το aca και το hi-end...

  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Φίλοι...

    Το ACA καθώς και το παρόν φόρουμ που το εκπροσωπεί στο διαδίκτυο, είναι οι φορείς που εκφράζουν με τον καλύτερο τρόπο την έννοια του Hi-End στον Ελληνικό και στον παγκόσμιο χώρο...

    Μεγάλο κεφάλαιο για το ACA αποτελούν οι άνθρωποι και τα μέλη του, που με την ποιότητά τους, τη συνεχή παρουσία τους στο χώρο, με τις ακροάσεις και τα meetings, τα κορυφαία συστήματα που διαθέτουν, τις γνώσεις τους, με τη συμμετοχή και την καταξίωσή τους στα συγγενή φόρα, την παρουσία τους σε μουσικά events και εκδηλώσεις, αναδυκνύουν με κάθε τρόπο την έννοια της υψηλής πιστότητας αναπαραγωγής της μουσικής, γεγονός που αποτελεί και τον θεμελιώδη σκοπό του CLUB...

    Αυτή η αίγλη και η ακτινοβολία του CLUB και των ανθρώπων του, θα πρέπει να συνεχισθεί και να πορεύεται συνεχώς ανοδικά, με συνοχή και ενότητα, με προσοχή και υπευθυνότητα όσον αφορά στις ενέργειες και την παρουσία τους στα φόρα και στις εκδηλώσεις του χώρου, χωρίς να δίνεται τροφή σε κακόβουλους με επιπόλαιες πράξεις και αφελείς κάποιες φορές δηλώσεις των μελών, όπως π.χ. η γνώμη τους για μηχανήματα ή συστήματα που δεν έχουν ακούσει, να κρίνουν αρνητικά το CLUB και τους ανθρώπους του...

    Είμαστε άνθρωποι με αδυναμίες με ευαισθησίες και αυθορμητισμό(ιδιαίτερα τα νεότερα μέλη) όταν όμως κάνουμε δηλώσεις και γράφουμε κριτικές θα πρέπει να εκφραζόμαστε σοβαρά και εμπεριστατωμένα...

    Αυτό δε που πρέπει να κάνουμε περισσότερο, είναι να εμπλουτίζουμε τα ακούσματά μας με υψηλής ποιότητας και πιστότητας μουσικές στα meetings του CLUB και σε ζωντανά events...

    Χρόνια Πολλά σε όλους...καλή Χρονιά και Καλές Μουσικές...

    Μάνος...

    1  2 Jan 2011  
  • Trouble

    Trouble

    ACA Member

    Να εισαι καλα κουκλε!!! Ότι ποθείς....

    2  2 Jan 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Συμφωνώ με το μήνυμα σου Μάνο, μπας και ανακτήσουμε λίγο από τη αίγλη που μας στέρησε ο τέως.

    3  2 Jan 2011  
  • Trouble

    Trouble

    ACA Member

    Mikekan wrote:
    Συμφωνώ με το μήνυμα σου Μάνο, μπας και ανακτήσουμε λίγο από τη αίγλη που μας στέρησε ο τέως.

    Δεν εχουμε να κερδισουμε τιποτα απο τα διθεν χαμενα βρε ΑΛΕΞ,,,δεν χασαμε ΤΙΠΟΤΑ απο τον τεως....

    Κερδισαμε την ηρεμια μας και την συνειδηση μας καθαρη. Εμεις δωσαμε την ευκαιρια, αλλα δεν την πηρε διοτι δεν εχει αλλαξει τροπο ΜΗ σκεψεις.....

    4  2 Jan 2011  
  • apokon

    apokon

    ACA Member

    Καλή Χρονιά κι από μένα
    Καταρχήν συμφωνώ απόλυτα με τον Μάνο. Το ACA εδώ κι΄ ενάμισυ χρόνο αποτελείται κυρίως από σοβαρούς ανθρώπους που αγαπούν ν΄ακούν καλή μουσική από καλά ηχητικά συγκροτήματα. Τελεία.

    Αλλά μιάς και ήρθαν έτσι τα πράγματα καιρός είναι ν΄ αναφερθούμε και σε ορισμένα γεγονότα τα οποία συνέβησαν τώρα τελευταία. Και εξηγούμε:

    Ήταν λάθος η επιστροφή του Σιμόπουλου, την οποία υπερψήφισα κι΄εγώ, στο Δ.Σ. Αλλά δεν περίμενα ένας άνδρας ο οποίος χαρακτήριζε τον τέως ως σχιζοφρενή και τρελλό, που μας παραμύθιαζε ότι τον παραπλάνισε, να έχει μία τέτοια απρεπή και μικρόψυχη συμπεριφορά και να μην έχει το θάρρος να παρουσιασθεί στην επόμενη συνάντηση και να παραιτηθεί εξηγώντας τους λόγους, αλλά να παραιτηθεί μ΄ ένα mail. Όμως κάτι τέτοιο απαιτεί ανδρισμό ο οποίος από τα γεγονότα αποδεικνύεται ότι στην συγκεκριμένη περίπτωση εξέλειπε. Εκτός και αν, κάτι που κατʼ ομολογία του ίδιου έχει συμβεί στο παρελθόν κατ΄ επανάληψη, η αποστολή της παραίτησης έγινε από τον τέως με τα στοιχεία της μαριονέτας «Σιμόπουλος».

