Το πρωτο φεγγαρι των Quad μου.

  • panelistas

    panelistas

    Registered

    Η αληθεια ειναι οτι ειχα παντα την εντυπωση οτι τα πανελ μου quad (2805) παιζοντας με τρανζιστορατο ενισχυτη περισσοτερο ετριζαν παρα παλλονταν,αν και το εκαναν δυσκολα αντιληπτο.Επισης σε ολες τις εκθεσεις ματαια ο κ.Γιαννης με πανακριβα τρανζιστορ προσπαθουσε να μας δειξει ποσο ταιριαζουνε.Εφθανε να του ζητησεις να τα συνδεσει με τον λαμπατο integrated και σου επεφταν τα σαγονια.Και επειδη εχω αλλεργια στα πανακριβα μηχανηματα,περισσοτερο ψαχνω διαμαντακια μτχ,επεσε στα χερια μου ενας primaluna prologue 2 με τις κτ88.Ομολογω οτι αρχικα τον αντιμετωπισα με δεος,ειδικα τις λαμπες,πως τις πιανεις,πως τις βγαζεις,πως τις ζεσταινεις.Ειναι αλλο πραγμα ο λαμπατος,ειναι πολυ sexy,θελεις να τον πειραζεις συνεχεια,να σβηνεις το φως να βλεπεις τις λαμπες,να σκεφτεσαι τις αναβαθμισεις,που μπορει να φθασει.Δεν θα σας πω τις δικες μου εντυπωσεις,μαλλον τις εχετe υποπτευθει,θα σας πω την αντιδραση της γυναικας μου,η οποια ανεβηκε να με ρωτησει που εχω κρυμμενη την ορχηστρα.Φανταζομαι οτι με τις GENALEX GOLD LION που αναμενονται θα εμφανισθουν και οι μουσικοι.

    1  10 Jan 2019  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    καλωσόρισες στη χώρα των θαυμάτων..

    φιλική προτροπή κάποια στιγμή ν' ακούσεις έναν σοβαρό λαμπάτο ενισχυτή ή combo..

    2  10 Jan 2019  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Καλησπέρα Quadάκια... Συγνώμη που θα το πω έτσι, αλλά δεν έκανες και καμία σπουδαία ανακάλυψη... τα Quad παίζουν υπέροχα με λάμπες... Welcome to the club

    3  10 Jan 2019  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    Manos_Bits wrote:
    καλωσόρισες στη χώρα των θαυμάτων..
    φιλική προτροπή κάποια στιγμή ν' ακούσεις έναν σοβαρό λαμπάτο ενισχυτή ή combo..

    ευχαριστω Μανο,όταν εχω ακουσει τα monoblock της air-tight ποσο ποιο σοβαρα εννοεις.Δεν με εντυπωσιαζει τιποτε πια που δεν μπορει να το αποδειξει,από ακριβα πυροτεχνήματα άλλο τιποτε.

    4  11 Jan 2019  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Αγαπητέ Panelista

    Με γεια το νέο σου εργαλείο! Να το χαίρεσαι! Καλοάκουστο.

    Σχετικά με το σχόλιο του Μάνου θα συμφωνήσω μαζί του. Σχετικά με το σχόλιο σου αναφορικά με το το τι έχεις ακούσει θα σου πω το εξής. Όλοι στον χώρο που ασχολούμαστε συστηματικά και με αγάπη έχουμε ακούσει ότι μπορείς να φανταστείς. Όμως σημασία έχει η συμβίωση και η σε βάθος εμπειρία με τις συσκευές με τα δικά μας ακούσματα και προγράμματα/μουσικές. Δεν λέει κάτι το γεγονός ότι έχουμε 'ακούσει' το τάδε ή το δείνα' μηχάνημα εδώ κι εκεί ή στο σπίτι μας για 2 μέρες ή μία εβδομάδα.

    Οι Prima Luna είναι καθόλα αξιόλογα μηχανήματα και από τις πολύ καλές και ασφαλείς επιλογές, στην κατηγορία τους.

    Αν ποτέ σου δοθεί η ευκαιρία άκου έναν Copland 405 στο σύστημά σου. Μεταχειρισμένος έχει καλή τιμή και προσιτή με ήχο απίστευτο. Υπάρχουν πολλά μηχανάκια σαν τον Copland που μπορεί να σε εκπλήξουν.

