Στον Αντώνη Κωνιωτάκη... ο καλός ο Κακός και ο Άσχημος! (#3)

  • dapost

    dapost

    Registered

    Υπάρχει ολόκληρο διαδικτυακό fun club του Αντώνη και του υπέρ συστήματος του που κάποιοι δεν το σέβονται. Κάνουν επισκέψεις σπίτι του και τραβάνε από ενα βιντεακι της κακιάς ώρας! Περιμένουμε πολύ περισσότερα κύριοι, επιλογές μουσικών, καλές λήψεις, καλή ηχοληψία... Κοτσιδη ποτέ θα πας στην Κρήτη επιτέλους;;;

    25  13 Nov 2013  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Όταν πίνεις ρακιές και ακούς μουσική απ'το σύστημα του Αντώνη,σιγά μη σκεφτείς να βγάλεις βίντεο και φωτό!!!

    26  13 Nov 2013  
  • gonis

    gonis

    ACA Member

    Δημητρη νομιζω οτι στο σχολιο σου περι ελλειψης σεβασμου εισαι αυστηρος.
    Ειμαι βεβαιος οτι το thread, με το υλικο που εχουμε δει,ανοιξε με τη συγκαταθεση του Αντωνη ο οποιος προφανως γνωριζει οτι οι επισκεπτες του δεν ειναι επαγγελματιες φωτογραφοι-εικονοληπτες-rewiewers και επομενως το αποτελεσμα πιθανως να ειναι ερασιτεχνικο.
    Επισης η ιστοσελιδα που μας φιλοξενει δεν ειναι “επαγγελματικο εργαλειο” αλλα επικουρικη της λεσχης του ACA και ο καθενας επωνυμα ή ανωνυμα καταθετει την αποψη του γυρω απο το χομπυ.
    Σιγουρα ο Γιαννης ο Κοτσιδης με τον εξοπλισμο και τη γνωση του θα παρουσιαζε πολυ καλυτερα το χωρο και το συστημα αλλα εφοσον αυτο δεν εγινε τουλαχιστον πηραμε μια γευση απο την ερασιτεχνικη ληψη του Βασιλη.
    Δεν το βρισκω κακο αυτο.

    27  13 Nov 2013  
  • VasilisM

    VasilisM

    ACA Member

    Εν μέρει έχει δίκιο και εγώ τους τα έλεγα στην Κρήτη, άσε που περιμέναμε και τον Κοτσίδη και μας την έκανε... Χρήστο (gonis), ο Δημήτρης ζηλεύει και τα λέει αυτά γιατί ο χώρος μου είναι ρίφερενς...

    28  13 Nov 2013  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Χρήστο αν μου επιτρέπεις ο Δημήτρης έχει δίκιο. Το τελευταίο διάστημα γίνεται μια προσπάθεια απο κάποια συντονισμένα κυκλώματα με στόχο την υποβάθμιση του συστήματος του Αντώνη και ανάδειξη του δικού σου μέσα απο αυτές τις απαράδεκτες φωτογραφίες που προσβάλουν την αισθητική μας,σε αντίθεση με αυτές που έχουν τραβηχτεί σε σένα απο τον ίδιο και είναι τουλάχιστον για κορνίζα. Μην ξεχνάμε ότι ο Βασίλης είναι πολύ καλός σου φίλος.

    29  13 Nov 2013  
  • Anton

    Anton

    ACA Member

    Ευχαριστω Δημητρη για τα καλα σου λογια...Αυτο ακριβως που λεει ο Πετρος, το τελευταιο πραγμα που σκεφτηκαμε ηταν να φωτογραφησουμε. Βεβαια πηραμε κατι με το κινητο, αλλα τις δικες μου τουλαχιστον, δεν τις εχω περασει ακομα, ...
    Τωρα αν σου πω οτι ο ΑΤΙΜΟΣ ο Κοτσιδης ηταν Κρητη εκεινες τις μερες... και δεν ηρθε, τι θα πεις?
    Mikeman & JohnVo, ευχαριστω επισης!

    dapost wrote:
    Υπάρχει ολόκληρο διαδικτυακό fun club του Αντώνη και του υπέρ συστήματος του που κάποιοι δεν το σέβονται. Κάνουν επισκέψεις σπίτι του και τραβάνε από ενα βιντεακι της κακιάς ώρας! Περιμένουμε πολύ περισσότερα κύριοι, επιλογές μουσικών, καλές λήψεις, καλή ηχοληψία... Κοτσιδη ποτέ θα πας στην Κρήτη επιτέλους;;;
    30  13 Nov 2013  
  • Anton

