Μηνιαία Συνάντηση ACA 25 Ιανουαρίου 2014, Άκης Μιχαλόπουλος (#4)

  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    H ώρα της ακρόασης είναι ιερή!
    Θα πρέπει να επικρατεί γενική ησυχία, για να μπορέσεις να ακούσεις τις λεπτομέρειες.
    Δεν καθόμουν στο κέντρο, που από ό,τι συζητήθηκε μία η ίσως δύο είναι οι υποψήφιες θέσεις για να καθίσεις και να ακούσεις σωστά, αλλά με 40 και πλεόν άτομα, δεν είναι δυνατόν να έχουν όλοι θέση κεντρική.

    Ο κ. Τσαντουλής μου είπε ότι είναι βέβαιο πως από την θέση που καθόμουν δεν άκουγα σωστά και δεν τον αμφισβητώ, ίσα -ίσα, τον ακούω πάντα με προσοχή και θυμάμαι ό,τι μου έχει πει.
    Όμως αυτό που άκουσα μου άρεσε πολύ, οπότε δεν έχει σημασία που καθόμουν, αφού το αποτέλεσμα ήταν μέσα στα πλαίσια του καλού στα αυτιά μου.

    37  26 Jan 2014  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Υπήρξαν όμως και μετακινήσεις στις κεντρικές θέσεις, με σκοπό την ευκαιρία της σωστής ακρόασης,αλλά εγώ έκατσα φρόνιμη στην θέση μου, χωρίς διαμαρτυρίες και διάβαζα το πρόγραμμα που είχε τυπώσει σε αντίτυπα ο οικοδεσπότης για να διευκολύνει την παρακολούθηση.

    38  26 Jan 2014  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Και ... ήρθε η ώρα του φαγητού!!!

    Πλούσια και εκλεκτά τα εδέσματα της Μαίρης!!!
    Όλοι και ήταν πολλοί, τίμησαν τον μπουφέ και γέμισαν τα πιάτα τους με νόστιμα φαγάκια!
    Και γω μαζί.
    Αλλά με μέτρο γιατί τα κιλά παραμονεύουν και γιγαντώνονται στο φακό (ακούς Πέτρο;;)

    39  26 Jan 2014  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    H ώρα του φαγητού είναι επίσης ιερή, όπως και τις ακρόασης!!

    40  26 Jan 2014  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Μια ακόμη άποψη της στιγμής του φαγητού...

    41  26 Jan 2014  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Άλλοι έτρωγαν, άλλοι ήταν στο μπαλκόνι για να μην μας ενοχλεί πολύ ο καπνός, άλλοι συζητούσαν, αλλά ο κ. Μιχαλόπουλος φρόντιζε να είναι όλοι ευχαριστημένοι!

    42  26 Jan 2014  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Και εγένετω πίτα!!!!!

    Και αφού φάγαμε και αφού ήπιαμε και αφού ακούσαμε μουσική, ήρθε η ώρα να καλωσορίσουμε την νέα χρονιά με την καθιερωμένη πίτα, ευγενικής χορηγίας του κ. Θεόδωρου, όπως πάντα!

    Τέλεια!!!
    Και αισθητικά και γευστικά!

    43  26 Jan 2014  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Χειροκροτήσαμε όλοι τον δημιουργό που με το ταλέντο του μας κάνει και απολαμβάνουμε την ίδια ποιότητα και γεύσης της πίτας κάθε χρόνο!!!

    Ευχαριστούμε πολύ κ. Θεόδωρε!!

    44  26 Jan 2014  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Δεν πιστεύω να έχετε αγωνία για το ποιός έτυχε το φλουρί;

    Για να σας βγάλω λίγο από την δύσκολη θέση, ένα σας λέω:

    Δεν ήμουν εγώ!
    Και αυτό για να αποκαταστήσω την τιμή και την υπόληψή μου, αφού τις τελευταίες μέρες βομβαρδίζομαι με καυστικά σχόλια για την περσινή μου τύχη!

    Τι ότι έβαλαν σαν δώρο ανδρικά εσώρουχα, μου έλεγαν, τι ότι έβαλαν ποδοσφαιρική μπάλα, τι ότι έβαλαν τους transformers, τι το βαλιτσάκι του Sport Billy και τι δεν είπαν και τι δεν έγραψαν!

    Όχι, κύριοι, δεν το θέλω το φλουρί!
    Και δεν το τυχαίνω!!!
    Φέτος, αναδείξτε άλλον τυχερό!
    Εγώ αποχωρώ από την διεκδίκηση!

    Ο Πρόεδρος αρχίζει:

    45  26 Jan 2014  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Του Χριστού, του σπιτιού, του aca, της μουσικής, του συστήματος, της παρέας,της αγάπης, της ομόνοιας, της Κλαθμώνος (ορίστε με μπερδέψατε), του Προέδρου κλπ

    46  26 Jan 2014  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Είδε και αποείδε ο Πρόεδρος και ζήτησε την συνδρομή του ειδικού!
    Σε χρόνο ρεκόρ ο κ. Θεόδωρος μέτρησε την πίτα, την ζύγισε, την υπολόγισε με το μάτι, χωρίς να χρειαστεί την βοήθεια ειδικών οργάνων του Αστεροσκοπείου του Γκρίνουϊτς (έτσι, Πρόεδρε;;) και κατάφερε να παραδώσει ισομεγέθη κομμάτια ώστε να μοιραστούν τυχαία και να μην παραπονεθεί κάποιος για το φλουρί.

    47  26 Jan 2014  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Ο Πρόεδρος προσπάθησε να κλέψει την τεχνική, αλλά κανένας επαγγελματίας δεν προδίδει τα μυστικά του!

    48  26 Jan 2014  
 
page 4/12 rows 12/142 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 41ms (18 queries, 6ms)