Ήχος Εικόνα Show 2016 (#7)

  • panelistas

    panelistas

    Registered

    Toptubes wrote:
    Έκθεση Ήχος Εικόνα, Αθήνα 2016, Radisson Blu Hotel
    ===============================
    Αγαπητοί μου φίλοι καλή Κυριακή σε όλους σας. Όπως όλοι ξέρετε εχθές και σήμερα, είναι το διήμερο που όλοι οι χαϊφινελιστές στην Ελλάδα περιμένουμε όλο τον χρόνο.
    Σας παρουσιάζω τις φωτογραφίες που έβγαλα εχθές, κατά την επίσκεψη μου στην έκθεση και θα ακολουθήσουν σήμερα το βράδυ και οι υπόλοιπες που θα βγάλω σήμερα.
    Το ποιο όμορφο σε αυτές τις εκθέσεις είναι ότι έχεις την ευκαιρία να συναντήσεις φίλους και γνωστούς και να κουτσομπολέψεις ανάλογα την περίπτωση.
    Οι φωτογραφίες είναι ανά όροφο και εταιρεία ώστε να έχετε μία εικόνα για το σύστημα ή τα συστήματα που παρουσίασε η κάθε εταιρεία.
    Ισόγειο και Πρώτος Όροφος
    =========================
    Audio Evolution (Αντώνης Σαρλάμης)
    ===============
    73  28 Nov 2016  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Πήγα στην έκθεση και εγώ αλλα για μία ακόμη φορά ... δέν άκουσα.

    Μήν κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλο μας στην έκθεση δέν ακούμε. Πάμε για βόλτα, να δούμε γνωστούς, να κάνουμε οφθαλμόλουτρο και να δούμε τις τάσεις. Κανείς δέν ακούει σε ένα μικρό δωματιάκι.

    Έτσι πέρασα μία βόλτα απο όλα τα δωμάτια. 3 όροφοι? Πολλοί δέν είναι? Δέν σας έκανε εντύπωση?

    Κόσμος αρκετός, γνωστές φατσούλες, πλέον η εικόνα έχει ενεργό ρόλο ενώ είδα νέα ανοίγματα απο αντιπροσώπους.

    Θα ξεχωρίσω το καινούργιο ηχείο της b&w και το δωμάτιο της TLA που θύμιζε πιο πολύ επίσκεψη σε φιλικό σπίτι παρά έκθεση συστημάτων. Τέλος καφές στο φουαγιέ με την ομάδα της Θεσσαλονίκης και ACAδες. Άντε και του χρόνου να είμαστε καλά.

    74  28 Nov 2016  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    πολυς κοσμος,πολύ διαθεση για ένα διαφορετικο σαββατοκυριακο,ο κοσμος διψαει,αλλα δεν μπορει,είναι εμφανες.Δεν θα κρινω τα συστηματα,αλλα sound for many.Τετοια διαμαντάκια αρκετα,αυτά που θυμαμαι “τσακιριδης-spendor”cayin-mission''rega-magnepan''focal-molla''reference 3a-icon audio''primaluna-vienna acoustics''rois-black perls.Aπο τα μεγαλα μονο τα YG-NAGRA αλλα το μεγαρο μουσικης κοστιζει λιγοτερο.Θα σταθω στα Β&W,που τo ενισχυτικο τους τα ε-classe στην κυριολεξια,ενώ το ηχειο δειχνει ότι θελει κατι άλλο.

    75  28 Nov 2016  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Σε κάποια φάση panelista ήμουν με τον Μάνο και νόμισε οτι σε είδε με το Σταματάκο μαζί. Οπότε ξεκινήσαμε να κάνουμε "panelistas...panelistas" μπάς και γυρίσεις αλλα μάλλον δέν ήσουν εσύ...

    76  28 Nov 2016  
  • La_mj

    La_mj

    Registered

    Manos_Bits wrote:
    Πολύ καλή η έκθεση.. μικρά τα περισσότερα δωμάτια αλλά αυτοί που γνώριζαν και που διέθεταν καλά μηχανήματα τα έκαναν να παίζουν.. δεν μου άρεσε που δεν είδα τα Audio Research, Ypsilon, Kef, Harbeth, Gamut, Mbl, Sonus Faber, Esoteric και άλλα αξιόλογα brands..
    Οι αντιπρόσωποι προσπάθησαν να αναδείξουν τα νέα τους αποκτήματα και πολύ καλά έκαναν, η Ultra Audio τα πικάπ VPI και τα ηχεία Vienna Acoustics, η TLA (Trulife Audio) τα ηχεία Verity, η Αthens Pro Audio τα Focal (μου ‘ρθε λίγο μελάνκολυ όταν είδα τα αγαπημένα μου “πορτατίφ” Grimm μουγκά και εκτοπισμένα σε μια γωνία)..
    Μου άρεσε πολύ στον τεράστιο χώρο στο υπόγειο της Aphrodite's Vision με τα Nagra + YG Acoustics που ο αντιπρόσωπος είχε διαλέξει εξαιρετικής ποιότητας ηχογραφήσεις για να επιδείξει τα υψηλής κλάσης μηχανήματα..Επίσης που είδα κάποια παιδιά που τα λέμε (καμιά φορά με ένταση) στα φόρουμς..
    Κορυφαίοι ήχοι..
    -TRULIFE AUDIO – VERITY AUDIO
    -BRYSTON – PMC
    -LAMM – ROCKPORT
    -ATC 40 – CORE
    Πολύ καλοί ήχοι..
    -Primaluna - Vienna Acoustics
    -Emitter Exclusive – Audio Physic Codex
    -Rega - Magnepan MG .7
    -Tsakiridis - Spendor

