Αχ …αυτή η κεφάλα μου! (#9)

  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Νομίζω πάντως οτι ασχολούμαστε με τα πίτουρα την ίδια ώρα που ένα μέλος του φόρουμ "ανακοίνωσε" οτι αγόρασε το SP-10. Για να μήν ξεχνιόμαστε λοιπόν το SP-10 είναι ίσως ένας απο τους κορυφαίους αντιπροσώπους των DD υλοποιήσεων ακόμα και σήμερα.

    Αντί λοιπόν να αναλωνόμαστε σε ανούσιους τσακωμούς ας δώσουμε λίγο σημασία στην ουσία.

    97  5 May 2014  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    Βλαση συμφωνω οτι τετοιου ειδους δημοσιες κοντρες δεν οφελουν κανεναν και τιποτα!
    Ολοι μας καποτε απο καποιον [μαθαμε].
    Ας μεγαλωσουμε επιτελους και οι δημοσιες κουβεντες να ειναι με ουσια , αλλα και λυσεις σε διαφορους προβληματισμους που εχουμε ολοι οσοι εχουμε αυτο το [μπελαλιδικο χομπι!]

    98  5 May 2014  
  • kostas_papas

    kostas_papas

    Registered

    VLASSIS_S wrote:
    Σταματη καλημερα, σου ζητω εκ των προτερων συγγνωμη που ανακατευομαι, αλλα ετσι μου βγαινει. Γραφτηκαν τοσα πραγματα και την πεσατε στον Βασιλη με τον Παπα, για να μαθουμε οτι ο Ραουλ δεν ειναι ποδοσφαιστης αλλα χαιφιντελας τον οποιο αντεγραψε ο Δασκαλος με σκοπο να πουλησει μουρη. Λες και ο Ραουλ ανακαλυψε τον τροχο και ο Δασκαλος τον αντεγραψε.
    Τσιμπησε ο Δασκαλος και βγηκε να απαντησει.
    Ξερεις καλυτερα απο εμενα οτι ο Βασιλης εχει πραγματικα βοηθησει πολυ κοσμο στα αναλογικα και εσενα προσωπικα νομιζω, αυτο ισως δεν αρεσε στον Παπα και ξεκινησε η ιντριγκα. Ξερεις οτι εχω σκοτωθει μαζι του και μπορει και να ξανασκοτωθουμε αλλα το κρατησαμε μεταξυ μας. Αυτη η δημοσιοποιηση της κοντρας σας με βρισκει ασυμφωνο.
    Επειδη οπως λεει και ο Μπιτς ειμαι πλεον ειρηνιστης (λογω ηλικιας μαλλον) , με χαλανε οι προσωπικες κοντρες. Ελπιζω να σταματησει εδω.
    Φιλικα !!!!

    Βλαση καλημερα !

    Με τα λεγομενα σου δειχνεις οτι εγω βρισκομαι πισω απο τις καταστασεις ωστε να δημιουργηται ιντριγκα.

    Επισης γραφεις οτι του την "πεσαμε" ο Σταματης κι εγω...

    Επειδη αναφερεσαι λοιπον στο ονομα μου, σου λεω ευθεως οτι αυτο που γραφεις ειναι τελειως αναληθες.

    Σε καλω σε ανακληση, η στην παραθεση στοιχειων που να το τεκμηριωνουν.

    Εαν ειναι μια δικη σου εκτιμηση της στιγμης, θα μπορεσω να την θεωρησω απλα επιπολεη και να το προσπερασω !!!

    Φιλικα

    99  5 May 2014  
  • VasilisM

    VasilisM

    ACA Member

    Διευκρίνηση για τυχόν παρεξηγήσεις... εγώ δεν αισθάνομαι ότι μου την "έπεσαν"... απλά είναι γνωστές οι (χρόνιες) διαφωνίες / κόντρες με κάποιους και ούτε ζήτησα κάποια αποκλειστικότητα με τον Ραούλ, έχω κάνει στο παρελθόν άπειρες αναφορές για αυτόν στο avsite!

    Εγώ απλά λέω ότι όλη η ιστορία περί εξαφάνιση κεφαλής και όποιον δοκιμών είναι φανταστική ιστορία (δηλαδή για το θεαθήναι) και το υποτιθέμενο πλατό των δοκιμών είναι καθοδόν... το μόνο αληθές (προς το παρόν) είναι ένα πλίνθ!

