Terakink-X usb audio converter finally in my hands! (#2)

  • Trouble

    Trouble

    ACA Member

    Αλλα τότε γιατί το λεει ο Ανδρέας? πόσο κάνει της Monster fiber optic 600 5 meter Mano? In Grecia of course....do u know?

    13  17 Jun 2010  
  • Trouble

    Trouble

    ACA Member

    Λοιπόν.....Depon....

    Πράγματι. μετρίσημες διαφορές δεν υπάρχουν στα δυό είδη καλωδίων, κατά ομολογίας του κατασκευαστεί του Dreamwire. Πήρα και μίλισα με τεχνικό της.

    Βεβαίως δεν το άφησα εκεί το θέμα και βρήκα μια εταρία που είναι επαγγελματική μόνο ασχολία και μετά απο πολύωρη εκπαιδευτικη συζητιση έμαθα πολλά..(Ελληνικα πότε θα μάθω θά ήθελα να ξέρω!!!)

    Δια τάυτα.....κάτω απο τα 5 μέτρα είναι το ίδιο στο μέτρημα, παρόλο που ακούγετε διαφορά από τα high end societies,,,worldwide.. και έτσι πουλιέτε...

    Αλλά όταν το καλώδιο δεν είναι σε ευθεία τότε ακούγετε και μετριέτε διαφορά στο σήμα.

    Οπότε σαν βλάκας παράγγειλα τα καλύτερα δείγματα απο τα δυό...και θα φέρετε εσείς γνώμη, και εγώ, όταν τα έχω στα χέρια μού..

    Οπότε την άλλη εβδομάδα θα ξέρουμε.....

    14  21 Jun 2010  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Οι οπτικές ίνες έχουν τη δυνατότητα μεταφέρουν απίστευτα ΜΕΓΑΛΟ ΟΓΚΟ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ με απίστευτες ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ και με 100% ΑΣΦΑΛΕΙΑ γι αυτό έχουν βρει εφαρμογή στη μεταφορά ΕΥΑΙΣΘΗΤΩΝ δεδομένων που έχουν να κάνουν με χρήμα, λογαριασμούς, πιστωτικές κάρτες, προσωπικά στοιχεία, επικοινωνίες και χίλια άλλα πράγματα ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗΣ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΑΞΙΑΣ...

    Οι οπτικές ίνες έχουν πολλές φορές μήκη ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΩΝ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ πράγμα που επιτυγχάνεται με ειδικούς [URL="http://www.americantechsupply.com/mrv_fiber_driver_repeaters.htm"]**__REPEATERS__**[/URL] και είναι ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟ πως τα δεδομένα που μεταφέρονται μέσω αυτών ΔΕΝ ΑΛΛΟΙΩΝΟΝΤΑΙ μεταφέρονται δηλαδή 100% PERFECT... (προσωπικά πολύ θα ήθελα να αλλοιώνονται και να αλλάζει το υπόλοιπο του λογαριασμού μου κάθε βδομάδα προς τα πάνω και το υπόλοιπο των καρτών μου προς τα κάτω...)

    Είναι προφανές λοιπόν πως για πολύ μικρά μήκη ινών που χρησιμοποιούμε μέσα στο σπίτι μας ΔΕΝ υπάρχει η παραμικρή περίπτωση να έχουμε οποιαδήποτε απώλεια...

    15  21 Jun 2010  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Μπορεί να μην αλλοιώνεται το σήμα όταν μεταφέρεται αλλά έχεις δύο επιπλέον μετατροπές, μία στην αρχή από ηλεκτρικό σήμα σε οπτικό και μία τούμπαλιν στο τέλος. Κοινώς υπάρχουν πολλοί παράγοντες που μπορεί να παίζουν ρόλο.

    16  21 Jun 2010  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Το wav αν το μετατρέψεις 768.365.532 φορές σε flac και άλλες τόσες ανάποδα ΔΕΝ αλλοιώνεται...
    Τα λεφτά στο λογαριασμό μου ΔΕΝ αλλοιώνονται...
    Τα XL και Word που στέλνω μέσω mail στο σπίτι μου και τούμπαλιν καθώς και η αλληλογραφία που λαμβάνω από εσωτερικό και εξωτερικό ΔΕΝ αλλοιώνονται...
    Τα εισιτήρια που κλείνουμε και οι αγορές που κάνουμε μέσω internet ΔΕΝ αλλοιώνονται...
    Τα γραφτά μας και τα post που αναρτούμε εδώ καθώς και οι photos ΔΕΝ αλλοιώνονται...
    Το CD αν αντιγραφεί σωστά ΔΕΝ αλλοιώνεται...
    Το σήμα αν μετατραπεί από electrical σε optical και ανάποδα ΔΕΝ αλλοιώνεται...

