SONUS AETERNA !!! (#5)

  • antkots

    antkots

    Registered

    Ρε τι κανουν αυτες οι παλιοκορνες..........

    49  27 May 2014  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    takis6c33 wrote:
    Δημητρη, ο Σταματης πλεον εχει μεγαλες προσδοκιες!!
    Καταλαβε επιτελους οτι με τα 8ιντζα 10ιντζα το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να τους βαλεις μια ατσαλινα και να τα κανεις ακουστικα!

    Έτσι ειναι. Μέχρι που βάζεις να ακούσεις μια φωνή και το στόμα της τραγουδίστριας εχει το μέγεθος του King Kong. Ασε που τις περισσότερες φορές δεν εισαι σίγουρος αν ειναι τραγουδιστής ή τραγουδίστρια.

    50  27 May 2014  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Αυτο που ακουσα παντως το Σαββατο, φωνακλάδικο δεν ήταν.

    51  27 May 2014  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    Mikekan wrote:
    Έτσι ειναι. Μέχρι που βάζεις να ακούσεις μια φωνή και το στόμα της τραγουδίστριας εχει το μέγεθος του King Kong. Ασε που τις περισσότερες φορές δεν εισαι σίγουρος αν ειναι τραγουδιστής ή τραγουδίστρια.

    Μιχαλη αυτο φοβομουν και εγω αλλα σε αυτο το ηχειο δεν ηταν ετσι.
    Ηταν ολα στην σωστη διασταση.

    52  27 May 2014  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Ναι μωρέ, δεν είμαι απόλυτος, αλλά αυτά είναι συνήθη προβλήματα κορνο-ηχείων.

    53  27 May 2014  
  • antkots

    antkots

    Registered

    Γιατι βρε Τακη ...ισχυει κατι αναλογο για το 9800 ??

    54  27 May 2014  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    Αντωνη σου εχω πει την γνωμη μου για το συστημα σου και ξερεις ποσο μ αρεσει!

    Εδω ειναι κατι αλλο. Εδω ακους dragster!!

    Την σταθμη που εχεις [ρουφωντας] τους δυο μονομπλοκ σου , σε αυτο το ηχειο τις παιρνεις με λιγα μολις βατακια .

    55  27 May 2014  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    επισης να πω οτι το δικο σου ηχειο δεν ανηκει στον extreme κορνατο κοσμο για να εχει τα προβληματα που κανει αναφορα ο Μιχαλης.

    56  27 May 2014  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    υπαρχει και ο τριτος πολος.

    57  28 May 2014  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Aντώνη μιλάω για τις παραδοσιακές κόρνες, όχι για ένα ηχείο σαν το δικό σου.

    58  28 May 2014  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Περίεργο "φαινόμενο" οι κόρνες,κυρίως εκείνες που "παίζουν" με συνθετικά υλικά.Κατά κάποιο περίεργο τρόπο τα υλικά ακούγονται και συμβάλουν σε ποιό σωστή τονικότητα (όσο αυτό είναι εφικτό σε μια κόρνα).
    Θεωρώ το ξύλο το καλύτερο υλικό.

    59  28 May 2014  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    Πετρο καλημερα.
    Αυτο που λες ισχυει. Συνηθως ομως σε κορνες που το παχος του συνθετικου υλικου ειναι πολυ λεπτο και παρουσιαζουν διαφορους συντονισμους.
    Στο εν λογω ηχειο το παχος της ειδικης εποξικης ρυτινης που ειναι κατασκευασμενες οι κορνες ειναι τουλαχιστον εξωπραγματικο.
    Αν ακουμπησεις μια κορνα ΠΟΛΥ γνωστου Γερμανου κατασκευαστη και μετα πας σε αυτες μονο τοτε θα δεις την διαφορα. Του Γερμανου μοιαζουν σαν λεπτη φετα απο μπεικον!

    60  28 May 2014  
 
page 5/19 rows 12/221 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 47ms (18 queries, 8ms)