Μηνιαία Συνάντηση ACA 25 Ιανουαρίου 2014, Άκης Μιχαλόπουλος (#10)

  • VasilisM

    VasilisM

    ACA Member

    Μπράβο Αντώνη για τις φωτογραφίες και τις περιγραφές, τυχεροί όσοι παραβρέθηκαν, τι άλλο να πούμε... πραγματικά μεγάλο και δείχνει υπέροχο!

    109  29 Jan 2014  
  • Anton

    Anton

    ACA Member

    Δεν ειναι ευκολο να φτιαξεις ενα συστημα να παιζει ετσι.
    Αξιζουν πολλα συγχαρτηρια στον Ακη, εχω την αισθηση οτι εχει πλησιασει αυτο που θελει, πιστευω οτι οταν στρωσουν και τα εργαλεια, θα παιζει ακομα καλλιτερα.
    Αν και εμενα δεν μου αρεσει να ακουω δυνατα μουσικη και απο αποσταση, αυτο μου αρεσε.
    Ειναι μια διαφορετικη απο την δικη μου προσεγγιση στο θεμα ¨ακουω μουσικη¨, αλλα κορυφαια πανω σ᾽αυτην την ¨αποψη - λογικη - φιλοσοφια¨.
    Ακουγοντας κατι διαφορετικο αλλα ¨σωστα¨παρουσιασμενο, παντα κατι μαθαινεις….
    Ακη σ᾽ευχαριστω. Προσωπικα…!
    …και ΕΥΓΕ!

    110  29 Jan 2014  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Συγχαρητήρια στον Αντώνη για την υπέροχη περιγραφή και κριτική.. απλά τα είπε όλα..

    το παραπάνω σύστημα απλά κάνει πανάκριβα χαϊεντάδικα συστήματα να φαίνονται και ν' ακούγονται σαν ντενεκέδες.. αν συνυπολογίσουμε την εμπειρία του ιδιοκτήτη και το γεγονός ότι έχουν περάσει από το σπίτι του και τ' αυτιά του εκατοντάδες μηχανήματα, συμπεριλαμβανομένων κορυφαίων τέτοιων, αυτό αποκτά περισσότερη σημασία..

    αν επίσης συνυπολογίσουμε την τάση του hi-fi / hi-end προς το vintage, αυτό αρχίζει να γίνεται και παράδειγμα προς μίμηση..

    το σύστημα γκρεμίζει πολλούς όρους και standards της φιλοσοφίας του κλασσικού hi-end και κάνει πολλούς κανόνες να φαίνονται χαζοί και άσκοποι, ιδιαίτερα στον τομέα του κόστους..

    φανταστική απόδοση (ακόμα και με red book cd!!), πολύ κοντά στα δικά μου πρότυπα, με αχαλίνωτο life-like ήχο και με υποσχέσεις για ακόμη καλύτερη απόδοση μετά το στρώσιμο των τερατωδών μονάδων των χαμηλών..

    και κάτι τελευταίο.. είναι το τρίτο σύστημα που έχω ακούσει μέχρι τώρα (μη ρωτήσετε για τ' άλλα δυο), για το οποίο θα μπορούσα να πληρώσω εισητήριο για ν' ακούσω αν ήταν στημένο σε κάποιο studio η θέατρο.. το λέω έτσι απλά και κυριολεκτώ, με τα δισκάκια μου παραμάσχαλα να έκοβα εισητήριο και να πήγαινα τ' απογεύματα να το τσιτώνω και να χορταίνω τις μουσικές μου..

    111  29 Jan 2014  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    αν θελετE να μας δωσετε καποιες πληροφοριες για τα ηχεια,και για το κοστος τους,εκτος του οτι ειναι mod JBL.

    112  29 Jan 2014  
  • gonis

    gonis

    ACA Member

    Manos_Bits wrote:
    το παραπάνω σύστημα απλά κάνει πανάκριβα χαϊεντάδικα συστήματα να φαίνονται και ν' ακούγονται...

    Δεν σου βαζω like για αυτην την διαπιστωση.
    Το συστημα-χωρος ειναι απο τα 5??? πιο ακριβα του club
    Στα υπολοιπα με βρισκεις απολυτα συμφωνο
    Υ.Γ Τα υπολοιπα 2 που αναφερεις προφανως ειναι τα δικα μου

    113  29 Jan 2014  
  • VasilisM

    VasilisM

    ACA Member

    Λέω εγώ τώρα... Μήπως είστε λίγο υπερβολικοί?

    114  29 Jan 2014  
  • Anton

    Anton

    ACA Member

    Και η υπερβολη μεσ τη ζωη ειναι, Βασιλη μου!

    115  29 Jan 2014  
  • Anton

    Anton

    ACA Member

    Απ´οτι ακουσα, κοστιζουν οσο δυο ζευγη Μαγκυ 20,1

    panelistas wrote:
    αν θελετE να μας δωσετε καποιες πληροφοριες για τα ηχεια,και για το κοστος τους,εκτος του οτι ειναι mod JBL.
    116  29 Jan 2014  
  • gonis

    gonis

    ACA Member

    VasilisM wrote:
    Λέω εγώ τώρα... Μήπως είστε λίγο υπερβολικοί?

    Οχι εμεις ...το χαιεντ...

    117  29 Jan 2014  
  • gonis

    gonis

    ACA Member

    Anton wrote:
    Απ´οτι ακουσα, κοστιζουν οσο δυο ζευγη Μαγκυ 20,1

    Οντως,αν βαλεις ομως και τα συνοδα ...(με τα ζωντανα)...

    Ξεφευγουνε

    118  29 Jan 2014  
  • Anton

    Anton

    ACA Member

    αχαχαχαχαχαχα!!!
    Δεν παλευσαι…..!!!!

    119  29 Jan 2014  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    gonis wrote:
    Οντως,αν βαλεις ομως και τα συνοδα ...(με τα ζωντανα)...
    Ξεφευγουνε

    120  30 Jan 2014  
 
page 10/12 rows 12/142 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 98ms (19 queries, 52ms)