Μεγάλη μου τιμή!

  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Καλησπερα σας.
    Ασχολουμαι με αυτο το χομπυ παθητικα (μελετωντας τον ειδικο τυπο και επισκεπτοντας εκθεσεις με τον πατερα μου τοτε) απο την εποχη που πηγαινα γυμνασιο στα μεσα της 10ετιας του ΄90 με τρομερο ζηλο ο οποιος πηγαζε απο την αγαπη μου για τη μουσικη που επαιζε σημαντικο ρολο για μενα απο τοτε.
    Μεγαλωνοντας η επιθυμια μου να ασχοληθω ενεργα φουντωσε με αποτελεσμα το 2001 σε ηλικια 20 ετων να αποκτησω το πρωτπ 2καναλο συστημα το οποιο αποτελουταν απο ενα ζευγαρι Klipsch RF-3, ενισχυτηη Denon PMA 1500R Dual mono και cd Marantz 6000 OSE limited edeition(To τελευταιο το εχω ακομα).Στη πορεια ομως δυστυχως εμπλαιξα με τον οικιακο κοινηματογραφο επενδυοντας πολλα λεφτα για εμενα τοτε στην αγορα κι αλλων μηχανηματων και δεν αργησα να καταλαβω οτι πηρα λαθος δρομο μιας και με ενδιεφερε περισσοτερο η μουσικη οπου οι επιδοσεις τους συστηματος μου δεν ηταν ικανοποιητηκες για εμενα. Ετσι κι αλλιως αυτα δυσκολα πανε μαζι.Σημερα λοιπον αρχιζω ξανα να χτιζω ενα καλο 2καναλο συστημα αρχιζοντας προς το παρον απο τα ηχεια.
    Το 2002 νομιζω επεσα πρωτη φορα επανω στη σελιδα του προηγουμενου A.C.A. και ειχα εντυποσιαστει τρομερα απο την ιστοσελιδα και τα μελη. Απο τοτε ηθελα να μπω το club αλλα δεν ειχα την υποδομη σε μηχανηματτα κατι το οποιο ζητουσε τοτε η λεσχη καπως αυστηρα κατι το οποιο δεν με χαροποιουσε καθολου.
    Οι καιροι αλλαξαν το A.C.A. εγινα πιο προσιτο και λογικο και επιτελους εγινα κι εγω μελος...
    Ειναι μεγαλη μου τιμη μιας και παντοτε ηθελα να βρισκομαι αναμεσα σε ανθρωπους που μοιραζονται το ιδιο παθος με εμενα.Τη μουσικη και τη ποιοτικη αναπαρωγωγη της.
    Ευχομαι να μην σας κουρασα και ευχομαι να εχω τη βοηθεια και την συμβουλη των εμπειρων μελων στη προσπαθεια που εχω ξεκινησει για να ξαναμπω στη 'δρομο' του 2καναλου ηχου.Θα ηθελα να παρουσιασω καποια στιγμη το δικο μου συστημα αλλα οχι στη παρουσα μορφη του μιας και μονο τα ηχεια μου ειναι αξιοπρεπει προς το παρον.Επεται συνεχεια.

    Ευχαριστω για τη προσοχη σας! Ευχομαι να μην σας κουρασα.

    1  13 Dec 2010  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Δεν μας κούρασες καθόλου φίλε μου, ίσα ίσα χαιρόμαστε πολύ που είσαι μαζί μας! Διμή μας η τιμή! ;-)

    Να είσαι καλά, καλως ήρθες και καλή περιήγηση στο Site-Forum μας.

    Μιχάλης

    2  13 Dec 2010  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Panos καλωσόρισες...

    Είναι τιμή και για μας να δεχόμαστε στο A.C.A. ανθρώπους με γνώσεις και ήθος στο χώρο της μουσικής και της υψηλής πιστότητας αναπαραγωγής της...

    3  13 Dec 2010  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Eυχαριστω για τη θερμη υποδοχη!

    4  13 Dec 2010  
  • Trouble

    Trouble

    ACA Member

    We thank you for your brief yet honest sense of passion for music and machine.

    We are all here to learn from each other. No one here is better than anyone, there are no hieroglyphic laws of conduct nor any poison of choice.

    We are above all friends, united and if anything, this is the real reason why ACA exists, and will continue to exist.

    I am glad you are with us and you express your feelings so well, simply yet to the point.

    WE welcome you to our club and our unselfish love of sharing our thoughts and desires through the magic of music.

    **Είμαστε ολοι να μάθουμε ο ενας απο τον αλλον. Κανείς δεν υπερέχει εδω μεσα. Η νομοι μας δεν ειναι Ιερογλυφικα, μα ούτε κακία υπάρχει.

    Πάνω απο ολα είμστε φιλοι. ενωμενοι και αυτός είναι ο λόγος που υπάρχει το ACA και θα συνεχισει να υπαρχει.

    Χαιρομαι που είσαι μαζί μας και που εκφράζεις ανοιχτά και με πάθος τα συναισθηματα σου.

    Καλώς ήρθες στην παρεα μας και στο ανιδιοτελες μοιρασμα τον ονοιρων μας, δια μεσου της μουσική**ς.

    5  13 Dec 2010  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    παντα αγαπουσα το a.c.a. αλλα πιστευω πως σε αυτη τη φαση ειναι πολυ καλλιτερο απο πριν.ευτυχως που δεν επαψε να υπαρχει. οταν ειχε σταματησει η λειτουργια πολλα διεθνη φορουμ ειχαν σχετικα νηματα με συζητησεις εψαχναν την ιστοσελιδα σας. κατι που σημαινει οτι ειχε και εχει μεγαλη φημη!

    6  13 Dec 2010  
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 75ms (18 queries, 44ms)