Πρόσκληση Ακρόασης στην ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ (#2)

  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    vet wrote:
    ηταν μια ωραια ατμοσφαιρα.... που λεει και η ταινια...
    περισσοτερο εξελιχτηκε σε παρειστικη συναντηση παρα σε ακροαση.
    στα tad εγινε απολυτη ησυχια για να ακουσουμε....
    για τις κορνες ας μιλησει ο μανος καθοτι εγω δεν ειμαι φαν.
    ο οικοδεσποτης αψογος, παντα τετοια...
    νικος

    Ούτε εγώ είμαι φαν όσον αφορά τις κόρνες... αλλά ρε φίλε αυτά τα avantgarde τα έχω μέσα στην καρδιά μου...

    Μπορεί να μην είναι αυτό που λέμε monitor ηχεία...αλλά παίζουν μουσική...

    Ευχαρίστως τα έβαζα στο σύστημα...

    13  20 Dec 2010  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    To ΤΑD αν και χρωματισμένο λίγο για τα γούστα μου, θέλει τεράστιο χώρο για να παίξει, τις δύο τελευταίες χρονιές στο Μόναχο τα είχαν σε αίθουσα περί τα 200τμ.

    Thanks για την παρουσίαση Μάνο!

    14  20 Dec 2010  
  • vet

    vet

    Registered

    Mikekan wrote:
    Το ΤΑD αν και χρωματισμένο λίγο για τα γούστα μου, θέλει τεράστιο χώρο για να παίξει, τις δύο τελευταίες χρονιές στο Μόναχο τα είχαν σε αίθουσα περί τα 200τμ.
    Thanks για την παρουσίαση Μάνο!

    η κορνα Μιχαλη πρεπει να συγκριθει με κορνα.
    εαν δεν εισαι φαν ολες σκουπιδια σου φαινονται (μπορει και σε εμενα...)
    αλλα το συγκεκριμενο πρεπει να το κοντραρεις με αντιστοιχες υλοποιησεις για να βγαλεις ακρη...
    τεσπα τα tad υπαρχουν και σε μικροτερα, ηταν αποκαλυψη για μενα...

    15  20 Dec 2010  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Δηλάδη να συγκρίνουμε ένα λάθος με ένα άλλο, για να δούμε ποιο είναι λιγότερο λάθος?

    16  20 Dec 2010  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    vet wrote:
    ηταν μια ωραια ατμοσφαιρα.... που λεει και η ταινια...
    περισσοτερο εξελιχτηκε σε παρειστικη συναντηση παρα σε ακροαση.
    στα tad εγινε απολυτη ησυχια για να ακουσουμε....
    για τις κορνες ας μιλησει ο μανος καθοτι εγω δεν ειμαι φαν.
    ο οικοδεσποτης αψογος, παντα τετοια...
    νικος
    συμφωνω .....αλλα οπως και να το κανουμε εχουν κατι αλλο οι ατιμες!!!!! στα ριχνουν ολα στην μουρη!!!! παντως η συναντηση ηταν φανταστικη!! χαρηκα που γνωρισα και απο κοντα καινουριους φιλους [Μανο , vet]τα υπολοιπα παιδια τα ηξερα.
    17  20 Dec 2010  
  • vet

    vet

    Registered

    takis6c33 wrote:
    συμφωνω .....αλλα οπως και να το κανουμε εχουν κατι αλλο οι ατιμες!!!!! στα ριχνουν ολα στην μουρη!!!! παντως η συναντηση ηταν φανταστικη!! χαρηκα που γνωρισα και απο κοντα καινουριους φιλους [Μανο , vet]τα υπολοιπα παιδια τα ηξερα.

    α εδω εισαι και εσυ?
    και εγω χαρηκα και νομιζω οτι ο σκοπος που ηταν η γνωριμια με ανθρωπους και μηχανηματα επετευχθη στο 100%!!
    οσο για τις κορνες ασ τα πουμε σε αλλο νημα...

    18  20 Dec 2010  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Μπράβο παιδιά και εις ανώτερα!!!

    πάντως αν κρίνω απο διάφορα ακούσματα που έχω σε πολλούς χώρους...

