Συζήτηση για DACs

  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    LUXILLA wrote:
    Ιωάννη πήρες το καλύτερο ντάκ στο νήμα και ένα απο τα καλύτερα στην κατηγορία του και παραπάνω πηρες εργαλείο λέμε, μεγειά!!

    εεε..εεεεε.. κύριε Πέτρο μας.. είμαστε κι άλλοι εδώ.. νομίζω δηλαδής..

     

     

     

    25  12 Jan 2017  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    IoannisSweden wrote:
    Telika pira ena T+A DAC 8 DSD kai ime poly euxaristimenos! To exo edo kai liges mines, einai super!

    Ιωάννη, πέρα από την πλάκα νομίζω ότι ψώνισες πολύ καλό εργαλείο.. δεν το έχω ακούσει όμως διάβασα αρκετά reviews και εντυπώσεις στο διαδίκτυο, οι οποίες είναι όλες πολύ καλές έως διθυραμβικές.. μακάρι να μπορούσαμε να το ακούσουμε..

    από τις εντυπώσεις που αποκόμισα θεωρητικώς και χωρίς να το ακούσω, μου αρέσει που έχει διακριτά αναλογικά στάδια εξόδου και ξεχωριστό κύκλωμα για DSD.. από την άλλη δεν μου αρέσει που όλο το πράγμα υλοποιείται με ρομποτική συναρμολόγηση με πολλά πλαστικά μέρη σε μια πλακετίτσα με φθηνιάρικα καλώδια και βύσματα καρφωμένα απ' ευθείας στην πλακέτα, γεγονός που δεν το δικαιολογεί η τιμή του..

    μεγειές, καλοάκουστο..

     

    26  12 Jan 2017  
  • IoannisSweden

    IoannisSweden

    ACA Member

    Oi T+A kseroun ti kanoun. emena mou aresi to SMT - Surface Mount Technology. Its better for the signal path, cause the much shorter distans. Its more precise. The only cables is for the power supply and for the headphone jack.

    Gia ta lefta to theoro polly kalo. Tha elega pos pezi me dac me times 5000-6000 dollars. :)

    27  12 Jan 2017  
  • LUXILLA

    LUXILLA

    Registered

    Tα ηλεκτρονικά και ειδικά τα ψηφιακά έχουν εξελιχτεί τόσο που δεν υπάρχει λόγος πια να στεκόμαστε στην υπόθεση "μπούγιο" ως απαραίτητη προυπόθεση καλού αποτελέσμαατος.
    Το συγκεκριμένο Ντάκ το έχω ακούσει και είναι κορυφαίο ενώ και ας μήν το δείχνει είναι "κτήνος"
    Απο τις καλύτερες επιλογές μέχρι το πεντοχίλιαρο με ήχο που δεκα χρονάκια πρίν θα πλήρωνα κάποιος όσο ένα αυτοκίνητο για να τον πάρει και πάλι όχι ακριβώς..

    28  12 Jan 2017  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    δε νομίζω να ονομάζεται μπούγιο το να έχεις διακριτά ποιοτικά βύσματα εξόδου με upocc καλώδια όπως την τελευταία εικόνα του Κινέζου παρπάνω πριν από το Τ+Α!! μάλλον σεβασμός στον καταναλωτή και στα λεφτά του είναι..

    δεν αμφέβαλα πως το μηχανάκι (Τ+Α) μπορεί να παίζει καλά, αυτό είπα πρώτιστα τονίζοντας τα θετικα του στοιχεία, βέβαια παραμένει να το ακούσω κι εγώ σ' ένα καλό σύστημα..

    καλορίζικο και πάλι Ιωάννη..

    29  12 Jan 2017  
  • LUXILLA

    LUXILLA

    Registered

    Mάνο αν και η αξία των υλικών των σταδίων εξόδου και της ποιοτικής τροφοδοσίας είναι πέραν πάσης αμφισβήτησης αυτό που κάνει ένα σύγχρονο ντάκ να ξεχωρίζει απο τα υπόλοιπα είναι στην υλοποίηση του ψηφιακού κομματιού και το software που τρέχει μέσα και η τεχνογνωσία - επένδυση σε R&D του εκάστοτε κατασκευαστή σε αυτό.

    Το T&A έχει όλο το πακέτο άμα θα το ψάξεις θα πάρεις μία εικόνα του τί συμβαίνει εκει μέσα..

    30  12 Jan 2017  
 
page 3/3 rows 12/30 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 44ms (19 queries, 20ms)