Κυκλοφόρησε το Amarra 2.3.2 (#3)

  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Mikekan wrote:
    Η FireWire ειναι κατ εξοχην studiaκη σύνδεση οποτε βγάζουμε τη σύνδεση απο τη μέση! Τώρα το θέμα ειναι τι διοχετεύεται στο DAC, αυτο ειναι το ερώτημα....

    πόσα mac ρε Μιχάλη έχουν native firewire έξοδο???

    σχεδόν όλα που έχω ακoύσει παίζανε με weiss interface...

    25  6 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Όλα ρε φιλε, έκτος απο το απλο MacBook!

    Είτε έχει FireWire το dac σου είτε AESEBU και ένα Interface είσαι απολυτα καλυμενος!

    26  6 Nov 2011  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    θα σου στείλω mail...

    27  6 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    28  6 Nov 2011  
  • geopolitis

    geopolitis

    Registered

    Ποιο transport ομως; Εγω παντως εχω συγκρινει το Amarra/Mac/Weiss Firewire interface με ενα CD Pro2 transport που εχω και ο ηχος ειναι ολοιδιος. Αντιθετως οταν χρησιμοποιησα για transport ενα DVD Pioneer 868 οι διαφορες ηταν εμφανεστατες προς το χειροτερο.

    Αυτη η συγκριση εγινε με το Weiss Medea για Dac που συμφωνα με τον κατασκευαστη του ειναι αναισθητο σε αλλαγες transport. Θα ηθελε...

    Εδω αλλαζα τη συνδεση με τον υπολογιστη μεταξυ γυαλινης οπτικης και firewire και η διαφορα παλι ηταν μερα με τη νυχτα...
    Οπως λεει και ο Αντρεας το computer audio ειναι λες και εχεις πικαπ σε βαθμο περιπλοκοτητας...

    29  6 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Καλώς η κακώς το computer audio δεν σηκώνει ατέλειες, εγώ θα το θέσω έτσι. Θέλεις καλή σύνδεση, καλό software κτλ, γενικά η κατάσταση πρέπει να είναι προσεγμένη!

    30  7 Nov 2011  
  • dapost

    dapost

    Registered

    Συμφωνώ, το computer audio σε βάζει σε μία διαδικασία συνεχών ρυθμίσεων και αλλαγών οι οποίες δυστυχώς αλλάζουν το ηχητικό αποτέλεσμα. Προσωπικά με χαλάει πάρα πολύ αυτό, δε θέλω άγνωστες παραμέτρους στον ήχο, δε θέλω χρωματισμούς και αλλοιώσεις στην τονική ισορροπία. Δεν καταλαβαίνω για παράδειγμα γιατί το windows laptop μου βγάζει συστηματικά περισσότερο μπάσο από ότι το mac. Και όλα είναι bitperfect. Τι να πω;

    31  7 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    ΟΚ παιδιά τον αλλάζουν τον ήχο. Απλά για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους για αυτούς που μας διαβάζουν και δεν ξέρουν μην φαντάζονται τίποτα αλλαγές μέρα νύχτα, είναι εμφανής - ναι σίγουρα και εύκολα αντιληπτές, αλλά δεν νομίζεις ότι άλλαξες και dac ας πούμε ή ηχείο!

    Και εγώ της ίδιας άποψης είμαι φίλε Dapost, θέλω όσο πιο ουδέτερο ήχο γίνεται!

    32  7 Nov 2011  
  • dapost

    dapost

    Registered

    Έχεις δίκαιο, υπερέβαλα. Οι διαφορές είναι σαφώς ακουστές αλλά όχι τεράστιες. Απλά εκνευρίζομαι γιατί δε θα έρπεπε να υπάρχουν διαφορές.

    33  7 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Mωρέ και εγώ υπερβάλω, πιο πολύ για μένα το λέω, απλά κάποιος που δεν ξέρει μπορεί να νομίσει άλλα για αυτό το έγραψα πιο πολύ!

    34  7 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Το Stereophile ανακύρηξε το Amarra ως ” Computer Audio Component Of The Year” για το έτος 2011.

    35  28 Nov 2011  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Παιδιά το Amarra 2.3.2 έχει version για windows ή μόνο για Mac??

    36  28 Nov 2011  
 
page 3/6 rows 12/69 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 63ms (19 queries, 36ms)