η συνάντηση του avsite στην ηχοδομη

  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    χθές πήγα μία βόλτα στη συνάντηση του avsite στην ηχοδομη.

    γενικότερα η συνάντηση έγινε κάτω απο άριστο κλίμα.
    σε πρώτη φάση εξεπλάγην απο τη ποιότητα του καταστήματος.ηχεία και συστήματα για όλα τα γούστα, με κύριο στόχο την ευχαρίστηση του καταναλωτή.το προσωπικό άριστα εκπαιδευμένο και ειδικευμένο στο να βρεί το καλύτερο προιόν που χρειάζεσαι.
    σε ένα χώρο που κυριαρχούν ατάκες όπως "πέτα το απο το παράθυρο" και "το δικό μου είναι το καλύτερο" είναι ευτυχές το να βλέπουμε τέτοια παραδείγματα.
    οπότε ένα μεγάλο μπράβο απο εμένα.
    βέβαια όπως είπε και ο βασίλης
    η ηχοδομή προωθεί στην αγορά συσκευές που εισάγουν άλλοι. τις συσκευές αυτές τις "ακούει" πρώτα σχολαστικά ο απόστολος (που παραμένει ένας παθιασμένος χομπίστας παρά την χρόνια επαγγελματική εμπλοκή του) και μόνο αν μείνει ενθουσιασμένος τις βάζει στο χώρο της ηχοδομής!
    που αυτό πράγματι τα εξηγεί όλα.όταν ο στόχος είναι να φέρεις το καλύτερο τότε δέν σε νοιάζει να σπρώξεις τη βρώμικη μάζα.
    απλά φέρνεις τα προιόντα που θεωρείς ως καλύτερα και συνεχίζεις.
    ένα μπράβο λοιπόν στην ηχοδομή!!!

    1  23 Jan 2011  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Το δέυτερο ΜΠΡΑΒΟ φυσικά πηγαίνει στο avsite και στους οργανωτές της εκδήλωσης.
    η εκδήλωση εκτός απο τα τυπικά του να γνωριστούμε περιελάμβανε και κάποια τεχνική εισήγηση στο σύστημα απο τον Βασίλη Τσαντουλή αλλα και απο τον Απόστολο της ηχοδομής.

    η ακρόαση περιελάμβανε δύο ουσιαστικά φιλοσοφίες.ομως η βάση ήταν ένα ηχείο ριζοσπαστικό απο μία εταιρεία με όνομα στο χώρο.μία εταιρεία που γνωρίζει τα προβλήματα του hi-end χώρου αλλα παρ όλ αυτά προσπαθεί να σπρώξει την τεχνολογία στα άκρα.
    έτσι ακούστηκαν δύο φιλοσοφίες.
    ένα τρατζίστορ και μία λάμπα.

    το ηχείο ήταν απλά ο ορισμός του σοκαρίσματος.είχε πολύ γρήγορο "παλμό" και ταχύτητα.πουθενά δέν τόνιζε στο φάσμα αλλα ούτε και έχανε.είμαι σίγουρα κακός στο να περιγράψω το τί ακούω αλλα σίγουρα το ηχείο αυτό μπήκε στη λίστα των κορυφαίων που έχω ακούσει.και βέβαια είναι...
    παρότι λοιπόν το ηχείο αυτό δέν συγχωρεί σε παραμορφώσεις...στο συγκεκριμένο setup η λάμπα μου άρεσε περισσότερο.ίσως η αδράνεια που έδινε στον ήχο ταίριαζε παραπάνω αφού όπως είπα το ηχείο αυτό είχε άμεση απόσβεση των παλμών.

    2  23 Jan 2011  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Θα επανέλθω πιο μετά με φωτογραφικό υλικό!!!!

    3  23 Jan 2011  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Αλεξ πριν βάλεις και τις φωτογραφίες σε παρακαλώ να ζητήσεις άδεια από τους διαχειριστές του AVsite που ήταν και ο διοργανωτής της εκδήλωσης και βέβαια του ανήκει.

