Δυο ξεπεσμένοι λόρδοι (QUAD ESL57 refurbished) (#2)

  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Έρχεται κάτι πολύ φρέσκο και πολύ καλό... Μια συσκευή που θα ταράξει τα νερά στο Hi-End... Σε παγκόσμια πρώτη από το site του ACA... stay tuned...

    13  7 Apr 2012  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Χαχαχα....Σύντομα έρχεται και απο εμένα review απο κορυφαίο λαμπάτο προενισχυτή.Ο Μάνος ειδικά θα πάθει την πλάκα του!!

    14  7 Apr 2012  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Μπραβο ρε παιδια! ετσι , με ευγενη αμιλλα!!

    15  7 Apr 2012  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Μπραβο Μανο! Πολυ καλη παρουσιαση!

    Μ αρεσουν τα σχολια παντως κ οι συνειρμοι κ περαν του review!

    Τελικα δεν αξιζαν ομως ολη αυτη την ιστορια κ το κοστος με λιγα λογια?

    16  7 Apr 2012  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    kotsidisjohn wrote:
    Μπραβο Μανο! Πολυ καλη παρουσιαση!
    Μ αρεσουν τα σχολια παντως κ οι συνειρμοι κ περαν του review!
    Τελικα δεν αξιζαν ομως ολη αυτη την ιστορια κ το κοστος με λιγα λογια?

    Εννοείται πως άξιζε το κόπο και με το παραπάνω...

    Μέσα απ' αυτή την ακρόαση βγήκαν η πρόοδος της τεχνολογίας και των υλικών που έχει συντελεσθεί μέσα στα τόσα χρόνια, οι λαμπρές ιδέες ταλαντούχων ανθρώπων και σχεδιαστών, αλλά το κυριότερο οι αναμνήσεις μας από τις αρχές της ενασχόλησής μας με το μικρόβιο του hi-fi...

    17  7 Apr 2012  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    AlexD wrote:
    Χαχαχα....Σύντομα έρχεται και απο εμένα review απο κορυφαίο λαμπάτο προενισχυτή.Ο Μάνος ειδικά θα πάθει την πλάκα του!!

    Προχώρει ακάθεκτος και δώσε υλικό...

    18  7 Apr 2012  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Μπράβο φίλε καλή δουλειά!!! συνέχισε...

    19  8 Apr 2012  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    Συγκινητικη και γλυκοπικρη παρουσιαση,με μια δοση απαξιωσης και φευγαλεας ειρωνιας περι ξεδοντιασμενων λορδων,που για καποιους ποιο εμπειρους reviewers,εξακολουθουν να δειχνουν τα δοντια τους ακομα και σημερα,αν ο οδοντογιατρος τους ηταν καλος και οχι αλμπανης,οπως οι περισσοτεροι την εποχη εκεινη.

    20  10 Apr 2012  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Δεν ξέρω τι λέτε εσείς πάντως εμένα ένας φίλος που έχει ένα ζευγάρι ESL57 που τους άλλαξε μεμβράνες ο Κώστας ο Κωνσταντίνου και τους έκανε γενική ανακατασκευή μόνος του τώρα... κελαηδάνε

    21  10 Apr 2012  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Toptubes wrote:
    Δεν ξέρω τι λέτε εσείς πάντως εμένα ένας φίλος που έχει ένα ζευγάρι ESL57 που τους άλλαξε μεμβράνες ο Κώστας ο Κωνσταντίνου και τους έκανε γενική ανακατασκευή μόνος του τώρα... κελαηδάνε

    πως κελαηδάνε??? σα καρδερίνες η σα καρακάξες???

    τέλος πάντων, μιας και σας στεναχώρησα με τους φαφούτηδες εγγλέζους με τον απαράδεκτο για τα σημερινά δεδομένα ήχο τους, που σε καμιά περίπτωση δεν συνάδει με τον όρο hi-fi, θα σας αποζημιώσω σύντομα με άλλο ριβιγιού από κορυφαία σύγχρονα πάνελς, που η ιστορία θα έχει αίσιο τέλος... στέι τιουντ...

    22  11 Apr 2012  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Σαν καναρίνια...

    23  11 Apr 2012  
  • aaudio2

    aaudio2

    Registered

    Γειά σας,

    Με συγχωρείτε για την παρέμβαση.

    Έχοντας πλήρως ανακατασκευασμένα ESL 57 χρησιμοποιώντας τα γνήσια υλικά και εξαρτήματα, πραγματικά μέ εκπλήσει η εντύπωσει που άφησαν.

    Κατα την γνώμη μου, η υψηλή αποδόση αυτών των ηχείων είναι διαχρονική; και ο ήχως οχι θολός, αλλά κρυστάλλινος.

    Μήπως η ανακατασκευή...;

    Θα χαρούμε πολύ Μάνο να ερθείς στον χώρο μας να ακούσεις τα δικά μας 57 και να συγκρίνεις. Η πρόσκληση φυσικα ισχυεί για όλους!

    Καλό Πάσχα να έχετε!

    Ηρακλής Λιανός
    Apeiron Audio
    www.apeironaudio.gr

    24  12 Apr 2012  
 
page 2/3 rows 12/29 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 85ms (19 queries, 49ms)