    Θα ήθελα να προσθέσω το "μικρό" performance dc με το νέο tt5 και τη νέα essence που γέμιζαν κυριολεκτικά το δωμάτιο μέσω των duevel.
    Από τους "ομορφότερους" ήχους που άκουσα στην έκθεση...

    Δυο μέρες αισθάνθηκα σαν παιδί σε ζαχαροπλαστείο!

    Συγχαρητήρια σε όλους τους εκθέτες.

    77  28 Nov 2016  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    Manos_Bits wrote:
    Πολύ καλή η έκθεση.. μικρά τα περισσότερα δωμάτια αλλά αυτοί που γνώριζαν και που διέθεταν καλά μηχανήματα τα έκαναν να παίζουν.. δεν μου άρεσε που δεν είδα τα Audio Research, Ypsilon, Kef, Harbeth, Gamut, Mbl, Sonus Faber, Esoteric και άλλα αξιόλογα brands..
    Οι αντιπρόσωποι προσπάθησαν να αναδείξουν τα νέα τους αποκτήματα και πολύ καλά έκαναν, η Ultra Audio τα πικάπ VPI και τα ηχεία Vienna Acoustics, η TLA (Trulife Audio) τα ηχεία Verity, η Αthens Pro Audio τα Focal (μου ‘ρθε λίγο μελάνκολυ όταν είδα τα αγαπημένα μου “πορτατίφ” Grimm μουγκά και εκτοπισμένα σε μια γωνία)..
    Μου άρεσε πολύ στον τεράστιο χώρο στο υπόγειο της Aphrodite's Vision με τα Nagra + YG Acoustics που ο αντιπρόσωπος είχε διαλέξει εξαιρετικής ποιότητας ηχογραφήσεις για να επιδείξει τα υψηλής κλάσης μηχανήματα..Επίσης που είδα κάποια παιδιά που τα λέμε (καμιά φορά με ένταση) στα φόρουμς..
    Κορυφαίοι ήχοι..
    -TRULIFE AUDIO – VERITY AUDIO
    -BRYSTON – PMC
    -LAMM – ROCKPORT
    -ATC 40 – CORE
    Πολύ καλοί ήχοι..
    -Primaluna - Vienna Acoustics
    -Emitter Exclusive – Audio Physic Codex
    -Rega - Magnepan MG .7
    -Tsakiridis - Spendor

    συμφωνω απολυτα,αλλα με την αντιθετη φορα,από κατω προς τα πανω.

    78  29 Nov 2016  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    κανοντας μια βολτα σε ανάδελφα φορουμ που ασχοληθηκαν με την εκθεση,ο απολυτος νικητης,με πλειοψηφια βορειου κορεας,είναι το συστημα....

    79  29 Nov 2016  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    magnepan 0.7-rega του βιντεορυθμου.

    80  29 Nov 2016  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Όντως το Magnepan έπαιζε σπουδαία...

    81  29 Nov 2016  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    ok.. βρε αδέρφια μην τρελαθούμε κιόλας.. κι εγώ το έβαλα το μικρό Mag σαν "διακριθέν" στη λίστα παραπάνω όπως και πολλοί άλλοι..

    πολύ καλό για να στήσεις ένα hi-fi συστηματάκι και ν' ακούς "μουσικούλα".. δεν υπάρχει όμως καμία επαφή με το ομόσταυλο 20.1 ή με κάποιο καλό hi-end ηχείο απ' αυτά που ακούσαμε και που έχω στην 1η κατηγορία..

    82  29 Nov 2016  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Ημέρα δεύτερη Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2016

    Δεύτερος και Τρίτος Όροφος

    Aurion

    PB recovered post #68950

    83  29 Nov 2016  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    http://i290.ph0t0bucket.com/albums/ll252/Toptubes/ACA/Hi%20End%20Shows/ATHENS%20HXOS%20HI%20END%20SHOW%202016/IMG_2897.jpg

    84  29 Nov 2016  
 
page 7/10 rows 12/115 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 73ms (19 queries, 38ms)