Παιζει αραγε? (#3)

  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Toptubes wrote:
    Και τι να σχολιάζουμε ρε συ?? Τα ηχεία που θέλεις εσύ?

    To dac!

    25  4 Nov 2011  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Για πες, για πες τι DAC έχει αυτός ο άσχετος που πήγε και αγόρασε TIDAL? Στο λέω γιατί έχουμε και έναν τέτοιον στο σύλλογο μας.

    26  4 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Καλύτερα να σας πει το μέλος geopolitis που το έχει στη κατοχή του εδω και αρκετό καιρο!

    27  4 Nov 2011  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Mike...Το πάς για πικάπ????????

    Moved on 2011-11-07 10:23:21 from «Lyra Kleos MC Phono Cartridge»

    28  6 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Κάποια στιγμή, who knows!

    Moved on 2011-11-07 10:23:21 from «Lyra Kleos MC Phono Cartridge»

    29  6 Nov 2011  
  • geopolitis

    geopolitis

    Registered

    Καλο DACακι δε λεω!!!!!

    Με το συγκεκριμενο DAC εισαι με τα σημερινα δεδομενα κοντα στο τελος του δρομου...

    Δε το εχω ακουσει συγκριτικα διπλα σε πολλα αλλα DAC παρα μονο στο Emm Labs Dac2 (σε 3 διαφορετικα συστηματα!!) αλλα ειχα και το Weiss Medea οποτε μαλλον εχω μια πολυ καλη ιδεα τι κανει...

    30  6 Nov 2011  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    geopolitis wrote:
    Καλο DACακι δε λεω!!!!!
    Με το συγκεκριμενο DAC εισαι με τα σημερινα δεδομενα κοντα στο τελος του δρομου...
    Δε το εχω ακουσει συγκριτικα διπλα σε πολλα αλλα DAC παρα μονο στο Emm Labs Dac2 (σε 3 διαφορετικα συστηματα!!) αλλα ειχα και το Weiss Medea οποτε μαλλον εχω μια πολυ καλη ιδεα τι κανει...

    καλησπέρα...

    Για γράψε μας δυο λόγια με ποιο συνδυασμό, με τι διασυνδέσεις και με τι υλικό το έχεις ακούσει...

    Και ακόμα με ποιον συνδυασμό θεωρείς πως πήρες τα μέγιστα...

    Αλήθεια... το έχει ακούσει κανείς(εσύ η κάποιος άλλος) με transport και red book ???

    31  6 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    geopolitis wrote:
    Καλο DACακι δε λεω!!!!!
    Με το συγκεκριμενο DAC εισαι με τα σημερινα δεδομενα κοντα στο τελος του δρομου...
    Δε το εχω ακουσει συγκριτικα διπλα σε πολλα αλλα DAC παρα μονο στο Emm Labs Dac2 (σε 3 διαφορετικα συστηματα!!) αλλα ειχα και το Weiss Medea οποτε μαλλον εχω μια πολυ καλη ιδεα τι κανει...

    Ανδρέα θα το αφήσεις αναπάντητο αυτο?

    32  6 Nov 2011  
  • geopolitis

    geopolitis

    Registered

    Manos_Bits wrote:
    καλησπέρα...
    Για γράψε μας δυο λόγια με ποιο συνδυασμό, με τι διασυνδέσεις και με τι υλικό το έχεις ακούσει...
    Και ακόμα με ποιον συνδυασμό θεωρείς πως πήρες τα μέγιστα...
    Αλήθεια... το έχει ακούσει κανείς(εσύ η κάποιος άλλος) με transport και red book ???

    Ο ενας συνδυασμος ηταν με ηχεια Hyperion Sound HPS-938 προενισχυτη Sovereign Director και τελικο Sovereign Glory. το δευτερο συστημα ηταν με ηχεια Tidal Piano Cera προενισχυτη Sovereign Director και τελικο Sovereign Power. To τριτο συστημα ηταν με προ και τελικο της Cat και ηχεια παλι τα Tidal Piano Cera. Και στις 3 περιπτωσεις η πηγη ηταν ο συνδυασμος Mac/Amarra με συνδεση ειτε μεσω firewire interface της Weiss στο συστημα των CAT με USB συνδεση μεσω Hiface Evo με super εξωτερικο τροφοδοτικο.Υλικο ποιοτητας CD σε αρχεια Aplee Lossless. Και στις 3 περιπτωσεις το dac αναφορας ηταν το Emm Labs Dac2.

    Πολυ συντομα το μεγαλο πλεονεκτημα απεναντι στο προηγουμενο Weiss Medea και σε Emm Labs ειναι οτι ειναι ετσι τιουναρισμενο ωστε να ακουγεται πολυ πιο αναλογικο και φυσικο ( κυριως σε πιανο, βιολι, ακουστικη κιθαρα οι διαφορες ειναι εντονες). Επισης στο δικο μου συστημα εχει αρκετα μεγαλυτερο soundstage απο το Weiss Medea.

    Ξεχασα να αναφερω οτι το συγκρινα σπιτι μου και με το καινουργιο dac της AMR. Εξαιρετικο dac για την κατηγορια τιμης του και αρκετα παραπανω αλλα σε αναλυση η διαφορα με το το Vekian ηταν ψιλοχαωδης...

    33  6 Nov 2011  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Φίλοι μου συγνώμη για την ερώτηση αλλά για μας τους ποιο μεγάλους...τι γλώσσα είναι αυτή που μιλάτε??

    34  6 Nov 2011  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Mikekan wrote:
    Κάποια στιγμή, who knows!

    Φίλε να το δω και αυτό και τι στον κόσμο!!!

    Moved on 2011-11-07 10:23:21 from «Lyra Kleos MC Phono Cartridge»

    35  6 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Χαχα, θα σου κάνω εντατικά Κυριακο!

    36  7 Nov 2011  
 
page 3/4 rows 12/46 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 45ms (18 queries, 6ms)