Καλός Ήχος στο Αυτοκίνητο!

  • gherop

    gherop

    ACA Member

    Χθες βράδυ επισκέφθηκα το ξάδελφο που αναφέρω και "αλλού" στο ιστιοπλοικό του (Ελληνικό Dromor 26 πόδια) και άκουσα και το CAR STEREO που έχει τοποθετήσει εφέτος στην εσωτερική καμπίνα που έχει, με DΙΥ ηχεία και με ελάχιστα χρήματα. Δεν ήταν σύστημα αξιώσεων, αλλά όμως είναι απίστευτη εμπειρία να είσαι στο Π. Φάληρο στη θάλασσα και να ληκνίζεσαι ακούγοντας αγαπημένη μουσική.
    Αλλη Προσέγγιση και Διάσταση πως να το κάνουμε

    13  19 Oct 2011  
  • Trouble

    Trouble

    ACA Member

    Σαν παλαβος που ημουν με το Car Audio για πάνω απο 25 χρόνια και με διάφορα αυτοκίνητα που είχα παέι σε διαγωνισμους με έπαινους και αλλα οχι, λατρευω το αθλημα διότι έχει αλλους όρους και επειδή διαγωνίζεσαι με αληθινά κριτήρια και οχι με γνώμες μονον, πιστέυω πως αλλο ειναι το ενα και αλλο το αλλο. Επειδη ειναι ηχος, δεν σημαινει οτι μπορεις να τα βαλεις στο ιδιο καλαθι, διοτι αλλο φρουτο το αυτοκινητο απο το σπιτι. Ειναι σαν να λεμε φαγητο, που ειναι στο σπιτι και το επιδορπιο ειναι το αυτοκινητο μας.

    Είχα αναρτίσει εκατονταδες φωτο απο τα δικα μου αυτοκινητα και αλλων σε διαφορα μερη του κοσμου σε IASCA/EMMA διαγωνισμους και πάντα εμπλεκαν το high end του αυτοκινητου με αυτο που εχουμε στο σπιτι. Αυτο τελικα οπως προαναφερα ειναι λαθος.

    Τελος παντων, θα μου αρεσε να εβλεπα ωραια συστηματα στα αυτοκινητα τον ACAτζηδων

    14  19 Oct 2011  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    Το 1975 είχα μια Lancia Fulvia Coupe 1600 (125 ίπποι) με 3 ελεφαντάκια για όσους ξέρουν. Είχα βάλει ένα κασσετόφωνο Pioneer με ξεχωριστό προ και τελικό ενισχυτή Pioneer και ηχεία της Jensen. Θυμάμαι ότι μου άρεσε πάρα πολύ. Αργότερα τα μετέφερα σε ένα Alfasud Ti 1.3 (78 άλογα) και το πούλησα μετά 2 χρόνια όταν η τότε κυβέρνηση έβαλε το περίφημο "αμάχητο" κριτήριο του πόθεν έσχες. Εγώ έκανα ιδιαίτερα μαθήματα και τα είχα μαζέψει, αλλά δεν με συνέφερε πλέον και το έδωσα σε ένα φίλο.

    15  19 Oct 2011  
  • Trouble

    Trouble

    ACA Member

    Μπραβω προεδρε,,,,πολυ χαιρομαι που ειχες εστω και για λιγο, 2 καλα στην ζωη που ειναι MUST!!

    Μια ALFA ROMEO, και ενα καλο ηχοσυστημα σπιτι!!!!

    Δεν χρειαζεσαι ηχω οταν εχεις ΑΛΦΑΚΙ !!!

    16  19 Oct 2011  
 
page 2/2 rows 12/16 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 64ms (19 queries, 39ms)
invisible cron image