Metric Halo!!!Ένα τεχνολογικό θαύμα!!! (#2)

  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    1ον Mηχανάκι που στο αναλογικό του στάδιο, έχεις του συγκεκριμένους τελεστικόυς (0.1 cents ο ένας), - ή οποιοδήποτε τελεστικό, μπορεί να είναι στη καλύτερη περίπτωση μία ιδιοφυής σχεδίαση με ένα καλό ήχο. Μέχρι εκεί. Αυτά για τον ήχο του. Εννοείται ότι έχει πολλές άλλες δυνατότητες σε άλλους τομείς.

    2ον DAC με προ απλά δεν.

    Just my 2 cents

    13  1 Mar 2011  
  • Trouble

    Trouble

    ACA Member

    Good 2 cents Mike......

    14  1 Mar 2011  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Mike όπως βλέπεις στο avsite στις αναφορές του προιόντος ως αυτόνομο dac και μόνο κρατάω πολύ τα λόγια μου.

    Πάρα πολύ θα έλεγα...

    Το οτι το αποτέλεσμα ακούστηκε μαγικό δέν παύει να κάνει το dac του μηχανήματος εξαιρετικό όχι όμως όσο ένα weiss.

    Βέβαια πάλι λέω οτι κοιτάμε το 7% του μηχανήματος αν το βλέπουμε απο τη ξερή σκοπιά του dac.

    15  1 Mar 2011  
  • Trouble

    Trouble

    ACA Member

    Τι τιμη εχει στην Ελλαδα Αλεξ? Ολα μαζι...

    16  1 Mar 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Δεν διαφωνώ, αλλά το 99.9999% των χρωστών ενδιαφέρεται για το πως παίζει σαν DAC. Oύτε σαν προενισχυτής, ούτε σαν DSP etc.

    Δηλαδή γιατί ΚΑΝΕΝΑ από τα κορυφαία DAC του πλανήτη δεν χρησιμοποιεί τελεστικούς στο αναλογικό στάδιο. Θα υπάρχει κάποιος λόγος!

    Το συγκεκριμένο μηχανάκι΄είναι μία πολύ καλή λύση. Μέχρι εκεί. Το Σάββατο θα το ακούσω για να μπορώ να πω περισσότερα.

    17  1 Mar 2011  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Mikekan wrote:
    Δεν διαφωνώ, αλλά το 99.9999% των χρωστών ενδιαφέρεται για το πως παίζει σαν DAC. Oύτε σαν προενισχυτής, ούτε σαν DSP etc.
    Δηλαδή γιατί ΚΑΝΕΝΑ από τα κορυφαία DAC του πλανήτη δεν χρησιμοποιεί τελεστικούς στο αναλογικό στάδιο. Θα υπάρχει κάποιος λόγος!
    Το συγκεκριμένο μηχανάκι΄είναι μία πολύ καλή λύση. Μέχρι εκεί. Το Σάββατο θα το ακούσω για να μπορώ να πω περισσότερα.

    ωραία!!περιμένω αποτελέσματα!!!!

    18  1 Mar 2011  
  • Trouble

    Trouble

    ACA Member

    Lets see how you rate it Mike!! I'm curious..

    19  1 Mar 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Ιll keep you posted!

    20  1 Mar 2011  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    αν γίνει κάποια οργανωμένη(η μη) σύναξη για ακρόαση της φέτας, ρίχτε σύρμα... είμαι μέσα κι εγώ...

    21  1 Mar 2011  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    Είμαι όλος αυτιά.
    Αν κάνετε κάποια σύναξη ρίξτε μου κανένα τηλέφωνο.

    22  1 Mar 2011  
  • vlasis

    vlasis

    Registered

    Μαλλον θα παρει σειρα ο Κυριακος το χρυσο μου.........προβλεπω να γινεται κολαση με τα Alexandria!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Παντως περαν της πλακας ....θεωρω οτι ειναι ενα εξαιρετικο μηχανημα για καθε σπιτικο.

    Οι παραμετροποιησεις που μπορει καποιος να κανει .το οτι μπορεις να μετρησεις με το αναλογο προγραμμα τον χωρο σου και επειτα να tunaρεις την Metric με βαση τις προιγουμενες μετρησεις και να την βαλλεις να παιξει αυτο το θεωρω ειλικρινα το ιδανικο!!!!

    Δεν ειπα και ουτε προκειται να πω οτι καποιος που προχωρα στην αγορα της ελυσε τα παντα η οτι ειναι ο απολυτος κονβερτορας η προενισχυτης...........ειναι ενα εξαιρετικο μηχανημα πολλων χρησεων και αυτο που κανει το κανει ιδανικα τηρωντας απολυτα τα πρωτoκολλα της AES σχετικα με τον ηχο.....

    Μην γελιομαστε.....σιγουρα για ολους εμας τους fun του καλου και πιστου ηχου μπορει να μας ξενιζει,σιγουρα ως εφαρμογη μιας διαφοροποιει τα πιστευω μας,ομως η εξελιξη εχει μπει για τα καλα στο παιχνιδι ......δεν ξερω ,θα ηθελα ομως να σας πω οτι δεν περιμενα αυτο που ακουσα και οι ενδοιασμοι μου ηταν πολλοι και μαλιστα πριν την ακροσαη σε ενα φιλαρακι του ειπα οτι ειμαι πεπεισμενος οτι θα εχουμε εναν μονιτορ ηχο με υψιλες τονισμενες και λεπτοηχες.....επεσα εξω βρε παιδια...η μαλλον την πατησα και αυτο που εισεπραξα ηταν ενα αποτελεσμα ακρως ισσοροπημενο με μια εικονα υποδειγματικη μια περιγραφη που μας καθηλωσε 6 ατομα παροντες......το οτι ο προ μου δεν οδηγαει απολυτα τον τελικο μου αυτο δεν το θεωρω προτερημα της Metric απλα οτι ειναι ικανη να κανει και αυτο!!!!

    23  2 Mar 2011  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    Γειά σου Vlasi.
    Νομίζω ότι μας τάραξες τα νερά για τα καλά !
    To επιπλέον interconnect δεν μας τα χαλάει λίγο;
    Ένα παραπάνω μηχάνημα στο σύστημα όσο καλό και αν είναι, δεν έχει και κάποια πλην ;

    24  2 Mar 2011  
 
page 2/4 rows 12/45 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 34ms (18 queries, 5ms)