    παιδιά, ποτέ δέν μου άρεσε η κόρνα.είχε ένα ήχο λές και άκουγα σύστημα του 50.πάντα και όλες.η μόνη που μου φάνηκε καλή ήταν η κόρνα του jbl.που απλά έπαιζε σαν ένα ηχείο.δηλαδή δέν είχε κορνίλα.

    το tad τώρα το θεωρώ άνετα ένα απο τα top ηχεία που υπάρχουν.παρ όλ αυτά όταν το άκουσα στην έκθεση φέτος, ήταν σε ένα μικρό δωματιάκι.ο ήχος του ήταν τουλάχιστον τραγικός...
    παρ όλ αυτά...ελπίζω...

    19  20 Dec 2010  
  • vet

    vet

    Registered

    Mikekan wrote:
    Δηλάδη να συγκρίνουμε ένα λάθος με ένα άλλο, για να δούμε ποιο είναι λιγότερο λάθος?

    ασε με να κανω λαθος μην παριστανεις το θεοοο.. λα λα λα δεν γουσταρω να σωθω...

    20  20 Dec 2010  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    τώρα βέβαια καταλαβαίνω οτι αυτό το άκουσμα του 50 κάποιοι το γουστάρουν πολύ.
    ας πούμε του πατέρα μου του αρέσουν οι λάμπες που έχουν σχετικά υψωμένα τα μεσαία.
    εμένα όμως οι τσιριχτές.
    επομένως τί να κάμουμε...ο καθείς και τα ακούσματα του...

    21  20 Dec 2010  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Ρε σεις... τα μεγάλα avantgarde(αλλά και τα 'μικρότερα') έπαιξαν κορυφαία...

    Προσωπικά μου άρεσαν περισσότερο από τα tad που επίσης έπαιξαν κορυφαία... και μη μου πείτε το παραμύθι για την οδήγηση... Μια χαρά τα οδηγούσαν τα AUDIO NOTE 211...

    Το έχω πει πολλές φορές πως δεν πάω τις 'ντουντούκες' αλλά αυτά τα ηχεία(avantgarde) τα έχω 'καψουρευτεί'... από τότε(πριν 5-6 χρόνια) που τα άκουσα στην έκθεση στο μεγάλο δωμάτιο της TLA να παίζουν με τα transrotor και τα ενισχυτικά του Βελισσάριου... Chuck Mangione - Children Of Sanchez... 30 άτομα είχαμε μείνει με τα στόματα να χάσκουν... κορυφαία(αν όχι monitor ξαναλέω)...

    Άνετα τα άλλαζα αν είχα το χρήμα(και τον χώρο)...

    22  20 Dec 2010  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Νίκο και Τάκη... (ρε...μήπως είστε οι γνωστοί σχεδιαστές χαχαααα...) χάρηκα που τα είπαμε και γνωριστήκαμε από κοντά... Εννοείται πως θα καλεστείτε σε προσεχή meetings του club...

    23  20 Dec 2010  
  • antkots

    antkots

    Registered

    AlexD wrote:
    Μπράβο παιδιά και εις ανώτερα!!!
    πάντως αν κρίνω απο διάφορα ακούσματα που έχω σε πολλούς χώρους...
    παιδιά, ποτέ δέν μου άρεσε η κόρνα.είχε ένα ήχο λές και άκουγα σύστημα του 50.πάντα και όλες.η μόνη που μου φάνηκε καλή ήταν η κόρνα του jbl.που απλά έπαιζε σαν ένα ηχείο.δηλαδή δέν είχε κορνίλα.
    το tad τώρα το θεωρώ άνετα ένα απο τα top ηχεία που υπάρχουν.παρ όλ αυτά όταν το άκουσα στην έκθεση φέτος, ήταν σε ένα μικρό δωματιάκι.ο ήχος του ήταν τουλάχιστον τραγικός...
    παρ όλ αυτά...ελπίζω...
    Εδω ειμαι και εγω,καλως σας βρηκα. Ακουσα jbl και τσιμπησα,Αλεξ τι γινεσαι?
    24  22 Dec 2010  
 
page 2/4 rows 12/43 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 74ms (19 queries, 42ms)