Athens Audio & Video Show 2014 (#2)

  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    AlexD wrote:
    Παρατηρώ το κλασικό κλίμα που υπάρχει πρίν την έκθεση. Κόσμος να κρίνει αυτό το γεγονός ως μή απαραίτητο, άχρηστο, ανούσιο και περιττό.
    Παρόλα αυτά μιλάμε για ένα ιδιωτικό γεγονός που καθόλου δέν επιβαρύνει την τσέπη του μέσου Έλληνα ή Ευρωπαίου. Με λίγα λόγια οι εκθέτες γουστάρουν και στήνουν και κάποιοι γουστάρουν και πάνε.
    Η λύση είναι απλή. Όποιου ΔΕΝ του αρέσει ΑΣ ΜΗΝ ΠΑΕΙ. Ας κάτσει σπίτι του ή ας κάνει ότι θέλει. Για όλους τους άλλους παραθέτω αυτό το κείμενο που εκφράζει και τη δική μου άποψη.
    link

    Μαζί σου!

    Όταν δεν γίνεται όπως έχει συμβεί τότε λένε όλοι κρίμα και κ.λ.π. κ.λ.π..

    Όταν γίνει τότε πάλι έχουν κάτι να πουν, όπως, τα δωμάτια ήταν μικρά, ο τάδε έπαιζε χάλια, δίνα έπαιζε λάθος, ο χ είχε ένα δωμάτιο ο ψ 5 κ.λ.π..

    Αν γινόταν με τα καλύτερα δυνατά στάνταρ τότε πάλι θα έλεγαν ότι είναι προκλητικοί ή οτιδήποτε άλλο θα έβρισκαν.

    Κανείς μα κανείς δεν σκέπτεται ότι για να γίνει η έκθεση κάποιοι έχουν πληρώσει για αυτήν την διοργάνωση, χωρίς πολύ σωστά όπως είπες, να επιβαρύνουν τον οποιοδήποτε πολίτη, για να πάμε εσύ εγώ και όλοι οι υπόλοιποι να δούμε από κοντά υλοποιήσεις να περάσουμε καλά να πάρουμε μια γεύση και να έρθουμε σε επαφή και με κάποιες εξωτικές υλοποιήσεις που δεν μπορούμε καθημερινά να έχουμε και να απολαμβάνουμε, ακούγοντας τα δισκάκια μας κ.λ.π.

    Όποιος δεν συμφωνεί με τον θεσμό ας μην πηγαίνει. Όχι να το κάνει 'τραβάτε με κι ας κλαίω.'

    Το μόνο που προσωπικά δεν με βρίσκει σύμφωνο είναι να σπάει η διοργάνωση σε δύο εκθέσεις. Που και να σπάσει, θα είμαι και στις δύο για να τις απολαύσω

    Τέλος πρέπει να είμαστε και λίγο ρεαλιστές. Σε μία έκθεση που γίνεται σε ένα ξενοδοχείο για τρεις ημέρες, δεν γίνεται όλα τα συστήματα να είναι τέλεια στημένα. Εδώ στα σπίτια μας μέχρι να κατασταλάξουμε κάνουμε ένα σωρό αλλαγές.

    Αλλά όπως σε όλα τα αθλήματα και στο δικό μας υπάρχουν οι προπονητές της κερκίδας...

    13  20 Sep 2014  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Προσωπικά θεωρώ δίκαιη την άποψη οτι δέν μπορείς να ακούσεις στην έκθεση.
    Δέν μπορείς να κρίνεις ένα σύστημα ή μία τεχνοτροπία. Αυτή είναι η αλήθεια.

    Στην έκθεση πας για να πάρεις μία μυρωδιά και τίποτα παραπάνω. Αν ενδιαφέρεσαι για κάτι πάς μετά στον αντιπρόσωπο ή στο κατάστημα.

    Θεωρώ επίσης δίκαιο κάποιος να μήν πηγαίνει. Να κάθεται σπίτι και να θεωρεί ανούσια αυτή την εκδήλωση.

