Εκδηλωση ACA, Πεμπτη 12 Μαρτιου, Audiosoul (#3)

  • antkots

    antkots

    Registered

    Υπεροχο βραδυ,υπεροχη παρουσιαση,υπεροχη φιλοξενια
    Το μελλον γραφεται στην Audiosoul.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ευχαριστω πολυ για την υπεροχη φιλοξενια ,οπως παντα, και για την κατατοπιστικη - εκτενη ενημερωση

    25  12 Mar 2015  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    Είναι εντυπωσιακή η δυνατότητα που έχει πλέον κανείς, να χειρίζεται από ένα κινητό η ένα tablet μία συλλογή 25.000.000 μουσικών έργων (Tidal), μέσω μιας συσκευής (Aurender) η οποία μπορεί να τροφοδοτήσει ένα οποιαδήποτε DAC, με μια απλή σύνδεση με εντυπωσιακό αποτέλεσμα.
    Αυτό μπορεί να γίνει είτε με files που έχουμε αντιγράψει στον σκληρό της συσκευής, είτε με σύνδεση της συσκευής με εξωτερικούς δίσκους, είτε απ΄ευθείας κάνοντας streaming μέσω της Tidal με lossless μεταφορά (ποιότητα CD). Αναφέρεται ότι η premium σύνδεση με Spotify (πολύ καλή ποιότητα MP3, 320 kbits/sec) είναι αρκετά κατώτερη. Τα δεδομένα των δίσκων μεταφέρονται στον δίσκο στερεάς κατάστασης της συσκευής (!) και από εκεί προωθούνται. Όσους γνωρίζω να έχουν κάνει τη σύγκριση με άλλους τρόπους μεταφοράς και επεξεργασίας δεδομένων μέσω υπολογιστή και άλλων ειδικών προγραμμάτων που αφορούν συμβατά pc η mac, ομολογούν ότι ο νέος τρόπος είναι καλύτερος, «πιο ήσυχος και πιο μουσικός». Μερικοί από αυτούς (3) έχουν ήδη προχωρήσει στην αγορά της συσκευής και αυτό είναι μία ισχυρή ένδειξη της υπεροχής της νέας τάξης πραγμάτων.
    Εννοείται ότι μετά την ακρόαση ακολούθησε ειδική κρασο-μπυρο-κατάνυξη σε παρακείμενο στέκι (όχι ιδιαίτερα καλό) μέσα όμως σε ιδιαίτερο κέφι. Την παράσταση αυτή τη φορά έκλεψε ο Θανάσης.
    Συμπέρασμα:
    Αυτή η τελευταια "φιλοσοφια" αντιμετώπισης της μουσικής και του Hi-End μας ενωσε ολους στο ΤΕΛΟΣ ....
    Ποιά είπατε ;;;;;;

    26  13 Mar 2015  
  • VLASSIS_S

    VLASSIS_S

    ACA Member

    Ευχαριστουμε για την φιλοξενεια.
    Οι νεες τεχνολογιες ειναι εδω και μας καλουν να τις δοκιμασουμε.
    Η παρεα που στηθηκε μετα, ηταν πολυ δυνατη.
    Ο Σακης μας ταισε ολους.
    Προεδρε αυτος που ψαχναμε ειναι ο Christian Louboutin .....

    27  13 Mar 2015  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    καμιά φοτο δεν έχει?? να μπούμε λίγο στο κλίμα κι εμείς που δεν μπορέσαμε να 'ρθουμε??

    28  13 Mar 2015  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Πάντως αν είναι τα πράγματα όπως τα άκουσα σε ένα link που μπήκε προηγουμένως, η διαφορά είναι μεγάλη σε σχέση με το spotify. ΟΚ, σίγουρα με 4-5 κομμάτια ενδεικτικά με ακουστικά και από το τυπικό motherboard του PC, να μην είναι αρκετά, αλλά αν είναι έτσι τα πράγματα... Want!!!

    29  13 Mar 2015  
  • VasilisM

    VasilisM

    ACA Member

    Εγώ έχω τα μετά...

    30  13 Mar 2015  
  • RHAPSODY

    RHAPSODY

    ACA Member

    Υπέροχη βραδυα,
    Ευχαριστούμε τους οικοδεσπότες
    για την φιλοξενία και την ψηφιακη περιήγηση

    31  13 Mar 2015  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Βαγγέλη ήσουν κι εσύ?? είσαι Ελλάδα??

    32  13 Mar 2015  
  • RHAPSODY

    RHAPSODY

    ACA Member

    Ναι,
    Ελαβα την ειδοποίηση για την εκδήλωση από, τον Πρόεδρο
    και έτυχε να πέσει σένα 4ήμερο που είμαι Αθήνα.
    Χάρηκα που είχα την ευκαιρία να δω όσους φίλους του ACA
    βρέθηκαν εκεί.

    33  14 Mar 2015  
  • UltraKops

    UltraKops

    ACA Member

    Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε το club και όλα τα μέλη και φίλους που μας τίμησαν με την παρουσία τους, σε ενα πολύ επιτυχημένο event.

    Η πρώτη παρουσίαση του Tidal Hifi μέσω του Aurender system, είναι γεγονός και όλοι αναμένουμε την επίσημη έναρξη αυτής της υπηρεσίας και στη χώρα μας!

    Κάποιες πρώτες φωτό μπορείτε να βρείτε εδω μεχρι να αναρτηθούν κι εδώ: link

    34  14 Mar 2015  
  • UltraKops

    UltraKops

    ACA Member

    Το Tidal Hifi streaming service, από σήμερα άνοιξε τις υπηρεσίες του και στην Ελλάδα.

    Τα μέλη και φίλοι του ACA το άκουσαν πρώτοι!

    35  20 Mar 2015  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Γιώργο πολύ ενδιαφέρουσα υπηρεσία.
    Μου άρεσε ιδιαίτερα η ευκολία χειρισμού αλλά και η εξαιρετική ποιότητα του σήματος και της απρόσκοπτης μεταφοράς του χωρίς διακοπές.

    Μπορείς να μου διευκρινήσεις δυο ερωτήσεις?
    1. Η μηνιαία συνδρομή μπορεί να διακοπεί και να επανέλθει όποτε επιθυμούμε?
    2. Μπορώ να το έχω σε οποιοδήποτε pc ή και σε παραπάνω από ένα, εφ' όσον πληρώσω για μηνιαίο streaming?

    Ευχαριστούμε και πάλι για την πολύ όμορφη βραδιά!

    36  21 Mar 2015  
 
page 3/6 rows 12/66 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 59ms (19 queries, 22ms)