Hyperion 968

  • hiendakias

    hiendakias

    Registered

    Πωλούνται τα Hyperion Sound 968 σε αριστη κατασταση, χρωμα μαυρη λακα. Για οποιον θελει να διαβασει διθυραμβικα reviews για τα εν λογω ηχεια μπορει να δει τα παρακατω link :

    Enjoythemusic

    6moons

    Τα ηχεια ειναι ευαισθητα (90dB), ευκολα στην τοποθετηση και με τα καταλληλα συνοδα μπορουν να ανταγωνιστουν ανετα ηχεια πολλαπλασιας αξιας...
    Ισως το κορυφαιο value for money σε ηχειο παγκοσμιως αφου τα βαζει πολυ ανετα με οποιοδηποτε ηχειο εως τις 15000 Ευρω....

    Τιμη 4500 Ευρω , δεκτες και ανταλαγες με ηχεια μεγαλης ευαισθησιας (πανω απο 90db) η νορμαλ ευαισθησιας 88db-90db Δυο Δρομων.

    1  18 Jul 2012  
  • hiendakias

    hiendakias

    Registered

    Παραθετω δυο links για το δικο μου μοντελο , διοτι το προηγουμενο ηταν για το 938>

    6moons

    AV guide

    2  19 Jul 2012  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Καλα συγγνώμη, δεν τα είχες πουλήσει?

    3  19 Jul 2012  
  • hiendakias

    hiendakias

    Registered

    Μιχαλη , τα 938 ηταν αυτα που εδωσα.Αυτα ειναι τα 968 ,το ποιο μεγαλο μοντελο τα οποια μου επεσαν μεγαλα για τον χωρο μου και τον ενισχυτη μου και μπουμαρουν.

    4  19 Jul 2012  
  • hiendakias

    hiendakias

    Registered

    Δεκτη ανταλλαγή και με αξιόλογα μηχανηματα.

    5  19 Jul 2012  
  • hiendakias

    hiendakias

    Registered

    Και εδω μπορειτε να δειτε τις βραβευσεις που εχει παρει : http://www.hyperionsound.com/awards.htm

    6  19 Jul 2012  
  • hiendakias

    hiendakias

    Registered

    Η αγγελια παγωνει προσωρινα.

    7  3 Aug 2012  
  • S.A.

    S.A.

    Registered

    Καλησπέρα,

    Επικοινωνώ σχετικά με τα Hyperion.
    Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με το δικό σου με το μέγεθος των ηχείων μου.
    Πιστεύω ότι τα 968 ίσως ηταν ιδανικά στον χώρο μου.

    Έχω να προτείνω πιθανή ανταλλαγή με προενισχυτή PBN Olympia L (αρχική τιμή 12000€ και εξαιρετικές κριτικές). Νομίζω μάλιστα ότι πρέπει να είχαμε επικοινωνήσει παλαιότερα όταν τον έβγαλα σε αγγελία και μου πρότεινες ανταλλαγή με κάποιον AV ενίσχυση, αλλα τότε χρειαζόμουν μετρητά.

    Έχω επίσης για ανταλλαγή ηχεία ETON (2 woofer 11', mid woofer 7', mid 4', tweeter metal doom, 90 db ευαισθησία), πιθανόν όμως να είναι μεγάλα για το χώρο σου.

    Μπορώ να σου στείλω φωτο αν ενδιαφέρεσαι για κάτι απο αυτά.

    Ευχαριστώ,
    Στράτος
    Email: stratosarvanitidis@gmail.com

    8  7 Aug 2012  
  • hiendakias

    hiendakias

    Registered

    Η τιμη κατεβαινει στα 3900 ευρω.Δυνατότητα ανταλλαγης με φθηνοτερο μηχανημα ηχου + 1500-2000 ευρω μετρητα.

    9  5 Feb 2013  
  • hiendakias

    hiendakias

    Registered

    Η τιμη κατεβαινει στα 3500 ευρω.

    10  7 Feb 2013  
  • hiendakias

    hiendakias

    Registered

    Η τιμη κατεβαινει στα 3200 ευρω.

    11  8 Feb 2013  
  • hiendakias

    hiendakias

    Registered

    Θέλω να κάνω μερικές διευκρινήσεις. Το ηχείο είναι σε αρίστη κατάσταση με όλα τα παρελκόμενα και τις κούτες. Παρόλα αυτά έχω ρίξει την τιμή κατά 60% λόγω των δυσκολιών που υπάρχουν αυτήν την εποχή.Όταν λοιπόν έχω προτάσεις ανταλλαγών με φθηνότερα μηχανήματα και διαφορά χρημάτων όπως έχω αναφέρει πριν στην αγγελία μου, να ξέρετε ότι θα περιμένω την ανάλογη μείωση για τα μηχανήματα σας από εσάς ,καθώς και ελάχιστη διαφορά μετρητών 1500 ευρώ.

    12  9 Feb 2013  
 
page 1/2 rows 12/16 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 76ms (19 queries, 43ms)