    100  5 May 2014  
  • Anton

    Anton

    ACA Member

    AlexD wrote:
    Anton βρε σύ τί αρπάζεσαι? Δέν είπε κανείς κάτι. Βασικά δέν νομίζω να κατάλαβε κανείς κάτι. Κάτι για τέστ ακούω, κάτι για κεφαλές αλλα δέν έχουμε δεί ακόμα κάτι οπότε μήν αρπάζεσαι έτσι.
    Περιμένουμε το τέστ, τα αποτελέσματα του και φυσικά όποιος επιθυμεί γράφει και δύο κουβέντες παραπάνω.

    Αλεξ απαντω επειδη εισαι εσυ: Μπαινει καποιος στο φορουμ, δειχνει φωτο με ενα πλατω κ βραχιονα Victor και λεει οτι ψαχνεται για MC (αντι ΜΜ που εχει και λεει οτι παιζει πολυ καλα) για το βραχιονα και το πλατω του. Εσυ για ποιο βραχιονα και πλατω καταλαβαινεις οτι ψαχνει κεφαλη? Εγω καταλαβαινω αυτα που ειναι στη φωτο. Καθομαι και ψαχνομαι λοιπον τι ειναι αυτα που δειχνει, αν μπορω να βοηθησω.
    Μετα την πρωτη μου αναφορα για τις Jico SAS βελονες ακολουθει μια πρωτοφανης και κακεντρεχης επιθεση εναντιον του Βασιλη, χωρις προφανη λογο, εικαζω εξ αιτιας καποιας κοντρας μεταξυ τους.
    Στην εξελιξη της "συζητησης", αποκαλυπτεται οτι το πλατω ειναι αλλο και ο βραχιονας ειναι ο 3009 αλλα παιζει και ο 3012...
    Μπαινω και γω σε ενα φορουμ, λεω οτι θελω να αλλαξω το τιμονι στο μηχανακι μου, ποσταρω και μια φωτο απο ενα Honda XLR 250, λενε διαφοροι διαφορα και γω αρχιζω και την πεφτω σε καποιον που εχει πολλες γνωσεις και εμπειρια στα τιμονια, εχει βοηθησει αφιλοκερδως παρα πολλους μηχανοβιους και εμενα μαζι, στο τελος δε λεω οτι το μηχανακι μου ειναι ενα BMW 1200 GS, αλλα παιζει και το Adventure...
    Εσυ τι συμπερασμα βγαζεις? Οτι ενδιαφερομαι για τιμονι, ή οτι με αφορμη την αλλαγη του τιμονιου, εχω άλλα πραγματα στο μυαλο μου, χωνοντας τα σ' αυτον που με ειχε βοηθησει?
    Αυτο εγω, την ολη συμπεριφορα αλλα και τακτικη τη θεωρω απαραδεκτη και ανηθικη, γιαυτο τα πηρα...

    101  5 May 2014  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    VasilisM wrote:
    Διευκρίνηση για τυχόν παρεξηγήσεις... εγώ δεν αισθάνομαι ότι μου την "έπεσαν"... απλά είναι γνωστές οι (χρόνιες) διαφωνίες / κόντρες με κάποιους και ούτε ζήτησα κάποια αποκλειστικότητα με τον Ραούλ, έχω κάνει στο παρελθόν άπειρες αναφορές για αυτόν στο avsite!
    Εγώ απλά λέω ότι όλη η ιστορία περί εξαφάνιση κεφαλής και όποιον δοκιμών είναι φανταστική ιστορία (δηλαδή για το θεαθήναι) και το υποτιθέμενο πλατό των δοκιμών είναι καθοδόν... το μόνο αληθές (προς το παρόν) είναι ένα πλίνθ!

    Bασιλη, δεν ειναι ετσι.
    Οι δοκιμες εχουν γινει!!Δεσμευομαι να μην μιλησω!! Απλα γνωριζεις την μουρλια του Σταματη . Πιστεψε με εχει τον λογο του!! Το πλατο ειναι πολυ καιρο στο επιπλο του!!
    Οσο για την κεφαλη που του πηγα θελεις μημπως να την βγαλω φωτο;
    Τεσπα, δεν νομιζω οτι πρεπει να το τραβατε αλλο!!!

    102  5 May 2014  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    Δεν θελω να δωσω και αλλη εκταση στο θεμα αλλα επρεπε να απντησω γιατι εμμεσως πλην σαφως βγαινω και εγω κατα τα γραφωμενα του φιλου Βασιλη [και το εννοω το φιλος] οτι πηρα μερος σε μια ανυπαρκτη δοκιμη!

