Ρυθμίσεις Πικάπ..

  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Το πικάπ είναι μια πολύ απλή μηχανή όσον αφορά στη φιλοσοφία του και την σχεδίασή του, όμως για να λειτουργήσει σωστά, πρέπει να γίνουν λεπτομερέστατες και προσεκτικότατες ρυθμίσεις από χέρια κάποιου που να γνωρίζει το ‘άθλημα’ και ακόμα να διαθέτει πείρα και τα κατάλληλα εργαλεία..

    Όσο και αν ακούγεται περίεργο ή και άτοπο, ένα καλοκουρδισμένο αναλογικό σύστημα μπορεί να φέρει την αναπαραγωγή της μουσικής σε πολύ υψηλά επίπεδα, αυτός είναι και ο λόγος που οι audiophiles προτιμούν το πικάπ σαν βασική τους πηγή..

     

    1  26 Nov 2014  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Είναι πολλά χρόνια που κάνω αυτή τη δουλειά και να πω την αλήθεια μου αρέσει πολύ... ο λόγος για την ρύθμιση πικάπ, βραχιόνων και κεφαλών...

    Στη διάρκεια αυτών των χρόνων ρύθμισα πολλά πικάπ δικά μου και φίλων αλλά και αγνώστων πάντα αφιλοκερδώς...

    Από σχεδόν το σύνολο των ρυθμίσεων δεν έχω φωτογραφικό υλικό εκτός από λίγων που αποφάσισα να σας παρουσιάσω από εδώ...

    2  3 Feb 2015  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Εδώ η ρύθμιση του VPI HR-X με βραχίονα τον JMW 12.7 και κεφαλή Dynavector του φίλου μου Χρήστου...

    3  3 Feb 2015  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    4  3 Feb 2015  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    5  3 Feb 2015  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    6  3 Feb 2015  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    7  3 Feb 2015  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Στη συνέχεια η εγκατάσταση και ρύθμιση σε δικό μου πικάπ του βραχίονα Zeta με κεφαλή την Kiseki Purple Hart Sapphire...

    8  3 Feb 2015  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    9  3 Feb 2015  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Η Kiseki στο κουτί της...

    10  3 Feb 2015  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Εδώ είναι έτοιμη για να την βάλω πάνω στον βραχίονα...

    11  3 Feb 2015  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Εδώ τοποθετημένη...

    12  3 Feb 2015  
 
page 1/13 rows 12/155 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 64ms (19 queries, 28ms)