    Anton

    ACA Member

    ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ λοιπον, μετα τον γρηγορο πρωινο καφε, πιανουμε δουλεια με στησιμο της Πανδωρας και του κ%λο ντακ-τρανσπορτ, που κρατουσε ο Μιχαλης. Μας ελειπε ενα καλωδιο ρευματος για την Πανδωρα και βαλαμε ενα της πλακας..., επαιζε καταπληκτικα, αλλα κατι ελλειπε, οποτε συνεχισαμε με τον ΕΜΤ ως κυριο προενισχυτη.
    Ολα αυτα γυρω στις 1 το μεσημερι.....
    Πεφτει το πρωτο σιντἰ....., Αστερι του Βορηα, απο το America-America του Χατζηδακι, παλια ηχογραφηση με προβληματα, τουλαχιστον ετσι νομιζα......, με την πρωτη νοτα του πιανου, αρχιζω το βρυσιμο στο Μιχαλη....., %&*^(῟#@, %#^&@!(^&, )῟^&%#@*, μωρη αντροχωριστρα τι μου ᾽κανες! Εγω το αγαπουσα το καπιτολακι μου, μια χαρα επαιζε!
    Ομως, ΟΜΩΣ ΛΕΩ, οσο προχωρουσε το τραγουδι και αρχισαν οι διφωνιες...., εγινε το ελα να δεις..., κατι εξωπραγματικο συνεβαινε, απεριγραπτο με λογια, κοιταζομαστε εντρομοι με το Βασιλη (κι ο αλλος ο %^#@)%# απο πισω να χαμογελαει σαν Βουδας σε νιρβανα), δεν πιστευαμε στ᾽αυτια μας, ´ή μαλλον στα ματια μας, γιατι η ορχηστρα ηταν εκει, εκει μεσα μπροστα μας...
    Συνεχιζω αργοτερα γιατι φωναζει ο γυιος μου... φα ί´

    31  13 Nov 2013  
  • Anton

    Anton

    ACA Member

    Ισως γινομαι κουραστικος, ἠ᾽και γραφικος τελικα, αλλα... ετσι μου βγαινει..., ηταν τοσο εντονο και αναπαντεχο..., εξ᾽ου και η ᾽εντυπωση᾽, ἠ᾽καλυτερα ᾽ἐκτυπωση᾽ που προκαλεσε στις αισθησεις μας...
    Συνεχεια με Αλεξιου, ᾽μην τον ρωτας τον ουρανο᾽, απο το σιντι ᾽ψιθυροι᾽...., εεεεε!, δεν ειναι δυνατον.....
    Συνεχισαμε ετσι μεχρι τις 5, το ενα σιντι μπαινει, το αλλο βγαινει..., ειναι ωρα για κατι γρηγορο να μπει στο στομαχι μας, εξ ου και η μακαροναδα, σχεδον στα ορθια και σιγουρα στα πολυ γρηγορα, μην χανουμε ωρα....
    Εκεινο το βραδυ εν τω μεταξυ, ειχαμε συγκεντρωση οι αποφοιτοι ᾽75 του Β᾽γυμνασιου (τοτε), ειχα ενημερωσει τα παιδια, αλλα ηθελα να ακουσω λιγο ακομη, πριν αρχισω να ετοιμαζομαι.
    Ο ενας ακουστικος οργασμος διαδεχοταν τον αλλο, ωσπου κατα τις 11, μου λεει ο Βασιλης: Τι ωρα θα πας στη συγκεντρωση? Ε..., το ειχα ξεχασει, δεν παω λεω και βλεποντας το ρολὀι, καταλαβαινω πως κατι πρεπει να ετοιμασω να φαμε....
    Τελος παντων, μετα συνεχισαμε μεχρι τις 3.30, στην αρχη με κοντρες βινυλιου-CD, αλλα που, καμμια συγκριση, το σιντι ακουγοταν πιο ´αναλογικο´του αναλογικου και πιο καθαρο και πιο διαφανες και πιο...., σε ολα ᾽πιο᾽, οποτε..., καληνυχτα!