    103  5 May 2014  
  • kostas_papas

    kostas_papas

    Registered

    Τακη δεχεσαι να μας αποκαλει δηλαδη "ψευτες" ?

    VasilisM wrote:
    Εγώ απλά λέω ότι όλη η ιστορία περί εξαφάνιση κεφαλής και όποιον δοκιμών είναι φανταστική ιστορία (δηλαδή για το θεαθήναι) και το υποτιθέμενο πλατό των δοκιμών είναι καθοδόν... το μόνο αληθές (προς το παρόν) είναι ένα πλίνθ!

    Και δεν ειναι ο μονος,,

    Anton wrote:
    Επιπλεον θεωρω οτι μας δουλευτε εσυ και οσοι συμμετεχετε σ´αυτο που λετε δοκιμες.
    VLASSIS_S wrote:
    .. αυτο ισως δεν αρεσε στον Παπα και ξεκινησε η ιντριγκα.

    Εγω δεν το δεχομαι, επειδη θελει να δημιουργει εντυπωσεις...

    Φιλος - φιλος, αλλα καποια πραγματα εχουν και τα ορια τους !

    104  5 May 2014  
  • kostas_papas

    kostas_papas

    Registered

    Αλλα επειδη δεν ειναι εδω πεδιο προσωπικων αντιπαραθεσεων ας κανω τον "βλακα" και ας σταματησω !!!

    Θα μπορουσα να απαντησω και στον Αντωνη, αλλα πιστευω οτι αν δει λιγο πιο προσεκτικα τα κειμενα θα καταλαβει οτι ηταν λιγο υπερβολικος στην σταση του...

    105  5 May 2014  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    VLASSIS_S wrote:
    Σταματη καλημερα, σου ζητω εκ των προτερων συγγνωμη που ανακατευομαι, αλλα ετσι μου βγαινει. Γραφτηκαν τοσα πραγματα και την πεσατε στον Βασιλη με τον Παπα, για να μαθουμε οτι ο Ραουλ δεν ειναι ποδοσφαιστης αλλα χαιφιντελας τον οποιο αντεγραψε ο Δασκαλος με σκοπο να πουλησει μουρη. Λες και ο Ραουλ ανακαλυψε τον τροχο και ο Δασκαλος τον αντεγραψε.
    Τσιμπησε ο Δασκαλος και βγηκε να απαντησει.
    Ξερεις καλυτερα απο εμενα οτι ο Βασιλης εχει πραγματικα βοηθησει πολυ κοσμο στα αναλογικα και εσενα προσωπικα νομιζω, αυτο ισως δεν αρεσε στον Παπα και ξεκινησε η ιντριγκα. Ξερεις οτι εχω σκοτωθει μαζι του και μπορει και να ξανασκοτωθουμε αλλα το κρατησαμε μεταξυ μας. Αυτη η δημοσιοποιηση της κοντρας σας με βρισκει ασυμφωνο.
    Επειδη οπως λεει και ο Μπιτς ειμαι πλεον ειρηνιστης (λογω ηλικιας μαλλον) , με χαλανε οι προσωπικες κοντρες. Ελπιζω να σταματησει εδω.
    Φιλικα !!!!

    Ρε Βλάση τι να σου πω τώρα...

    Ξέρεις σε τι ύφος και με τι πάθος μιλάμε όλοι μας, αλλά το πράμα σοβαρεύει στο τέλος, πηγαίνοντας σε άλλο επίπεδο την κουβέντα κάθε φορά.

    Ούτε βρισίδια ούτε χαρακτηρισμοί έπεσαν. Από πλακίτσα ξεκίνησε (ξέρεις το χάρχαλο που κάνουμε όταν τα λέμε) και κατέληξε σοβαρά..

    Πάντως, η κουβέντα μας δεν είναι ο Raul και το πως διαχειρίζεται ο καθένας από εμάς τη βοήθεια που παρέχει.

    Όλοι μας βοηθηθήκαμε μεταξύ μας, αλλά και βοηθήσαμε. Δε μου αρέσουν τα θέσφατα όμως... φαντάζομαι ότι καταλαβαίνεις.

    Είμαστε μια μεγάλη παρέα, αλλά κατάντησε να υπάρχουν ηγέτες που γουστάρουν να σέρνουν την «αγέλη»..

