Κρίση και High End

  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Πως τα βλέπετε τα πράγματα? Ο χώρος του High End υποφέρει!

    Θα αντέξουν κατασκευαστές και αντιπρόσωποι?

    Κυρίως θα αντέξουμε ως κατανάλωτες? Εντάξει νομίζω ότι όλοι έχουμε μαζευτεί, ακόμα και αυτοί που δεν είχαν κανένα οικονομικό πρόβλημα πλέον δεν προβαίνουν σε αγορές! Έχει μάλιστα παραιτηθεί και το φαινόμενο οι αγγελίες να έχουν πλέον αυξημένο αριθμό εξαιρετικών και μη μηχανηματων σε χαμηλές τιμές και στην Ελλάδα αλλα και σε Audiogon, Audiomarkt etc.

    Εσείς τι ακούτε απο τους ανθρώπους που συναναστρεφεστε, χομπιστες η αντιπροσωπους? Τι προβληματισμούς εκφράζουν?

    1  22 Oct 2011  
  • Michailos

    Michailos

    Registered

    να σου πω εγω Μιχαλη! ΜΑΥΡΑ ΧΑΛΙΑ εχουμε ολοι μας αδερφε!!!

    2  3 Nov 2011  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Michailos wrote:
    να σου πω εγω Μιχαλη! ΜΑΥΡΑ ΧΑΛΙΑ εχουμε ολοι μας αδερφε!!!

    Αισιόδοξο σε βρίσκω. Σε ορισμένες περιπτώσεις ούτε καν τα μαύρα χάλια δεν έχουν μείνει...

    3  3 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Πειτε ρε παίδες κάτι παραπάνω εσείς που συναναστρεφεστε και με πολυ κόσμο! Έρχεται ο κόσμος στο μαγαζί? Και αν έρχεται πως τους βλέπετε, τι λένε?

    4  3 Nov 2011  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Δεν μπορείς να δουλέψεις πλέον με στοκ. Προκαταβολή και αν. Δεν έχει κανένας αλλά και να έχει φυλάγεται. Όταν πας στα μαγαζιά..... σε πιάνει η καρδιά σου (δουλεύω στη χονδρική οπότε face to face με καταναλωτή δεν παίζει για να έχω άποψη)

    Για το Hi-End ιδιαίτερα.... άστα καλύτερα.

    5  3 Nov 2011  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Κρίμα ρε παιδιά γιατί σκέπτομαι μετά από όλη αυτή την ιστορία, όποτε τελειώσει πόσα καταστήματα και επιχειρήσεις θα έχουν κλείσει και πόσοι άνθρωποι του χώρου θα έχουν χάσει την εργασία τους.

    6  3 Nov 2011  
  • Michailos

    Michailos

    Registered

    Καλημερα. Παιδια εγω αυτο το κακο στο δικο μου μαγαζι δεν το εχω ξαναζησει! Μιλαμε για πελατες με πολυ χρημα και εχουν τρελαθει. Ουτε καν τηλεφωνο δεν παιρνουν. Ασε για τα χρηματα που περιμενω και δεν ερχονται και απο καλους πελατες που ποτε δεν ειχαμε τετοιο θεμα. Για νεες πωλησεις καλα κρασια! Εχω βαρεθει να κυνηγαω μυγες. Αφου δεν τις σκοτωνω για να εχω με κατι να ασχολουμαι...

    Τεραστια πτωση του τζιρου και της ρευστοτητας. Αν αντεχω ειναι γιατι εχω δικο μου μαγαζι και μια μεγαλη εταιρια πισω μου και εστω και τωρα μια πολυ μικρη κινηση για τα εξοδα της ημερας. Απο οτι ακουω ομως για τα γυρω μαγαζια του χωρου μας ειναι πολυ δυσοιωνα τα πραγματα για καποιους!!!

    7  4 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Άμα και ο Γιάννης που ειναι φύση αισιόδοξο άτομο τα πράγματα πρέπει όντως να ειναι άσχημα!

    8  4 Nov 2011  
  • vlasis

    vlasis

    Registered

    Το δυσαρεστο παιδια ειναι οτι εχουμε να κανουμε με χομπυ και οχι με κατι καθημερινο και αναγκαιο.....
    Και η πτωση θα παρει μεγαλυτερη εκταση και τα φραγκα του κοσμακι θα εξανεμιζονται χωρις να μπορουμε να να ερθουμε στα ισια μας!!!

    Εγω φτιαχνω δοντια και εχω μια πτωση 60% και μαλιστα με περισσοτερους πελατες απο περσι...και παρολα αυτα αναγκαστικα να διωξω υπαλληλο για να μειωσω τα εξοδα!

    Οι μαυρες μερες κυριοι και κυριες εφτασαν και δυστυχως...θα αργησουν πολυ να φυγουν.....τωρα για το Hi end......αστε τα καλλιτερα......θα χορτενουμε με εικονες απο το διαδικτυο!!!!!!!!!

    Κριμα....κριμα για ολους μας!!!!!!

    9  5 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Πάντως κανόνια απο αντιπροσώπους δεν έχουν ακουστεί ακόμα, οποτε λογικά κάτι κινείται ακόμα! Τα έξοδα τουλαχιστον θα βγαινουν ακόμα!

    10  6 Nov 2011  
  • antkots

    antkots

    Registered

    Καλησπερα σε ολη την παρεα.
    Υστερα απο αρκετο καιρο γραφω στο ACA για λογους που δεν απτονται στο σαιτ αυτο.
    Πριν απο καποια χρονια ειχα γραψει καποια πραγματα για την κριση (σε γειτονικο σαιτ) και δεν ετυχαν προσοχης.
    Λογω της επαγγελματικης μου ιδιοτητας ηξερα τι ερχοταν.
    Ολοι θα "πεσουν" με διαφορα χρονου,αυτοι που εχουν περισσοτερο "λιπος" θα πεσουν τελευταιοι.
    Ειναι καθαρα θεμα χρονου!!
    Ερχονται πολυ δυσκολες μερες που οι σημερινες θα φανταζουν παραδεισος.
    Θα αλλαξουν τα παντα,ολα,τιποτα δεν θα ειναι το ιδιο οπως παλια.
    Δεν ειναι θεμα να γυρισουμε 20-30 χρονια πισω,το θεμα ειναι οτι θα αλλαξει ο τροπος ζωης μας,η νοοτροπια μας,τα ηθη και ουτω καθ'εξης.

    Ας ελπισουμε να αλλαξουν μυαλα και οι πολιτικοι μας,πραμα που δυσκολα προσβλεπω εαν αναλογιστω την μεχρι σημερα συμπεριφορα τους.
    Λυπαμαι εαν σας στεναχωρω αλλα...............
    Λοιπον καλως σας βρηκα.

    11  6 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Καλως ήρθες φιλε Αντώνη!

    Μας στεναχωρησες δεν μας στεναχωρησες κάπως έτσι τα βλέπω και εγω τα πράγματα δυστυχώς!

    Θεωρώ και εγω ότι σε 2-3 χρόνια θα είμαστε τρις χειρότερα και αυτα που περνάμε τώρα θα ειναι όντως παράδεισος όπως λες και εσυ!

    Να είσαι καλα φιλε, χαιρόμαστε που είσαι εδω!

    12  6 Nov 2011  
 
page 1/2 rows 12/16 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 33ms (18 queries, 5ms)