    32  13 Nov 2013  
  • VasilisM

    VasilisM

    ACA Member

    yesterday at 20:16

    petkef wrote:
    Όταν πίνεις ρακιές και ακούς μουσική απ'το σύστημα του Αντώνη,σιγά μη σκεφτείς να βγάλεις βίντεο και φωτό!!!

    yesterday at 20:38

    petkef wrote:
    Το τελευταίο διάστημα γίνεται μια προσπάθεια απο κάποια συντονισμένα κυκλώματα με στόχο την υποβάθμιση του συστήματος του Αντώνη και ανάδειξη του δικού σου μέσα απο αυτές τις απαράδεκτες φωτογραφίες που προσβάλουν την αισθητική μας,σε αντίθεση με αυτές που έχουν τραβηχτεί σε σένα απο τον ίδιο και είναι τουλάχιστον για κορνίζα. Μην ξεχνάμε ότι ο Βασίλης είναι πολύ καλός σου φίλος.

    Πέτρο μέσα σε λίγα λεπτά έγραψες 2 ποστ, που στο ένα δικαιολογείς τις κακές φωτογραφίες και στο άλλο μιλάς για συντονισμένα κυκλώματα, επίσης κλείνοντας το ποστ, αναφέρεσαι στο όνομα μου (σαν φίλο του Χρήστου & που είμαι άλλωστε) και έτσι φαίνεται ότι εμπλέκομαι και εγώ σε αυτά!

    Θα ήθελα σε παρακαλώ να μου υποδείξεις αυτά τα κυκλώματα και ποιοι είναι αυτοί από πίσω, επίσης που εμπλέκομαι εγώ με αυτούς!

    Μια φορά έχω μιλήσει για σύστημα και αυτή είναι του Αντώνη και είπα στην πρώτη σελίδα:
    Μακράν το καλύτερο σύστημα που έχω ακούσει έως σήμερα!

    Επειδή θα συμφωνήσω με τον όρο “απαράδεκτες φωτογραφίες & βίντεο” και για να μην προσβάλουν την αισθητική μας, τις αφαίρεσα και άφησα μια φωτογραφία που είμαι με τον Αντώνη και με κάνει περήφανο που στην ζωή μου γνώρισα αυτόν τον άνθρωπο & φίλο!

    ΥΓ. Εάν διαβάσετε καλύτερα, δικαιολόγησα τον λόγο γιατί δεν τραβήχτηκαν κάποιες φωτογραφίες.

    VasilisM wrote:
    Εν μέρει έχει δίκιο και εγώ τους τα έλεγα στην Κρήτη, άσε που περιμέναμε και τον Κοτσίδη και μας την έκανε...
    33  14 Nov 2013  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Βασίλη,είναι απ'αυτά τα πετυχημένα αστεία μου που μόνο εγώ τα καταλαβαίνω.Μιά χαρά είναι οι φωτό και το βίντεο,ειδικά το τραγούδι που ακούγεται είναι σούπερ,δεν το ήξερα.

    34  14 Nov 2013  
  • VasilisM

    VasilisM

    ACA Member

    Δεν υπάρχει θέμα παρεξήγησης, άλλωστε υπήρχε μια "συνωμοσία" ...όσο έλειπα στην Κρήτη και επειδή αυτοί είναι ιντριγκαδόροι... είπα λες...

    Την καλημέρα μου!

    35  14 Nov 2013  
  • Anton

    Anton

    ACA Member

    Πετρο και γω σε καταλαβαινω, ξερω το χιουμορ σου και μ᾽αρεσει…
    Απορω που σε παρεξηγουν, γιατι ειναι προφανες…., απορω κ με το Βασιλη, που δεν τοπιασε, γιατι εχει επισης καταπληκτικο χιουμορ, ολο πλακες καναμε εδω κατω..
    Οπως και ο Dapost, πλακα κανει…, αλλα ο Gonis δεν τοπιασε… βρε Gonis μονο απο μενα δεχεσαι την πλακα?

    petkef wrote:
    Βασίλη,είναι απ'αυτά τα πετυχημένα αστεία μου που μόνο εγώ τα καταλαβαίνω.Μιά χαρά είναι οι φωτό και το βίντεο,ειδικά το τραγούδι που ακούγεται είναι σούπερ,δεν το ήξερα.
    36  14 Nov 2013  
 
page 3/15 rows 12/169 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 45ms (18 queries, 7ms)