκεντρώσεις στο χώρο σου είναι καταπληκτικές..

    7042  18 Mar 2016  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Την καλησπέρα μου!

    Άκουσα το όνομά μου και δηλώνω παρόν!

    7043  18 Mar 2016  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    Καλημέρα ουσία και καλή εβδομάδα!

    7044  21 Mar 2016  
 
page 587/620 rows 12/7432 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 96ms (19 queries, 67ms)