Obsession / Thorens TD 124 MK II

  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    μπράβο παιδιά.. ένα ποιοτικό και καλοστημένο αναλογικό σύστημα δεν πλησιάζεται από κανένα ψηφιακό πολλαπλάσιας αξίας.. είναι λόγια που τα φωνάζουμε χρόνια..

    13  21 Dec 2021  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Αγαπητέ φίλε Πέτρο περάσαμε πάνω απ' όλα ωραία, ακούσαμε μουσικάρες και τις απολαύσαμε. Ξανασυναντηθήκαμε μετά από πολύ καιρό, επιτέλους και ευχαριστηθήκαμε δίσκους!

    Όσο για το αναλογικό μου σύστημα έχω να πω, πως κι εγώ δεν περίμενα να παίζει έτσι όταν το πρωτοάκουσα.
    Έχουν περάσει 3 μήνες και παραπάνω, από όταν το ολοκλήρωσα και ακόμα όταν ακούω από το πικάπ με εκπλήσει!

    Όντως στο σύστημά μου ποτέ δεν είχα καλύτερη πηγή.
    Αν μπορούσα να περιγράψω το ήχο του (αν και ο Πέτρος πέρασε το feeling με το παραπάνω) θα έλεγα πως έχει κάτι το μοναδικό όταν παίζει μουσική, που με κάνει να θέλω κάθε φορά να ανεβάζω την ένταση χωρίς ποτέ να κουράζει. Με κάνει πάντα να θέλω να δυναμώσω την ένταση και να χαθώ στη μουσική.

    Πάντα λάτρευα το βινύλιο! Όμως υπήρξε ένα μεγάλο διάστημα που έλειπε το αναλογικό από το σύστημά μου. Και έλειπε πάρα πολύ και από εμένα.

    Επιτέλους επέστρεψε/α!

    @Manos_Bits

    Ναι όντως. Είναι λόγια που φωνάζετε χρόνια και είχα την τύχη μέσω του συλλόγου μας να ακούσω από κοντά εξαιρετικά αναλογικά front end που το αποδείκνυαν!

    14  21 Dec 2021  
 
page 2/2 rows 12/14 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 87ms (19 queries, 36ms)