Κατασκευή Rack από μέλος μας. (#6)

  • nbullamatsis

    nbullamatsis

    Registered

    Το στόχο του ψαχνουμε Μιχάλη
    γιατι το σιγουρο ειναι οτι η απομονωση από κραδασμούς μονο δεν κάνει δουλεια
    υπάρχουν πολλά υλικά που κάνουν αυτη τη δουλεια οικονομικά αλλά δεν εχουν αποτελεσμα.
    Ισως η μάζα σε συνδιασμο με την ελαστικότητα και τις ιδιοσυχνότητες κάποιων τύπων ξύλου ή κάποιο αλλο υλικό-συνδιασμός να κάνει την διαφορά

    61  16 Dec 2011  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Πριν μερικές ημέρες είχα την ευκαιρία να ακούσω στο σπίτι μου και στο σύστημα μου τα rack Chameleon που τόσα πολλά είχα ακούσει για αυτά. Τελικά μετά την δοκιμή κατάλαβα ότι είναι λίγα αυτά που άκουγα. Με την πρώτη επαφή με το εν λόγω προϊόν αντιλαμβάνεσαι πρώτα από όλα ότι είναι περίτεχνες στιβαρές και φτιαγμένες από εξαιρετικά υλικά αλλά πάμε και στο αποτέλεσμα. Το τεστ έγινα σε δύο φάσεις. Πρώτα στη μία βάση τοποθετήθηκε το phono stage (TLA) και μετά σε δύο βάσεις τοποθετήθηκαν οι δύο μονομπλόκ λαμπάτοι του συστήματος που εγώ τους έχω στο πάτωμα. Η διαφορά και στις δύο περιπτώσεις ήταν συντριπτικά καλλίτερη από όταν ήταν στο δικό μου rack με αυτή του phono να να ξεπερνά κάθε προηγούμενο. Πραγματικά δεν μπορούσα να πιστέψω ότι μια βάση θα μπορούσε να κάνει τέτοια διαφορά... μακάρι να είχα και τα λεφτά να τις αγοράσω για όλο το σύστημα μου. Το έχω πάντως υπόψη για το μέλλον.

    62  19 Feb 2012  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    και μια δεύτερη φωτογραφία από την δοκιμή...

    63  19 Feb 2012  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Eτσι ακριβως Κυριακο, οταν τις ειχα ακουσει κι εγω...Επιφυλλασομαι για το μελλον ομως ...!

    64  20 Feb 2012  
 
page 6/6 rows 12/64 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 27ms (18 queries, 5ms)