Πρόσκληση Ακρόασης στην ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ (#4)

  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    μα το είπαμε βρε οτι είναι ΚΑΙ θέμα γούστου!!!!!!!

    37  23 Dec 2010  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    AlexD wrote:
    μα το είπαμε βρε οτι είναι ΚΑΙ θέμα γούστου!!!!!!!

    Καλά δεν σε μαλώνω ....

    38  23 Dec 2010  
  • antkots

    antkots

    Registered

    AlexD wrote:
    μα το είπαμε βρε οτι είναι ΚΑΙ θέμα γούστου!!!!!!!
    Αλεξ καλημερα σου εχω στειλει πμ(για βοηθεια) στο γειτονικο σαιτ γιατι απο εδω δεν μπορω να στειλω.
    39  23 Dec 2010  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    gherop wrote:
    Πριν 2-3 μήνες είχαμε επισκεφθεί την ΗΧΟ-ΕΚΦΡΑΣΗ με τον Γιώργο Χατζημηνά, για να ακούσουμε μαζί τα AVANTGARDE DUO κλπ. Αυτός είχε πάει άλλη μία φορά και μου είπε ότι του άρεσαν πάρα πολύ.
    Εντυπωσιασθήκαμε με την αμεσότητα, ταχύτητα, ζωντάνια και την καθαρότητα των ηχείων. Νομιζω ότι λίγα ηχεία μπορούν να αποδώσουν τα στοιχεία αυτά με την άνεση που έχουν τα υπερευαίσθητα άνω των 105 db Avantgarde.
    Νομίζω ότι είναι μοναδικά στο είδος τους. Ειδικά το TRIO είναι και πολύ όμορφο από αισθητική άποψη. Και σίγουρα δεν νομίζω ότι υπάρχει ένα ηχείο που να παίζει καλύτερα από όλα τα άλλα σε κάθε είδος μουσικής.
    Άρα, οι διαφορετικές μουσικές και ηχητικές προτιμήσεις του καθένα από εμάς οδηγούν σε διαφορετικές επιλογές. Δεν είναι σωστό να απαξιώνουμε ότι δεν μας πάει στο αυτί, γιατί έτσι και αλλιώς η ακουστική αντίληψη είναι υποκειμενική...

    Ρε Γιώργο είσαι ποιητής... μα πως τα γράφεις έτσι ωραία ρε φίλε??

    40  23 Dec 2010  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    Toptubes wrote:
    Ρε Γιώργο είσαι ποιητής... μα πως τα γράφεις έτσι ωραία ρε φίλε??

    Μπα, δεν είμαι παρά μόνο ένας φτωχός και μόνος ερευνητής...

    41  28 Dec 2010  
  • apokon

    apokon

    ACA Member

    gherop wrote:
    Πριν 2-3 μήνες είχαμε επισκεφθεί την ΗΧΟ-ΕΚΦΡΑΣΗ με τον Γιώργο Χατζημηνά, για να ακούσουμε μαζί τα AVANTGARDE DUO κλπ. Αυτός είχε πάει άλλη μία φορά και μου είπε ότι του άρεσαν πάρα πολύ.
    Εντυπωσιασθήκαμε με την αμεσότητα, ταχύτητα, ζωντάνια και την καθαρότητα των ηχείων. Νομιζω ότι λίγα ηχεία μπορούν να αποδώσουν τα στοιχεία αυτά με την άνεση που έχουν τα υπερευαίσθητα άνω των 105 db Avantgarde.
    Νομίζω ότι είναι μοναδικά στο είδος τους. Ειδικά το TRIO είναι και πολύ όμορφο από αισθητική άποψη. Και σίγουρα δεν νομίζω ότι υπάρχει ένα ηχείο που να παίζει καλύτερα από όλα τα άλλα σε κάθε είδος μουσικής.
    Άρα, οι διαφορετικές μουσικές και ηχητικές προτιμήσεις του καθένα από εμάς οδηγούν σε διαφορετικές επιλογές. Δεν είναι σωστό να απαξιώνουμε ότι δεν μας πάει στο αυτί, γιατί έτσι και αλλιώς η ακουστική αντίληψη είναι υποκειμενική...

    Γίωργο στην ακρόααση ακούσατε μεγάλα συμφωνικά με γρήγορα περάσματα από ψηλές σε χαμηλές ????
    Ή ακούσατε πόρτες ν' ανοιγοκλείνουν, βιμπρόφωνα και μικρά σύνολα τζάζ? Γιατί απότι έχω ακούσει (με τ΄αυτάκια μου) μόνο κάτι τέτοια κάνουν τα εν λόγω ηχεία να παίζουν και να μην ξεχωρίξεις ξεκάθαρά τι ακούς από το χωνί και τι από το sub. Η συμφωνική είναι ο κακός εχθρός τους.

    42  28 Dec 2010  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    apokon wrote:
    Γίωργο στην ακρόααση ακούσατε μεγάλα συμφωνικά με γρήγορα περάσματα από ψηλές σε χαμηλές ????
    Ή ακούσατε πόρτες ν' ανοιγοκλείνουν, βιμπρόφωνα και μικρά σύνολα τζάζ? Γιατί απότι έχω ακούσει (με τ΄αυτάκια μου) μόνο κάτι τέτοια κάνουν τα εν λόγω ηχεία να παίζουν και να μην ξεχωρίξεις ξεκάθαρά τι ακούς από το χωνί και τι από το sub. Η συμφωνική είναι ο κακός εχθρός τους.

    Απόστολε δεν ξέρω τι άκουσαν ο Γιώργος και η παρέα τότε, εμείς όμως στην τελευταία συνάντηση ακούσαμε 2 δίσκους με συμφωνικά έργα : Sheffield Direct Cut Wagner Walkerie, Chandos Vivaldi 4 seasons... Οι 'ντουντούκες' έπαιξαν μαγικά... Μ Α Γ Ι Κ Α !!!

    43  28 Dec 2010  
 
page 4/4 rows 12/43 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 46ms (19 queries, 18ms)