Μηνιαία Συνάντηση ACA 2 Νοε 2013, Επαμ. Τσάντης (#5)

  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    E, είπα να το ανταποδώσω στον Πάνο, οπότε έχει και αυτός μία ανάλογη φωτογραφία με τον Γιώργο Χ.

    Με την ευκαιρία σας υπενθυμίζω ότι ο Πάνος έχει μεγάλο ταλέντο στην Φωτογραφία και ελπίζω να συνεχίσει να τροφοδοτεί το θέμα του με νέες λήψεις!!!

    49  3 Nov 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Παρέες υπήρχαν παντού!!
    Σε όλα τα επίπεδα του σπιτιού!!

    Αλλά πώς να το κάνουμε;
    Έχουμε και μεις μια ιδιαίτερη συμπάθεια σε κάποιους ανθρώπους!
    Έτσι, γιατί έτυχε!

    Αλλά και οι ίδιοι το ξέρουν, γι αυτό χαμογελούν με σημασία!
    Μάνος και Απόστολος (Είδατε που έκοψα τον πληθυντικό; Έκανα πολύ σημαντική πρόοδο τελευταία!!!)

    50  3 Nov 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Και λόγω της προαναφερθείσας συμπάθειας, δέχθηκα με χαρά να έχω μια φωτογραφία με τον Απόστολο, ο οποίος σημειωτέον χθες βρισκόταν σε πολύ καλή διάθεση!!!

    Επίσης έχει την τύχη να είναι παππούς τριών πανέμορφων εγγονιών!
    Άντε και στα δικά μου (για τα εγγόνια εννοώ )!

    51  3 Nov 2013  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Μόλις έγραψα ένα μεγάλο κείμενο το οποίο κατά λάθος χάθηκε............ Κρίμα.

    Θα επανέλθω κι εγώ με σχόλια και πλούσιο υλικό. Σήμερα η ημέρα ήταν γεμάτη με ανεβάσματα αλλά και το κείμενο της συνάντησης μαζί με άλλες υποχρεώσεις γι αυτό και δεν είχα διαδικτυακή δραστηριότητα.

    52  3 Nov 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Ξέρετε την αγάπη του Μάνου για τα έργα τέχνης!
    Του κινεί το ενδιαφέρον κάθε τι πρωτότυπο που έχει σχέση με την τέχνη!

    Ομολογώ ότι δεν είχα προσέξει στο χώρο αυτό το έργο και δεν μπορούσα να καταλάβω τι είναι αλλά αυτό δεν είχε σημασία για το Μάνο!

    Ήθελε μια φωτογραφία και την είχε!!!

    53  3 Nov 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Κρίμα βρε Πάνο!

    Θα περιμένουμε και τα δικά σου σχόλια μαζί με τις φωτογραφίες και το βίντεο!!
    Καλή δύναμη!

    54  3 Nov 2013  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Πραγματικά ήταν πολύ μεγάλο και έβγαλα και την ψυχή μου για όλους...

    Την αγάπη σε όλους. Θα το ξαναγράψω άλλη στιγμή.

    55  3 Nov 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Οι συζητήσεις συνεχίστηκαν μέχρι αργά για το λόγο ότι όλοι περνούσαν εξαιρετικά και κανείς δεν κοιτούσε το ρολόι του!
    Όταν η παρέα στο σαλόνι άρχισε να αραιώνει, κάπου αλλού μαζευόμασταν!
    Για μια ακόμη φορά στο χώρο ακρόασης για συνέχεια της μουσικής διαδρομής που μας προσέφερε ο Νώντας!

    Η φιλοξενία ήταν άψογη από όλες τις πλευρές και όσες φορές να πούμε στον Νώντα και την Μαριέτα πως τους ευχαριστούμε, μάλλον θα είναι λίγο...

    56  3 Nov 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Θέλω να γράψω κάτι σαν επίλογο, αλλά δεν βρίσκω αυτό που θα αντιπροσωπεύει πλήρως αυτό που θέλω να πω...

    Σήμερα, δεν ακολούθησα την συνήθη πρακτική μου, να δίνω ένα τίτλο στην αρχή της παρουσίασής μου.
    Θα το κάνω τώρα, δανειζόμενη μια φράση που με αγγίζει πάντα και που μου ήρθε αυθόρμητα την πρώτη στιγμή που βρέθηκα στον συγκεκριμένο χώρο ακρόασης, το μουσικό καταφύγιο του Νώντα!

    Η φράση αυτή ακουγόταν συνέχεια στα αυτιά μου και στριφογύριζε συνέχεια στο μυαλό μου, καθώς διαπίστωνα λεπτό με το λεπτό την σημασία της μουσικής στην ζωή του οικοδεσπότη.
    Με πόση συνέπεια, σοβαρότητα, ακρίβεια, πειθαρχία και οργάνωση αντιμετωπίζει το θέμα της μουσικής, καθώς και τι σημαίνει Κυριακή πρωί στο Μοναστηράκι για οποιονδήποτε ψάχνεται και αναζητεί καινούργια και παλιά δεδομένα στο μουσικό στερέωμα!

    Ο Νώντας δεν σου αφήνει περιθώρια να αμφισβητήσεις αυτά που λέει. Τα υπερασπίζεται με δύναμη και πάθος και οι πληροφορίες που παραθέτει είναι τσεκαρισμένες και απολύτως διασταυρωμένες, οπότε απλά έχεις την ευκαιρία να ακούς και να μαθαίνεις.

    Να μαθαίνεις και να ελίσσεσαι πέρα από τα καθιερωμένα, από τα απλά και τυπικά,
    να ακούς, να εγκρίνεις, να απορρίπτεις, να αναζητάς, να βρίσκεις, να ταξιδεύεις, να φτάνεις στο απόλυτο και στο τέλειο πατώντας πάνω στις νότες που ξεπηδούν από κάθε γωνιά, από κάθε σημείο, διεκδικώντας την αλήθεια που κουβαλούν!

    Όλα αυτά βρίσκονται εκεί, σε αυτό το χώρο, σε απόλυτη και διαρκή τάξη, διαφυλαγμένα με φροντίδα σε αυτά τα σπάνια και πολύτιμα βινύλια που έχουν τη θέση τους εκεί που τους αξίζει!

    Όλα αυτά έφερναν στο νου μου ξανά και ξανά την ίδια φράση:

    Χωρίς τη μουσική η ζωή θα ήταν ένα λάθος

    57  3 Nov 2013  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Μπραβο ρε παιδια , υπεροχα για μια ακομη φορα!

    58  4 Nov 2013  
  • antonisgr

    antonisgr

    Registered

    μπράβο στον οικοδεσπότη , μπράβο και στους τυχερούς που παρευρέθησαν

    59  4 Nov 2013  
  • UltraKops

    UltraKops

    ACA Member

    Θα ήθελα να ευχαριστήσω κι εγώ τον φίλο Νώντα για την υπέροχη βραδυά/event/meeting που απολαύσαμε όλοι μαζί με τα hilarious σχόλια του gold member ή goldfinger Νώντα.
    Σίγουρα όλοι (κι αυτοί που δεν τον ήξεραν) κατάλαβαν ότι το χρυσό σύστημα, η χρυσή δισκοθήκη βασικά κρύβει έναν χρυσό άνθρωπο με τεράστιο πάθος και αγάπη για τη μουσική και τα βινύλια........

    60  4 Nov 2013  
 
page 5/7 rows 12/79 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 71ms (19 queries, 41ms)