    106  5 May 2014  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Anton wrote:
    Αλεξ απαντω επειδη εισαι εσυ: Μπαινει καποιος στο φορουμ, δειχνει φωτο με ενα πλατω κ βραχιονα Victor και λεει οτι ψαχνεται για MC (αντι ΜΜ που εχει και λεει οτι παιζει πολυ καλα) για το βραχιονα και το πλατω του. Εσυ για ποιο βραχιονα και πλατω καταλαβαινεις οτι ψαχνει κεφαλη? Εγω καταλαβαινω αυτα που ειναι στη φωτο. Καθομαι και ψαχνομαι λοιπον τι ειναι αυτα που δειχνει, αν μπορω να βοηθησω.
    Μετα την πρωτη μου αναφορα για τις Jico SAS βελονες ακολουθει μια πρωτοφανης και κακεντρεχης επιθεση εναντιον του Βασιλη, χωρις προφανη λογο, εικαζω εξ αιτιας καποιας κοντρας μεταξυ τους.
    Στην εξελιξη της "συζητησης", αποκαλυπτεται οτι το πλατω ειναι αλλο και ο βραχιονας ειναι ο 3009 αλλα παιζει και ο 3012...
    Μπαινω και γω σε ενα φορουμ, λεω οτι θελω να αλλαξω το τιμονι στο μηχανακι μου, ποσταρω και μια φωτο απο ενα Honda XLR 250, λενε διαφοροι διαφορα και γω αρχιζω και την πεφτω σε καποιον που εχει πολλες γνωσεις και εμπειρια στα τιμονια, εχει βοηθησει αφιλοκερδως παρα πολλους μηχανοβιους και εμενα μαζι, στο τελος δε λεω οτι το μηχανακι μου ειναι ενα BMW 1200 GS, αλλα παιζει και το Adventure...
    Εσυ τι συμπερασμα βγαζεις? Οτι ενδιαφερομαι για τιμονι, ή οτι με αφορμη την αλλαγη του τιμονιου, εχω άλλα πραγματα στο μυαλο μου, χωνοντας τα σ' αυτον που με ειχε βοηθησει?
    Αυτο εγω, την ολη συμπεριφορα αλλα και τακτικη τη θεωρω απαραδεκτη και ανηθικη, γιαυτο τα πηρα...

    Αντώνη συγνώμη που δεν ανέφερα από την αρχή, τις διαφοροποιήσεις που έκανα στη μάρκα, στο μοντέλο, στο καλώδιο, στον τρόπο στήριξης του πλατώ μου, στο βραχίονά μου, στις κεφαλές που θέλω να ακούσω, στις επιπλέον αλλαγές και στις δοκιμές που γίνονται σχεδόν κάθε μέρα, αλλά περιορίστηκα μόνο τα στοιχεία των specs!

    Είναι επιλογή μου να παρουσιάσω το οποιοδήποτε απόκτημά μου και τα συμπεράσματά μου, όποτε θέλω εγώ! Αντ’ αυτού επειδή ο Βασίλης καιγόταν τόσο πολύ να δει πως βγάζω τα συμπεράσματά μου, ήθελε την απάντησή μου.
    Και την πήρε.

    Μέχρι εδώ όμως!!!

    Σε παρακαλώ να με σέβεσαι όπως σε σέβομαι κι εγώ! Καραγκιοζιλίκια και τέτοιου είδους παρορμητικούς χαρακτηρισμούς και αμφισβητήσεις, από κάποιον που δεν με γνωρίζει προσωπικά, χωρίς να έχουμε πει ούτε μια καλημέρα, ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ!

    Sorry για το off topic.
    Συνεχίζουμε.

    107  5 May 2014  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    kostas_papas wrote:
    Τακη δεχεσαι να μας αποκαλει δηλαδη "ψευτες" ?
    Και δεν ειναι ο μονος,,
    Εγω δεν το δεχομαι, επειδη θελει να δημιουργει εντυπωσεις...
    Φιλος - φιλος, αλλα καποια πραγματα εχουν και τα ορια τους !

    Kωστα νομιζω οτι απαντησα σε προσωπικο επιπεδο . Συγνωμη αλλα θα ηθελα να μιλαμε στο ενικο προσωπο!! [ο καθενας για τον εαυτο του]
    Εγω ηρθα στον Σταματη γιατι μου ζητησε τις κεφαλες που εχω ,αλλα και να ακουσω το sp 10 με το προσωπικο μου phono.
    Tωρα αν θελει καποιος να νομιζει διαφορα δικαιωμα του. Την επωμενη φορα ας προσκληθει απο τον οικοδεσποτη.

    108  5 May 2014  
 
page 9/10 rows 12/111 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 91ms (19 queries, 48ms)
invisible cron image