Ποιός είναι πιο πολύ tannoyos???

  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Το westminster αποτελεί την απόλυτη ναυαρχίδα του Αγγλικού ήχου.
    Η ευαισθησία του

    99dB (2.83 Volts @ 1 metre)

    το κάνει να παίζει με αέρα.κοινώς είναι ιδανικό για λάμπες μικρής ισχύος που δέν παραμορφώνουν.
    επίσης η μοναδική του απόκριση ειδικά στα χαμηλά

    18Hz - 22kHz -6dB

    το κάνει μία γεμάτη πρόταση για όλα τα γούστα.απο λάτρεις του χαμηλού μέχρι λάτρεις του μεσαίου.για τα ψηλά δέν θέλω κάν να αναφέρω.έχει ειδικό μεγαφωνάκι για να καλύπτει ακόμα και τα πιο δύσκολα γούστα.(υπερ-τουίτερ).

    Νομίζω όμως οτι η μοναδικότητα του είναι στα ορχηστρικά έργα οπου εκεί παίζει μονότερμα με τον όγκο του.
    δέν νομίζω πως υπάρχει άλλη πρόταση σε ηχείο που καλύπτει όλες τις παραπάνω παραδοχές.Ακόμα και οι ανταγωνιστές που ακολουθούν στα specs είναι σχετικά ενεργοβόροι.άρα για να οδηγηθούν χρειάζονται τρατζιστοράτους ή ακόμα και ψηφιακούς.
    οπότε σχεδόν αδυνατούν να παίξουν με έναν καλό συνδυασμό μικρής-απαραμόρφωτης λάμπας...

    13  30 Oct 2010  
  • Trouble

    Trouble

    ACA Member

    ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ......

    Ξερουμε οτι και η δυο σας εισαστε ΑΡΡΩΣΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ...με την καλη εννοια παντα!!

    Ασε να γελασουμε λιγο.

    Αρκετα δακρυα ποια :)

    14  30 Oct 2010  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    ντάξει βρε..μία παρεξήγηση έγινε...ζήτησα συγνώμη και τελείωσε...

    το θέμα είναι να έχουμε και εμείς την ευκαιρία να τα ακούσουμε...

    15  30 Oct 2010  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    άστα ρε big-wings...

    Αφού τα έχει καρα-πειράξει τα ηχεία και τα ενισχυτικά ο Βελισσάριος...Πως να μην κελαιδάνε...

    ***
    Θυμάμαι τον ήχο τους όταν είχαμε ακούσει το CD player της AMR... Απλά δεν περιγράφεται...

    16  30 Oct 2010  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Kαλά άμα παρεξηγούμαστε με αυτά τα πράγματα, κλάφτα χαράλαμπε.

    17  1 Nov 2010  
 
page 2/2 rows 12/17 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 95ms (19 queries, 64ms)