    ʽΗταν λάθος η επιστροφή Σκαλούμπακα στο ACA??? (Σας θυμίζω ότι ήμουν ένθερμος υποστηρικτής της.) Και ναι και όχι. Δεν ήταν λάθος διότι, πιστεύωντας ότι θα γίνει δεκτός μετά βαϊων και κλάδων και θα ξαναπάρει το κλαμπ στα χέρια του και παρά τα πολλά πτυχία του και τις απίστευτες ακαδημαϊκές σπουδές του, αφελέστατα παραχώρησε το ACA.GR στους φυσικούς του ιδιοκτήτες και αυτό δεν αλλάζει. Ήταν λάθος διότι παρά το σύντομο χρονικό διάστημα που τον αφήσαμε να είναι ξανά μέλος και μάλιστα επίτιμο, λίγο έλειψε να μας διαλύσει με την δικτατορική συμπεριφορά του. Ευτυχώς το αντιληφθήκαμε γρήγορα.

    Ακούσθηκαν διάφορα για τις διαγραφές μελών τα οποία είχαν να εμφανισθούν χρόνια και είχαν απλήρωτες συνδρομές. Είμαι ακριβώς 2 χρόνια στο κλάμπ και τους συγκεκριμένους δεν τους είδα ποτέ, πλην περιπτώσεων που είχαν να πουλήσουν κανα καλούδι «με τρομακτικές βελτιώσεις στον ήχο» και τα οποία κάποιο ηλίθιοι σαν το υποφαινόμενο τα πληρώσαμε πανάκριβα προς συμπαράσταση !!! Κατα τη γνώμη μου καλώς έγινε η διαγραφή τους, εκτός αν προτιμάμε μέλη με νοοτροπία βουλευτών που θυμούνται τους υπόλοιπους και εμφανίζονται παραμονές εκλογών.

    Σχετικά με το νέο site του τέως cpskal.gr. Με το καλό και μπράβο του. Αλλά σε ότι με αφορά δεν είχε ούτε καν την ευπρέπεια να ζητήσει την άδειά μου, όπως επιβάλλουν και οι κανόνες του διαδίκτυου, για να αναρτήσει τις φώτο από τη συγκέντρωση στο σπίτι μου τον 5ο του 2009 καθώς και όλων των συγκεντρώσεων τις οποίες φωτογράφισα από την διαγραφή του και μετά. Για τον λόγο αυτό την 31-12-2010 του απέστειλα mail, το οποίο κοινοποίησα και σε όλα τα μέλη με το οποίο του ζήτησα να διαγράψει το εν λόγω υλικό. Επειδή μέχρι σήμερα δεν το έχει κάνει, εντός των ημερών θα του υποβάλλω αγωγή και μήνυση με την οποία θα απαιτώ το χρηματικό ποσό που θα μου υποδείξει ο δικηγόρος μου ειδικός σε θέματα πνευματικής ιδιοκτησίας.

    Άφησε να διαρρεύσει ότι θα δημιουργήσει νέο κλαμπ στο οποίο θα προσχωρήσουν, κατά τα λεγόμενά του, τουλάχιστον 10 από τα νυν μέλη του ACA. Στο καλό και με την ευχή μου. Αν έχουν τόση αυτοεκτίμηση ώστε να ανεχθούν την σκαλουμπακική συμπεριφορά, να πάνε. Όταν τελειώσει το honeymoon με τον εν λόγω δικτατορίσκο, θα με θυμηθούν. Διότι, όπως λέει και το σοφότατο ρητό, πρώτα βγαίνει η ψυχή και μετά τα χούγια (ελληνιστί οι συνήθειες).

    Ας φύγουν όσοι θέλουν λοιπόν κι ας μείνουν στο κλαμπ αυτοί με τους οποίους έχουμε δεθεί με αγάπη και πραγματική φιλία. Γιατί αυτό είναι το ACA, τέτοιου είδους δεσμοί, όπως αποδεικνύεται από το εξής γεγονός:

    Πριν κανα δίμηνο διαπιστώνω ότι έχουν καεί 2 λάμπες από ένα μηχάνημα μου. Η ώρα ήταν 11 το βράδυ και έστειλα μήνυμα σε 3 μέλη τα οποία πίστευα ότι μπορεί να έχουν τέτοιου είδους λαμπίονια. Στους Χαιρόπουλο, Κουγιουμτζόγλου και Γ.Χ”μηνά. Το αποτέλεσμα τηλεφώνησαν σε 5 λεπτά όλοι και την άλλη μέρα είχα όχι 2 αλλά 14 λάμπες να διαλέξω.

    ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑCA, σ΄ οποιον αρέσει για τους υπόλοιπους καλή χρονιά και καλό μαστίγωμα!!!!!
    Απόστολος

    5  2 Jan 2011  
  • Trouble

    Trouble

    ACA Member

    χρυσοστομε απόστολε...καλύτερα δεν θα μπορούσε να τα πεί κανείς....θέλω να σου θυμίσω πως όταν εγώ είχα πρόβλημα, έτρεξες αμεσα!!

    στην αμερική το λεμε αλλιώς. Pass it on!!!

    6  2 Jan 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Απλά πράγματα, σοβαροί άνθρωποι που αγαπούν τη μουσική!

    Καλή Χρονιά Απόστολε!

    7  2 Jan 2011  
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 74ms (18 queries, 43ms)