211 exotic power amplifier (continued...) (#2)

  • petkef

    petkef

    Registered

    Είμαστε λίγο ντροπαλοί...
    Νίκο να'σαι καλά να τους απολαμβάνεις,καλορίζικοι.
    (θέλουν ακρόαση με γλυκό κρασί όμως).

    13  15 Dec 2012  
  • antkots

    antkots

    Registered

    Καλοριζικοι Νικο,καλοακουστοι.

    Ελπιζω να βρεις με αυτα την ηχητικη Νιρβανα σου.

    14  15 Dec 2012  
  • gonis

    gonis

    ACA Member

    Δε ζυγιζουν πολυ

    Ζυγιζουν παρα πολυ!!!

    15  15 Dec 2012  
  • TANNOYMAN

    TANNOYMAN

    ACA Member

    Νίκο συγχαρητήρια για την επιμονή σου και την υπομονή σου πρεπει να είναι πολύ ιδιαίτερος αλλά και μοναδικός ήχος!!!
    ΤΑΝΝΟΥΜΑΝ

    16  15 Dec 2012  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Εγώ πάντως τα βάφτισα κιόλας... πρότεινα ονομασίες και μάλιστα διαφορετικές για κάθε κανάλι... Μανχάταν το Right και Τόκυο το Left

    17  16 Dec 2012  
  • gonis

    gonis

    ACA Member

    Manos_Bits wrote:
    Εγώ πάντως τα βάφτισα κιόλας... πρότεινα ονομασίες και μάλιστα διαφορετικές για κάθε κανάλι... Μανχάταν το Right και Τόκυο το Left

    Γιατι αραγε αυτες οι ονομασιες;

    18  16 Dec 2012  
  • jadis_boy

    jadis_boy

    ACA Member

    gonis wrote:
    Δε ζυγιζουν πολυ
    Ζυγιζουν παρα πολυ!!!

    Εσυ ξεκουράσου διοτι θα σου χρειαστούν δυνάμεις για την Πεμπτη θα σου χρειαστούν

    19  18 Dec 2012  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Εγώ πάντως απο προχτές που έμαθα το βάρος τους,την επόμενη μέρα μέχρι τώρα με πονάει η μέση μου.

    20  18 Dec 2012  
  • nbullamatsis

    nbullamatsis

    Registered

    Aααααααμαν!!!!
    έχω καλό και προσεκτικό μεταφορέα αν χρειαστεί.
    Τα σέβη μου και στους δυό σας!

    Μανχάταν και Τοκυο

    Υ.Γ. Πετράν μου θύμησες τη Τζωρτζίνα!
    αχαχα

    21  18 Dec 2012  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Πολύ όμορφη προσπάθεια ομολογουμένως...μπράβο στους συντελεστές αυτού του εγχειρήματος!!!

    Μήπως θα μπορούσαμε να το δούμε και ολοκληρωμένο με τα καπάκια τους;; Εγώ το είδα αλλά λέω και για τους υπόλοιπους καθώς είναι πολύ όμορφο σαν τελικό προϊόν.

    Και μήπως μπορούσαμε να το δούμε και από κάτω για να θαυμάσουμε και την μαεστρία του καλλιτέχνη;

    22  18 Dec 2012  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Το παραπάνω πρότζεκτ είναι μια πολύ επίπονη προσπάθεια με πολλές ώρες ενασχόλησης σε κατασκευαστικό και ηλεκτρονικό επίπεδο...

    Τα ξεχωριστά σε κατασκευή και εμφάνιση ενισχυτικά έχουν ξεφύγει σχεδόν εντελώς από κάθε Diy η Consumer κατασκευή, εξιδανικεύοντας θςωρητικά την ανάγκη οδήγησης μιας μεγάλης τριόδου λυχνίας ισχύος... Θεωρητικά επαναλαμβάνω, ΔΕΝ εμφαίνεται λόγος να ΜΗΝ παίζουν ιδανικά...

    Μοναδική μου ένσταση, αν μου επιτρέπεται από τους φίλους Νίκο και Πέτρο, η πολυπλοκότητα της σχεδίασης με τα 'άπειρα' στάδια τροφοδοσίας και σύζευξης(Μ/Σ - σίδερα - σύρματα), που όσο ιδανικά κατασκευασμένα κι αν είναι, αντίκειται κατά κάποιον τρόπο στην ιδέα της 'αγνής' και 'μίνιμαλ' σχεδίασης που απαιτεί μια τριοδική κατασκευή...

    Όμως και αυτό είναι μια θεωρητική προσέγγιση... αυτό που μετρά είναι ο ήχος τους, που πιστεύω κάποια σιγμή θ' ακούσουμε...

    23  18 Dec 2012  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Γι αυτούς που αναρωτήθηκαν γιατί πρότεινα τις ονομασίες Μανχάταν και Τόκυο οι λόγοι είναι δυο... α) τα δυο ενισχυτικά είναι εντελώς ξεχωριστά σε look και κατασκευή που αξίζουν ξεχωριστές ονομασίες το καθένα... β) όταν τα πρωτοείδα μου θύμισαν μεγάλες πόλεις με πολλούς ουρανοξύστες...

    24  18 Dec 2012  
 
page 2/13 rows 12/145 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 84ms (19 queries, 54ms)