    5  12 Jan 2019  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    panelistas wrote:
    ευχαριστω Μανο,όταν εχω ακουσει τα monoblock της air-tight ποσο ποιο σοβαρα εννοεις.Δεν με εντυπωσιαζει τιποτε πια που δεν μπορει να το αποδειξει,από ακριβα πυροτεχνήματα άλλο τιποτε.

    η παρατήρησή μου ήταν για τα Primaluna.. δεν ανέφερες για τα air-tight που φυσικά είναι πολλές κλάσεις ανώτερα.. καλές ακροάσεις..

    6  12 Jan 2019  
  • georgarab

    georgarab

    Registered

    για καθε τι που ακους υπαρχει καλυτερο ( το ποσο καλυτερο ειναι σχετικο .... εκθετικη η μεταβολη ....αλλα μεταβολη )..... αφου ομως σου ταιριαζει η λαμπατη εκδοχη της αναπαραγωγης (την οποια δεν αλλαζω) ....ακου τη μουσικη και σταδιακα αν σε συγκινει “ακου” και καλυτερα μηχανηματα.

    7  12 Jan 2019  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    panos_adgr wrote:
    Αγαπητέ Panelista
    Με γεια το νέο σου εργαλείο! Να το χαίρεσαι! Καλοάκουστο.
    Σχετικά με το σχόλιο του Μάνου θα συμφωνήσω μαζί του. Σχετικά με το σχόλιο σου αναφορικά με το το τι έχεις ακούσει θα σου πω το εξής. Όλοι στον χώρο που ασχολούμαστε συστηματικά και με αγάπη έχουμε ακούσει ότι μπορείς να φανταστείς. Όμως σημασία έχει η συμβίωση και η σε βάθος εμπειρία με τις συσκευές με τα δικά μας ακούσματα και προγράμματα/μουσικές. Δεν λέει κάτι το γεγονός ότι έχουμε 'ακούσει' το τάδε ή το δείνα' μηχάνημα εδώ κι εκεί ή στο σπίτι μας για 2 μέρες ή μία εβδομάδα.
    Οι Prima Luna είναι καθόλα αξιόλογα μηχανήματα και από τις πολύ καλές και ασφαλείς επιλογές, στην κατηγορία τους.
    Αν ποτέ σου δοθεί η ευκαιρία άκου έναν Copland 405 στο σύστημά σου. Μεταχειρισμένος έχει καλή τιμή και προσιτή με ήχο απίστευτο. Υπάρχουν πολλά μηχανάκια σαν τον Copland που μπορεί να σε εκπλήξουν.

    φιλε Πανο,τρεφω μεγαλο σεβασμο στο συγκεκριμενο μηχανημα,και παρακολουθω την εξελιξη του,αλλα με την δεδομενη τιμη απλως δεν....

    8  13 Jan 2019  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    Manos_Bits wrote:
    η παρατήρησή μου ήταν για τα Primaluna.. δεν ανέφερες για τα air-tight που φυσικά είναι πολλές κλάσεις ανώτερα.. καλές ακροάσεις..

    Αγαπητε Μανο,πριβε ακροαση στην aurion,ακουω τον QUAD INTEGRATED περιπου για μια ωρα,και μετα αναλαμβανει το συστημα της air tight monoblock,πανω απο 30000ε αξια,ακουμε τις ιδιες μουσικες,και τελικα μου αρεσε περισσοτερο ο quad.Aβυσος το αυτι του ανθρωπου.

    9  13 Jan 2019  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    καλημέρα.. και γιατί προτίμησες τον primaluna έναντι του quad??

    10  13 Jan 2019  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    υπηρξαν 3000 λογοι....

    11  14 Jan 2019  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Ok Το καταλάβαμε το υπονοούμενο... Πάντως ο Primaluna είναι καθ' όλα αξιοπρεπής ενισχυτής ιδιαίτερα στα λεφτά του...

    Καλές ακροάσεις σου εύχομαι...

    12  14 Jan 2019  
 
page 1/3 rows 12/29 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 51ms (19 queries, 19ms)