    17  21 Jun 2010  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Δεν νομίζω ότι είναι τόσο απλό Μάνο. Στη μία περίπτωση μιλάμε για κάτι που ήταν 0-1 και έμεινε 0-1 στην άλλη μετατρέπεις v σε φως!

    18  21 Jun 2010  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Τα έχουμε ξανασυζητήσει αυτά...το 0 και το 1 δέν χάνεται.ειδικά αν βάλεις μέσα και το γεγονός οτι υπάρχουν αλγόριθμοι διόρθωσης.Το πρόβλημα είναι το τζίτερ που ανάθεμα και αν τίθεται ερώτημα σημαντικότητας του...

    19  21 Jun 2010  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Ούτε τα μηδέν(0) χάνονται...ούτε τα ένα(1) χάνονται...γίνεται verification...ούτε το timing(jitter) χάνεται γιατί γίνεται reclock στο dac...

    Είπαμε...

    Όπως ΔΕΝ αλλοιώνονται τα XL μου, τα DOC's μου, τα ΥΠΟΛΟΙΠΑ των λογαριασμών μου, τα δεδομένα στο INTERNET και τόσα άλλα εκατομμύρια πληροφοριών που διακινούνται μέσω ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΩΝ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ οπτικων ινών...

    Έτσι ακριβώς

    ΔΕΝ λλοιώνονται και τα data από το pc στο dac που απέχουν μεταξύ τους από 1 - 10 μέτρα...

    20  22 Jun 2010  
  • Trouble

    Trouble

    ACA Member

    Εκτός της ιδέας μας Μάνο....εμείς οι high end users (δεν ενοω Ελληνες) ακούμε δίθεν κάτι...

    Maybe WE cannot believe that something so cheap works as well as something so cheap....Especially a wire!!!!!!!!

    21  22 Jun 2010  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Τα λόγια του Τονυ κρύβουν μεγάλες αλήθειες...

    Τόσα χρόνια στο σπορ έχω βαρεθεί ν' ακούω τις λέξεις 'χαώδεις διαφορές' και 'μακράν καλύτερο' και 'ουδεμία σύγκριση' και άλλες τέτοιες μ@λ@κίες που χρησιμοποιούμε όλοι εμείς(κι εγώ ο ίδιος) μετά από κάποια αναβάθμιση...

    Λόγια τραγικά και ευθέως ανάλογα με τα 'φράγκα' που έχουμε σκάσει για να 'αναβαθμίσουμε'... Ιδίως όταν πρόκειται για στοιχεία του συστήματος όπως πολύμπριζα καλώδια και διάφορα 'εξαγνιστικά' που μόνο ΜΗΔΑΜΗΝΕΣ έως ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ μπορούν να επιφέρουν στον ήχο μας...

    Μα αν ήταν σε κάθε αναβάθμηση να έχουμε 'μακράν' και 'χαώδεις' διαφορές... τότε αν πάμε πίσω στο χρόνο 2 - 3 αναβαθμίσεις θα πρέπει το σύστημα που είχαμε τότε να ήταν ΜΠΟΥΡΟΥΧΑ...αφού κατορθώσαμε να το αναβαθμίσουμε σε τόσο υπερθετικό βαθμό...

    Αλήθεια...πιστεύει κάποιος πως ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΚΑΛΩΔΙΟ ή ΠΟΛΥΜΠΡΙΖΟ ή ΜΑΤΖΟΥΝΙ μπορεί να αναβαθμίσει το σύστημα πάνω από 1-2% ??????

    ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ...

    ΧΩΡΟΣ - ΗΧΕΙΑ - ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ - ΠΗΓΕΣ = 97 - 98%

    ΚΑΛΩΔΙΑ - ΠΟΛΥΜΠΡΙΖΑ - ΜΑΤΖΟΥΝΙΑ = 2 - 3%

    Τουτέστιν...

    ΜΗΗΗΗΗΝ ΠΕΤΑΑΑΑΑΤΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑΑΑΑΑ ΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΣ......!!!!!!

    22  22 Jun 2010  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Εγώ δεν πιστεύω ότι ένα καλώδιο μπορεί να αναβαθμίσει ένα σύστημα, πιστεύω όμως ότι ένα κακό καλώδιο μπορεί να το αλλοιώσει σε τέτοιο βαθμό που να μην μπορούμε να δούμε κάποιες από τις αρετές του, anyway this is a different subject!

    23  22 Jun 2010  
  • Trouble

    Trouble

    ACA Member

    Λέμε το ίδιο Mike.

    Κάνε το λιγότερο κακό στον ήχω σου...και όχι να προσπαθείς να το κάνεις καλό!!!!!!!!!

    24  23 Jun 2010  
 
page 2/3 rows 12/25 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 78ms (19 queries, 42ms)