    4  23 Jan 2011  
  • Sinner

    Sinner

    Registered

    Αγαπητοί φίλοι, γνωρίζουμε τις καλές σας προθέσεις.
    Από πλευράς AVSite δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να δημοσιευθεί υλικό στο ACA.
    Keep walking!

    5  23 Jan 2011  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    Να πω και εγω με την σειρα οτι ηταν μια πολυ ζεστη συναντηση με εντελως παρειστικο χαραχτηρα.Χαρηκα που γνωρισα και απο κοντα τον Κυριακο και διαφορα ακομα παιδια που δεν ηξερα.

    υγ. Κυριακο κανονισε τιποτις με τις 6c33 γιατι οπως σου ειπα παιζει στο μελλον κατασκευη μεγαλου OTL!!

    6  23 Jan 2011  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Sinner wrote:
    Αγαπητοί φίλοι, γνωρίζουμε τις καλές σας προθέσεις.
    Από πλευράς AVSite δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να δημοσιευθεί υλικό στο ACA.
    Keep walking!

    ευχαριστούμε Νίκο.
    Επισημαίνουμε βέβαια ξανά - όπως γράφει και ο τίτλος - οτι η άκρως πετυχημένη εκδήλωση είναι του AVSITE και γι αυτό θα παραθέσω το υλικό που τράβηξα εγώ μόνο ενώ μετά θα βάλω link ετσι ώστε όποιο μέλος θέλει να συνεχίσει το διάβασμα στην "πηγή".

    Προσωπικά να ευχηθώ στο avsite να συνεχίσει τις τόσο πετυχημένες συναντήσεις.το πρώτο υπέρ είναι η ανθρώπινη επαφή πίσω απο τα πληκτρολόγια.το δεύτερο θα έλεγα οτι είναι η ευκαιρία του κοινού να γνωρίσει απο κοντά τα καταστήματα που βλέπει στις σελίδες των περιοδικών αλλα και τα προιόντα.

    Μπράβο ξανά!!!!

    7  23 Jan 2011  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Μετά απο αυτή την τόσο μικρή παρένθεση συνεχίζω με το φωτογραφικό υλικό που τράβηξα...

    εδώ φαίνεται απο τα πλάγια όλο το ηχοσύστημα

    Απόστολε, τί λεει το εργαλείο???

    8  23 Jan 2011  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    κατα το μεσημεράκι λοιπόν ξεκίνησα το ταξίδι για εκεί.10 ολόκληρα χιλιόμετρα...πωπω...στην διαδρομή λοιπόν...

    ο notiskas έπαιζε με τη μηχανή.

    προσπαθώντας να βγάλει τα τοπία του Χαλανδροψυχικού

    9  23 Jan 2011  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    αλλα και εμένα

    επειδη΄λοιπόν είχε τη μηχανή στην manual εστίαση οι φωτογραφίες ήταν περίεργες.
    όμως ρε Νότη αυτή εδώ πώς την έβγαλες?επαθα σόκ

    10  23 Jan 2011  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    ξεκινώντας λοιπόν την εκδήλωση πέρασα απο τα δίπλα δωμάτια που ήταν στημένα τα home cinema

    11  23 Jan 2011  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    με τον Βλάση να σημειώνει...ούτε που ξέρω τί.κάτι σημείωνε...ίσως του άρεσε αυτή απο το avatar.
    αφού λοιπόν μαζεύτηκε ο κόσμος

    ξεκίνησε η παρουσίαση του συστήματος όπως προείπα.

    με τον Απόστολο και τον Βασίλη να μας εξηγούν τα τεχνολογικά του ηχείου.

    οι φωτογράφοι του event κάθονται στους krell.ώχ..ο Βλάσης με τους Κρέλ.τυχαίο?

    12  23 Jan 2011  
 
page 1/6 rows 12/62 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 79ms (19 queries, 39ms)