Κυκλοφόρησε το Amarra 2.3.2 (#4)

  • andreasecon

    andreasecon

    ACA Member

    To Amarra (όπως και το Pure Music) είναι software μόνο για mac !

    37  28 Nov 2011  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    εχει κ κολπο να προσαρμοζεται παντω στις κεφαλες των πικαπ ???

    38  28 Nov 2011  
  • planitismetal

    planitismetal

    Registered

    Το Amara ή το foobar είναι καλύτερο? Ενδιαφέρομαι για πιθανολογούμενη αλλαγή από παράθυρα σε μήλο

    39  28 Nov 2011  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    planitismetal wrote:
    Το Amara ή το foobar είναι καλύτερο? Ενδιαφέρομαι για πιθανολογούμενη αλλαγή από παράθυρα σε μήλο

    εγώ δεν απαντώ γιατί έχω καταντήσει πια γραφικός...

    απλά όποιος απαντήσει, παρακαλώ ας δικαιολογήσει την απάντησή του τεκμηριωμένα και όχι με το στυλ 'το είπε ο τάδε γ@μ@τος γκουρού' που είναι στα στούντια από μωρό και τον βύζαινε η μάνα του πάνω στην κονσόλα του μιξάζ ενώ εκείνος έπαιζε με τις χαλασμένες 24κάναλες ταινίες...

    άντε γιατί τώρα τελευταία λόγω κρίσης μου φαίνεται πως πέφτει πολύ πίκατσου...

    40  28 Nov 2011  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    και πως μπορει δηλαδη καποια απαντηση να ναι "τεκμηριωμενη" ?

    οπως κ ποσο τεκμηριωμενη μπορει να ναι μια αλλη απαντηση πχ "ποια ειναι καλυτερη , μια koetsu η μια Lyra" και γιατι?

    41  28 Nov 2011  
  • planitismetal

    planitismetal

    Registered

    Επειδή είμαι νέος στο συγκεκριμένο φόρουμ, και δεν ξέρω τις απόψεις του καθενός ρωτάω... Γραφικοί ήταν όλοι οι πρωτοπόροι στην ιστορία του ανθρώπινου γένους!! Αλλά στο τέλος κατάφεραν και έγιναν σημείο αναφοράς, οπότε Manos_Bits, μπορείς να επαναληφθείς??? Ε φανταστικέ κύριε τροχονόμε???

    42  28 Nov 2011  
  • geopolitis

    geopolitis

    Registered

    μεταξυ των 2 προγραμματων που προαναφερθησαν, προτιμω το Amarra. Ενας απο τους λογους ηταν οτι ηταν πολυ πιο κοντα στον ηχο που επαιρνα απο το cd transport.... Το foobar ακουγοταν σαν τενεκες συγκριτικα.... Οι συγκρισεις εγιναν με παλαιοτερες εκδοσεις των δυο προγραμματων...

    43  28 Nov 2011  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    planitismetal wrote:
    Το Amara ή το foobar είναι καλύτερο? Ενδιαφέρομαι για πιθανολογούμενη αλλαγή από παράθυρα σε μήλο

    Το software ΔΕΝ παίζει... μάλλον πιο σωστά... ΔΕΝ πρέπει να παίζει... αυτό που παίζει είναι το DAC...

    Το καλύτερο software είναι αυτό που 'στέλνει' στο DAC ΑΥΤΟΥΣΙΕΣ και ΑΝΑΛΛΟΙΩΤΕΣ τις 'ψηφιολέξεις', τα bytes δηλαδή(τα οποία αποτελούνται από bits), για να αποκωδικοποιηθούν από το DAC και να γίνουν μουσική...

    Καμία μετατροπή ΔΕΝ πρέπει να γίνεται είτε σε επίπεδο software, είτε σε επίπεδο 'signal path'(διαδρομής του σήματος)... Τα DATA(ψηφιακό σήμα)πρέπει να αποστέλλονται με τον ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ δρόμο στο DAC που(συνήθως) έχει κυκλώματα στην είσοδο που 'καταλαβαίνουν' το φορμά του εισερχόμενου ψηφιακού σήματος και το χειρίζονται-επαναχρονίζουν-αποκωδικοποιούν κατάλληλα...

    44  28 Nov 2011  
  • planitismetal

    planitismetal

    Registered

    Άρα δεν έχει σχέση τι είδους πρόγραμμα χρησιμοποιούμε?

    45  28 Nov 2011  
  • nbullamatsis

    nbullamatsis

    Registered

    To amarra δεν το εχω ζήσει
    από οτι βγαινει σε παράθυρο ακουω καλύτερο το pure player του Πετραλια, οχι γιατί είναι φιλαράκι μου....
    Πλάνητη κατεβασε το, τζαμπα ειναι, και ακουσε το σε σχεση με το φουμπαρ.

    46  28 Nov 2011  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    planitismetal wrote:
    Άρα δεν έχει σχέση τι είδους πρόγραμμα χρησιμοποιούμε?

    Απολύτως ΚΑΜΙΑ... Κάθε πρόγραμμα πρέπει να είναι Bit Perfect...

    47  28 Nov 2011  
  • planitismetal

    planitismetal

    Registered

    Στην πράξη όμως είναι Bit Perfect???

    48  28 Nov 2011  
 
page 4/6 rows 12/69 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 35ms (18 queries, 6ms)