    Αλλα μου φαίνεται γραφικό να βρίζουμε κάτι και μετά να πηγαίνουμε εκεί και να περνάμε καλά. Γιατί αυτό βλέπω. Όλοι να κράζουνε και μετά να ξημεροβραδιάζονται στην έκθεση. Ε όχι αυτό είναι αστειότητα...

    Εγώ επικροτώ τις προσπάθειες του avclub για τα ακουστικά όσο και των περιοδικών που προσπαθουν πλέον να επιβιώσουν. Νομίζω επίσης οτι οι τιμές των δωματίων πρέπει να είναι μικρές ετσι ώστε να μπορούν να πάνε οι εταιρείες.

    14  20 Sep 2014  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    “Αλλα μου φαίνεται γραφικό να βρίζουμε κάτι και μετά να πηγαίνουμε εκεί και να περνάμε καλά. Γιατί αυτό βλέπω. Όλοι να κράζουνε και μετά να ξημεροβραδιάζονται στην έκθεση. Ε όχι αυτό είναι αστειότητα...”

    Αυτό είναι το χειρότερο....

    15  20 Sep 2014  
  • geno

    geno

    Registered

    Υπάρχει και χειρότερο, κάποιοι που ψωνίζουν από τα specs & reviews και μέσω internet, αυτοί θεωρούν τις εκθέσεις περιττές.

    16  20 Sep 2014  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Όχι δέν συμφωνώ.

    Το να ψωνίζεις με specs ή με ακροάσεις ή όπως αλλιώς είναι άποψη και τρόπος σκέψης. Ο καθένας κάνει τα κουμάντα του και όπως επιθυμεί ψωνίζει.

    Προσωπικά πήρα το βήμα και επικρότησα την έκθεση όταν κατάλαβα οτι και εγώ ήμουν αρνητικός μαζί της αλλα μόλις αυτή δέν έγινε αμέσως μου κακοφάνηκε. Οπότε ή θα είμαστε οι Ελληνάρες που όλα τα κρίνουμε και όλα τα σφάζουμε ή θα προσπαθήσουμε να βοηθήσουμε αυτό το γεγονός.

    17  20 Sep 2014  
  • geno

    geno

    Registered

    Η audio αγορά δεν έχει καμία σχέση με την αγορά υπολογιστών, κατά τα άλλα ναι ο καθένας μπορεί να κάνει ότι επιθυμεί, απλά κάποια πράγματα πρέπει να λέγονται με το όνομα τους.

    18  21 Sep 2014  
  • geno

    geno

    Registered

    Για όσους δεν ξέρουν (πιστεύω λίγοι) αυτά τα είδη ακουστικών υπάρχουν..

    link

    19  21 Sep 2014  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Tελικα, θα εχουμε δωματιο? Να κατεβω? Να κλεισω εισητηρια?

    20  22 Sep 2014  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    Γιάννη ακόμα δεν ξέρουμε τίποτα επισήμως.
    Όμως λογικά θα ισχύσει ότι και τα προηγούμενα χρόνια.
    Οπότε θα σε περιμένουμε.
    Θα κάνεις και βάρδια !!!

    21  22 Sep 2014  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Aντε να δουμε...αν βρω παρεα, κατεβαινω με τ αυτοκινητο να μοιραστω τα εξοδα. Αλλιως αν κλεισω αεροπλανο οσο εινια νωρις ακομα θα ναι καλα!

    Προεδρε, θα χαρω να σε δω , και να σας δω οπως κ περσυ!

    22  22 Sep 2014  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Νομίζω οτι με ryanair είναι αρκετά φθηνά απο Θεσσαλονίκη.

    23  22 Sep 2014  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Ναι , βρηκα ηδη με 50-80 ευρω, αλλα ειναι κ το πανε ελα απο κ προς αεροδρομια Θεσνικης - Αθηνας, Παρασκευη και Κυριακη...

    αν δε βρω παρεα, θα το κανω βεβαια...

    24  22 Sep 2014  
 
page 2/5 rows 12/51 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 80ms (19 queries, 44ms)